Laba diena. Esu ištekėjusi šešti metai, auginame sūnų trejų metukų. Prieš pusantrų metų užmezgiau romaną su vienu vyru. Taip prasidėjo mano neištikimybė vyrui, pastovios komandiruotės darbo reikalais (nors vykdavau susitikti su meilužiu). Įsimylėjome vienas kitą beprotiškai. Nebegaliu be jo nei vienos dienos.
Pora, santykiai
© Corbis/Scanpix
Jis man siūlo skirtis ir eiti gyventi kartu, tačiau niekaip nedrįstu taip pasielgti. Kartais atrodo, kad gyvenimas su meilužiu - tik mano užgaida. Nenoriu palikti šeimos, vis dėlto auga mūsų sūnelis, kuriam tėčio labai reikia ir man jis puikus vyras. Tačiau niekaip nesuprantu, kas man nutiko, kodėl susiradau kitą vyrą?

Dažnai to savęs klausiu. Gal dėl sekso? Su meilužiu beprotiškai gera mylėtis, o su vyru taip gera niekada nebuvo. Esu išsekusi nuo tokio veidmainiško gyvenimo, man sunku apgaudinėti vyrą, jaučiuosi bjauriai. Bet nenoriu skirtis ir su meilužiu. Labai prašau, patarkite, kaip man pasielgti, kol viskas nesugriuvo.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Visai neseniai atsakinėjau į panašaus pobūdžio klausimą, dėl to greičiausiai neparašysiu nieko naujo. Situacijos aprašyme autorė iškėlė du klausimus. Pirmasis - dėl ko susiradau kitą vyrą? Antrasis – ką daryti? Taigi pradėsiu nuo pradžių.

Ilgalaikius dvigubus santykius palaikančios moterys dažniausiai tokiu būdu tenkina saugumo ir pastovumo poreikį, kurį užtikrina sutuoktinis, bei meilės, aistros troškimą, kurį gauna iš meilužio. Vienas iš autorių, nagrinėjančių šį klausimą G. Dacquino, teigia, kad neretai tokią situaciją pasirenka moterys, kurios pirmąją savo santuoką sudaro su vyru, užtikrinančiu tėvišką globą, tačiau ne visada leidžiančiu jai savyje išvysti ne tik mergaitę, bet ir moterį. Taigi turėdama tai, kas leidžia jaustis saugiai, ji ieško, kas jai padėtų pasijusti seksualia, geidžiama. Kas sužadintų švelnumo, romantikos ir panašius pojūčius.

Moteris, vienu metu gyvendama su dviem vyrais ir nesugebėdama kurio nors iš jų atsisakyti, būna tarsi su vienu žmogumi. Dviejų vyrų buvimas leidžia pilnai patenkinti visu turimus troškimus. Sutuoktinis yra tarsi ramstis, o meilužis – suteikia jėgų gyventi, jaustis svarbiai ir gyvybingai.

Taigi situacija yra tokia, kad būdama su dviem vyrais vienu metu ir negalėdama pasirinkti nė vieno, jūs gaunate viską, ką galite gauti iš kiekvieno jų. Net ir sąžinės graužimas bei kaltės jausmas nepriverčia atsisakyti šio pasitenkinimo ir saugumo jausmo (jei paliks vienas, liks kitas). Tik ar teisinga imti iš kito viską, o pačiai atsilyginti, kaip sakė G. Dacquino, “dėvėtais” jausmais?

Čia pereisiu prie antrojo klausimo, ką vis dėl to reikėtų daryti šioje situacijoje? Ir kaip dažnai miniu savo atsakymuose – rinktis. Pirmiausia svarbu žinoti, kad santykiai su žmonėmis nėra skirti vien mūsų poreikių tenkinimui. Kad santykiai su vienu žmogumi būtų visaverčiai ir teikiantys džiaugsmą, reikėtų suvokti, kad jiems yra svarbus ne tik ėmimas, bet ir davimas.

Minėjote, kad sutuoktinis yra puikus vyras ir tėvas. Gali būti, kad jūsų indelis į šeimos gerovę, leistų jam tapti ir geru meilužiu, kas sumažintų poreikį eikvoti energiją už šeimos ribų. Kiekvienas mūsų turime galimybę rinktis, tačiau svarbu būti teisingiems ir nesiekti savo laimės kitų sąskaita.

Jūsų noras išgyventi aistrą yra suprantamas, visgi aukščiausią jos laipsnį galima patirti tik brandžių, saugių, abipusiu atsidavimu pasižyminčių santykių rėmuose. Energiją, kurią švaistote dvigubam ryšiui, galėtumėt teikti vienų harmoningų santykių kūrimui, kas atneštų daugiau visokeriopo pasitenkinimo.

Kitas vertus, turite mąstyti ir apie savo vaiką. Jūsų blaškymasis atima dėmesį ir iš jo. Taigi neretai auklėdami vaiku mes nesusimąstome, kad iš jų reikalaujame to, kuo patys negyvename. Sąžiningumas yra viena iš dorybių, kurias stengiamės įdiegti savo atžalomis. Greičiausiai norėsite, kad sūnus su jumis būtų nuoširdus ir nemeluotų. Vadinasi, reikia ryžtis ir pačiai ugdyti šią savybę. Tai nebus lengva, tačiau žingsniai, reikalaujantys atsakyti savo silpnybių ir atliekami galvojant apie kitų žmonių gerovę, yra sunkūs, bet to verti.

Pabandykite apmąstyti, su kuriuo vyru labiau įsivaizduojate gyvenimą ir ryžkitės pasirinkti vieną. Kad santykiai teiktų džiaugsmą, turite įdėti nemažai savo jėgų, kurių sumažėja, kai dalinate save dviems žmonėms.

Stiprybės. Vaida.

Klauskite psichologės Vaidos: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (137)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (40)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (16)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (27)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (7)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (805)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (51)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Už vadovų atlyginimų slėpimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...