Pirmas ir labai paguodžiantis dalykas šaltai moteriai – statistika. Apie trečdalis moterų niekada - niekada… Tačiau neverta žaisti skaičiais. Kas gali užtikrintai pasakyti, kad ji šalta? Kas gali garantuoti, kad moteris, kuri laikė save šalta, viena gražią dieną nebus pažadinta?
Pirmiausiai susitarkime: meilužis - nelabai vykusi išeitis. Per didelė kaina: pavyduliavimas, kaltė, emocinės krizės.

Susitarkime frigidiškumu vadinti tokią situaciją, kai lytiškai brandi moteris nesusijaudina lytiškai stimuliuojama. Todėl nekalbėkime apie frigidiškumą, jei lytinė stimuliacija neadekvati - didesnė dalis moterų nesusijaudina ginekologo kėdėje ar prievartavimo metu.

Taip pat nevadinkime frigidiška nepradėjusią bręsti mergaitės. Taip, mergaitė nuo pat mažens turi klitorį, ir jei ji atranda jo teikiamą malonumą, tai juo ir mėgaujasi. O galbūt ji mėgaujasi gulėdama lovoje ir jaudindama kitas kūno vietas. Ar tai adekvatu? Tam amžiui adekvatu. Taip pat jei mergaitė žaidžia su kita mergaite, ji irgi gali susijaudinti. Tačiau lytiniai suaugusio žmogaus veiksmai dažniausiai jos nejaudina, ir tai yra normalu.

Tarkime, didesnė dalis mergaičių tiesiog nesimėgauja nei lytinio akto vaizdu, nei kalbomis apie tai, juo labiau - tvirkinamaisiais veiksmais. Kurie, jei moterys gerai prisimins, nėra tokie jau reti. Amžina nepilnamečių tvirkintojo ( ar tvirkintojos) klaida - manyti, kad vaikas taip pat susijaudina, kaip ir jis pats. Tvirkinimas iš tiesų kažką sužadina, kažką per anksti ir su didele nemalonių jausmų priemaiša. Jis tarsi primeta lytinį brendimą – paauglystę - skubotai ir dirbtinai.

Jis ir ji

Na, panašiai, kaip mūsų sveikatos apsaugos vadovybė dirbtinai skubos tvarka įvedė pas mus europietiškų ligonių kasų sistemą - ignoruodama mūsų psichologiją ir ekonominę situaciją. Dabar kasos turtingėja, medikai lieka be pinigų, o pacientai be medikų. Kas ir turėjo atsitikti. Dirbtinai pas mus sukurta Europa. Pagaliau!

Pagaliau paauglystė.

Lytinio brendimo metu paauglė tarsi ir neturėtų likti frigidiška, tačiau ne kiekviena mergina gali pasakyti, kad jos pirmieji kontaktai su kita lytimi buvo labai jaudinantys ir malonūs. Todėl netgi mergina, kuri jau bučiuojasi, glamonėjasi, aktyviai masturbuojasi - nebūtinai mėgaujasi savo kūno reakcijomis. Nors jos klitoris, ir makštis, ir krūtys, ir visos kitos kūno vietos jau labai erotizuotos, viską nustelbia emocinė būsena. O jei nėra meilės, o yra tik seksas, vyrauja gėda, ir baimė.

Kai kurioms paauglėms su pačia savimi lyg ir malonu, o su vaikinu - ne. O gal aš nenormali? “Panelės“ žurnalo skaitytojos, tarkime, dažnai klausia laiškuose apie masturbacijos žalą. Vadinasi, joms vis dar gėda ir baisu. O kai mergina yra apimta panašių jausmų, vaikinas, liečiantis “tą” vietą, sukelia jai ne tiek susijaudinimą, kiek tą pačią gėdą ir tą pačią baimę.

Nėra lengva pasakyti, kiek tos gėdos ir tos baimės turi būti normoje, ypač mūsų kultūroje. Juk mūsų kultūra iškelia merginų seksualumą, įteigia, kad normali mergina - tai mergina “be kompleksų”. Ji, sprendžiant iš amerikietiškų komedijų, turi iki šešiolikos būtinai pasimylėti ir linksmai aptarinėti su draugėmis vaikinų privalumus.

Jis ir ji

Jei mergina vietoj to jaučia su aktyviai siekiančiu vaikinu gėdą ir baimę, jai gali būti papildomai gėda tuo pasidalinti su draugėmis. Ji jausis atsiliekanti, jos reitingas gali kristi. Nors, žiūrint seksologiškai, ji tarsi ir visai normali. Juk normoje seksualumas vystosi taip:

platoniškos fantazijos – asistavimas, flirtas, šokiai;

erotinės fantazijos- glamonės ir bučiniai;

seksualinės fantazijos – lytinis aktas.

O mūsų masinė paauglių kultūra visomis savo puikiomis nuotraukomis ir dialogais siūlo kitokią eigą:

Seksuali apranga – maži šortukai, bikini, ryškus makiažas - vaikinų dėmesys - romantinės kelionės - pasimatymai - bučiniai mašinoje - nuotykiai - mylėjimasis.

Taigi žurnalai jaunimui drąsiai paneigia platoniškos ir netgi erotinės stadijos egzistavimą ir siūlo tiesesnį kelią - sugundyti išvaizda ir viską “prasukti “ greičiau. Viskas yra didelis “Amerikietiškas pyragas”. Pagražintas stilingais rūbais, mobiliais telefonais ir internetu.

Mergina su megztiniu, kuri tik nedrąsiai romantiškai svajoja apie savo princą ir yra normali vystymosi požiūriu… staiga pasijaučia kompleksuota frigidiška romantike! Ji verkia. Ir teisingai. Lygindama save su idealais, ji jaučiasi frigidiška. Prie gėdos ir baimės prisideda jos menkavertiški įsitikinimai.

Ar gali jai padėti subrendusi moteris - jos mama?

Ištekėjusi moteris jau lyg ir neturėtų labai gėdytis ar bijoti lytinio gyvenimo. Lyg ir lengviau ji turėtų susijaudinti lovoje su savo vyru ar draugu. Tačiau kodėl vis dėlto trečdalis moterų nesusijaudina?

Jis ir ji

Galbūt šis trečdalis išaugo kaip tik iš tvirkintų arba kompleksuotų panelių? Tuomet joms vis dar gėda, baisu ir vis dar jaučiasi jos menkavertės. Nes vyras nežinojo visų jos subtilybių, jis tiesiog tikėjosi iš jaunos žmonos normalių lytinių reakcijų, galbūt pasodrintų pikantiškų detalių iš draugų pasakojimų ir pornografinių filmų…

Jis tikėjosi, o savo žmonoje sutiko tik atsitraukimą, ašaras ir kažkokį nesuprantamą vengimą. Vyrai nesupranta. Ko vengti? Malonu man jaudinti varpą? Taip. Pas tave ten apačioje tas pats? Tas pats. Tai ko tu verki? Ko tu bijai? Ko neleidi man ten liesti?

O velnias kužda į ausį paaiškinimus. Ji laužiasi. Ji nori daugiau. Tu jai nepatinki. Tu jai - gašlus gyvulys. Ji svajoja apie princą. O tu - jai niekas. Vyro viduje kaupiasi pyktis ir pažeminimas. Ir štai jis eina gerti ir pas kitas. Namuose jis pasyviai tyli. O šalta moteris pasako: aš nepakenčiu alkoholio kvapo. Jis yra man nedėmesingas. Jis manęs nejaudina. Jis neištikimas ir užkrečia mane bjauriomis ligomis. “Nėra šaltų moterų, o yra tik nemokšos vyrai”- primena moteriai draugė. Pažįstama situacija?

Kas gi gali padėti pačiai ištekėjusiai moteriai?

Jis ir ji

Manau, kad tik vienas žmogus – močiutė. Taip. Močiutė su turtinga gyvenimo patirtimi. Iš tų laikų, kai dar nebuvo pop - kultūros. Todėl nebuvo ir menkavertiškumo komplekso. Močiutė nuoširdžiai tikėjo, kad šešiolikos metų natūralu rausti ir neleisti vaikinui bučiuotis. Dėl to ji ir nekompleksavo.

Tiesa, močiutė taip pat neturėtų būti tvirkinta. Apie masturbaciją ji jau nieko nebeprisimena, arba ja iš vis neužsiminėjo. Dėl to močiutė nejautė gėdos ar baimės. Ji tiesiog po truputį subrendo, mylėjo ir mylėjosi, todėl turi ką prisiminti. Ir pamokyti savo dukrą ( anūkę, dukterėčią , kaimynę ir t.t.).

Štai kaip aš įsivaizduoju natūralų šios problemos sprendimą:

Seksualiai laisva močiutė kalbasi su moterimi, moteris su savo dukra. Dukra kalbasi su lėlėmis. Moterys, kurie iš vis nepažįsta savo kūnų, atlieka su savimi ta linkme namų darbus. Vyresnės moterys pataria. Vyksta didysis moteriškos seksualinės patirties perdavimas. O vyrai - tie, kur kažkur skuba ir nieko apie žmonas ir drauges nesupranta - tiesiog kantriai laukia. Laukia, kol moterys sušils.

Olegas Lapinas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (380)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (186)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (26)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (257)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (2)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

Naujos kartos automobiliai gali tapti išsigelbėjimu ieškantiems būsto nuomai

Savavaldis transportas – jau realybė. Taksi be vairuotojų važinėja po Pitsburgą, San Franciską...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (14)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Žvilgsnis iš arti: Malaizijos milijardieriaus paveldėtoja dalinasi ištaigingo gyvenimo akimirkomis (1)

Paprasti mirtingieji dažnai ieško progų žvilgtelėti į turtingų ir žinomų gyvenimus. Kadangi...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (35)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...