Jau daugiau nei pusė metų draugauju su žmogumi, kuris artimas sielai ir protui (ir kūnui). Tačiau yra problema - jis kartais turi kvapą, kuris man nėra priimtinas. Esu užsiminusi jam apie tai - žmogus daro viską ką gali, tačiau laikas nuo laiko aš tą kvapą vis tiek jaučiu ir jis man be galo trukdo.
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Netgi nebūnant su juo - atsiminimas apie tą kvapą kelia nemalonų jausmą. Nenoriu patarimų apie tai, kad tas žmogus turi daugiau praustis, plautis dantis, gydytis dantis, tikrintis skrandį - visa tai jau atliekama. Viskas gerėja - tačiau kartais vėl ir vėl iškyla. Man įdomu, ar kvapas - tai vadinami feromonai? Ir šis jausmas tik informuoja apie kažkokį mūsų nesuderinamumą? Gal beviltiška ir stengtis?

Esu patyrusi, jeigu viskas yra gerai poroje - tai mylimo žmogaus kvapas, netgi jeigu jis nesiprausęs ar sergantis, vis tiek neerzina... Nes laikas eina, mes kažkaip vis labiau įsipareigojame, prisirišame, o esmė nesikeičia, situacijos kartojasi, apie jas kalbėti nemalonu... Ką patartumėte?

Sveika. Ačiū už klausimą. Tikrai situacija labai sudėtinga. Tiksliai negaliu atsakyti apie to kvapo prigimtį. Manau, kad Tau reikėtų atsakyti pačiai, ar tai Tave tikrai erzina ir blogina bendravimą su mylimu žmogumi. Ar tas kylantis nemalonus jausmas yra itin stiprus? Laiške nusakai, kad vaikinas imasi priemonių spręsti šią problemą ir viskas gerėja. Ar nemanai, kad netolimoje ateityje tai išsispręs? Ar dažnai jauti šį kvapą? Ar dažnai atsimeni tą kvapą? Gal čia pagelbėtų koncentravimasis į kitus, malonesnius dalykus.

Pagauk save prisimenant šį kvapą ir bandyk perjungti mintis į švelnius, kupinus meilės atsiminimus. Tu pati sau turi atsakyti, ar gali gyventi su vaikinu kartu. Ar Tau tikrai nepakeliamas šis jo kvapas? Tik priėmusi apsisprendimą, įgausi daugiau aiškumo. Geriau suprasi, ko Tu pati nori, ar likti su juo kartu, ar bėgti nuo jo kvapo. Gal aš ir neteisi, bet čia kažkas gali glūdėti ir Tavo pasąmonėje. Ką šis kvapas Tau primena, kad Tau jis toks nemalonus? Pabandyk atsiminti. Gal anksčiau buvai patyrusi kažką nemalonaus ir tai susiję su šiuo kvapu? Tai, kad vaikinas nuoširdžiai sprendžia kvapo problemą - labai geras požymis. Jis rimtai žiūri į jūsų santykius.

Jeigu kalbėti apie nesuderinamumą, tai aš manau, kad jeigu jūsų santykiai būtų nesuderinami – jūs nebūtumėte pora. Jūs vis labiau įsipareigojate, prisirišate. Jeigu būtumėte nepriimtini viens kitam iš esmės, prisirišimo ir įsipareigojimo nebūtų. Linkiu Tau atsakyti pačiai į visus iškeltus klausimus. Pabandyk atsakyti sau, ką Tau reiškia šis kvapas, kad ir kaip tai Tau būtų nemalonu.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite psichologei el.paštu psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (13)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (62)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (1)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (5)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (16)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (49)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (15)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (15)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...