Tarpusavio santykiai ir tobulėjimas

 (162)
Dauguma žmonių svajoja apie tobulus ir idealius tarpusavio santykius. Tos svajonės atrodo maždaug taip: “Vieną dieną aš sutiksiu idealų partnerį. Tas žmogus visiškai mane supras ir lengvai bendraus. Nebus jokių nesutarimų. Viskas bus tobula. Įvyks stebuklas, kuris tęsis amžinai.” Deja, tačiau tikrovė yra visiškai kitokia.
Taigi, kaip mūsų tarpusavio santykiuose atskirti svajones nuo tikrovės?

Artimi tarpusavio santykiai yra viena didžiausių asmeninio tobulėjimo galimybių. O tobulėjimas – net lengvai besikeičiančiam asmeniui – dažnai yra skausmingas. Bet taip pat jis atneša neįtikėtino džiaugsmo. Santykiai yra panašūs į gyvenimą – kartais ramūs, kartais reikalaujantys didžiulių pastangų. Kaip ir gyvenime, jūs gaunate tiek pasitenkinimo, kiek pasiryžtate žengti už savo saugumo zonos ribų.

Jis ir ji

Maždaug tarp trečio ir dvylikto bendravimo mėnesio, porai prasideda kovų laikotarpis. Per šį laikotarpį pora pradeda nesutarti ir vienas ar abu partneriai verčia kaltę dėl sunkumų kitam. Šis laikotarpis trunka maždaug metus, priklausomai nuo individų. Tai atsitinka kiekvienai porai be išimčių.

Iš tiesų pora pati nustatinėja tarpusavio santykių elgesio taisykles. Kiekvienas partneris, užaugęs skirtingoje šeimos kultūroje, turi skirtingas elgesio taisykles. Kadangi šios taisyklės yra užfiksuotos pasąmonėje, nė vienas nesuvokia, kad bando primesti savo standartus.

Jis ir ji

Pavyzdžiui, moteris galėjo užaugti šeimoje, kur jausmai nebuvo išreiškiami ir jausmų atskleidimas buvo niekinamas. Jos partneris užaugo šeimoje, kuri buvo emociškai artima ir kurioje buvo dalinamasi jausmais. Nors moteris nesitiki jokių jausmų išraiškų ir dalinimosi tarpusavio santykiuose, jos partneris to tikisi.

Poros užduotis šiuo laikotarpiu yra sukurti bendrą taisyklių rinkinį, kuris yra nepriklausomas nuo atitinkamų jų buvusių šeimų taisyklių. Kiekvienas turi pažvelgti į savo vidų ir atrasti, ko jis nori iš santykių. Tai reikalauja stipraus įsipareigojimo santykiams ir atsiribojimo nuo šeimos pavyzdžio.

Nesuvokdami to, dauguma žmonių yra labai ištikimi savo šeimos modelio įsitikinimams. Kiekvienas partneris tiki, kad jo požiūris yra teisingas. Jei kitas partneris su tuo nesutinka, vadinasi, jis klysta ir bus dedamos pastangos priversti jį nusileisti.

Moteris su gėlėm

Šis tarpusavio santykių laikotarpis yra gniuždantis ir skausmingas. Tai yra riba, kur pasibaigia daugelis santykių. Pagrindinis santykių išlikimo veiksnys yra kiekvieno partnerio noras tobulėti. Abu turi būti pasiruošę pakeisti savo elgesio taisykles ir rasti vidurį. Jei vienas iš partnerių nenori keistis ir tobulėti, praktiškai santykiai yra baigti.

Gyvybingi, dinamiški, kupini meilės santykiai negali egzistuoti, kai vienas iš partnerių primeta savo valią kitam. Palaipsniui santykiai nutrūks ir abu žmonės bus giliai įskaudinti. Žmonių tarpusavio santykiai nėra tokie, kokie vaizduojami pasakose. Santykių nuostabumas yra tame, kad jie kiekvienam partneriui atveria galimybę keistis.

Kartais tobulėjimas gali būti skausmingas, nes jis reikalauja iš kiekvieno partnerio peržengti savo supratimo apie santykius ribas. Jei jūs nepasiruošę pažvelgti į savo vidų ir žengti už savo saugumo ribų, likite vieniši ir turėkite trumpalaikių santykių. Jei esate pasiruošę tobulėti, jūs atrasite dinamiškų, kupinų meilės santykių privalumus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Pagrindiniai atostogų romanų tabu (11)

Esama dalykų, galinčių pakišti koją net pačiam nekalčiausiam flirtui. Ir tai gali sugadinti visas atostogas: prisiminti gal ir bus ką, tačiau vargu ar norėsis.

Mano vyras susirado kitą – štai koks dabar mūsų gyvenimas (216)

„Nesijaučiu taip, lyg dalinčiausi vyru – iš tiesų, jaučiuosi taip, lyg turėčiau dukart daugiau meilės ir draugystės“, – womenshealthmag.com sako Erika.

5 dalykai, kuriuos pravartu žinoti apie demiseksualumą (72)

Pasak ekspertų, labai daug moterų gali būti priskiriamos demiseksualėms.

Tobulas amžiaus skirtumas ilgalaikiams santykiams (89)

Sakoma, jog meilė akla, tačiau amžiaus skirtumas gali nulemti Jūsų santykių ilgaamžiškumą, rašo „The Independent“.

5 žingsniai norinčioms pasiekti kitokį orgazmą (171)

Taip, tai įmanoma, ir mes jums padėsime jį pasiekti.