Seksas ir XXI amžiaus moteris

 (78)
Žurnalai mėgsta skelbti, jog atliko kokį nors konkretų tyrimą apie seksą. Daugumoje atvejų atsakymas būna tas, kad mes arba esame nepasotinamos, mūsų aistra nepažabota, arba tas, kad visa šalis yra romantiškai susierzinusi. Tačiau neseniai Amerikoje paskelbti tyrimai atskleidė, kad moterys apie savo seksualinį gyvenimą pasakojo ne viską – keletą stulbinančių paslapčių jos pasilikdavo tik sau.
Beveik 99 % moterų, profilaktiškai apsilankančių pas ginekologą, turi vieną ar daugiau rūpesčių, susijusių su seksualiniu gyvenimu. Vienas dažniausių – susidomėjimo trūkumas. Tyrimas, kurio metu buvo apklausta apie 1000 moterų, kurių amžius 18-87 metų, parodė, kad problemos yra universalios, o rezultatai kelia nerimą.

Pateikiame keletą skaičių:

87 % pareiškė, jog neturi potraukio seksui;

83 % turi sunkumų dėl orgazmo;

71 % lytinio akto metu patiria skausmą;

67 % moterų seksualiniai poreikiai nepatenkinami;

66 % varžosi dėl savo kūno proporcijų.

Ištekėjusios moterys turi mažiau rūpesčių nei vienišos, tačiau tai nereiškia, jog susiradus porą jūsų problemos išsispręs savaime: svarbūs faktoriai pasirodė intelektas ir amžius. Moterys, turinčios aukštesnį išsilavinimą, turėjo daugiausia rūpesčių, o seniausios – mažiausiai.

Dar viena nerimą kelianti gaida – 44 % dalyvavusių tyrime pareiškė, jog jos buvo emociškai arba fiziškai išnaudojamos, o 42 % yra patyrę seksualinę prievartą. Kiti 57 % buvo susirūpinę tuo, kad kuriuo nors savo gyvenimo tarpsniu gali patirti emocinį ar fizinį smurtą. Mokslininkų nuomone, ši statistika sveikatos apsaugos sistemai iškelia raudoną vėliavą ir skelbia, jog į šias problemas reikia pažiūrėti iš naujo ir rasti reikiamus sprendimus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Sėkmingus santykius gali lemti ir tėvų teiginiai, girdėti vaikystėje

Kai sakoma, kad berniukai neverkia, o geros mergaitės nepyksta, tai suprantama kaip nurodymai neturėti negatyvių jausmų – dėl tokio tėvų elgesio vaikas neišmoksta susitvarkyti su emocijomis.

Skyrybų istorijos: ką iš tiesų tenka patirti ir kaip nepalūžti? (40)

Statistika sukelia šoką: 40-50 proc. pirmų ir 60 proc. antrų santuokų baigiasi skyrybomis, o tai reiškia, kad kas antra prie altoriaus su išrinktuoju žengianti moteris išsiskirs.

Savo mylimajai vaikinas pasipiršo labai originaliu būdu (7)

Daugelis vaikinų suka galvą, kaip kuo originaliau pasipiršti savo širdies damai. Vitalijus nusprendė tai padaryti ore.

Dingo seksualinė trauka? Štai priežastys, kodėl taip nutiko (100)

Tenka pripažinti, kad kartais nepadeda nei jauki žvakių skleidžiama šviesa, nei romantiškai nuteikti turinti muzika, paprasčiausiai fiziniam artumui nėra nuotaikos. Svarbu suvokti, kad tai nėra blogai: aiškėja, kad yra normalu neturėti nuolatinio seksualinio geismo.

Išsiskyrė ir vėl ištekėjo už buvusio vyro: 4 moterų istorijos (35)

Pasitaiko atvejų, kai po išsiskyrimo ir vėl suartėjama. Būna ir taip, kad metų metus trunkanka sugrįžimų vienas pas kitą ir po jų sekančių išsiskyrimų virtinė. Kur kas rečiau pasitaiko variantų, kai santuokai suteikiamas antras šansas jau po įvykusių skyrybų.