Turiu mažytę problemėlę, susijusią su jausmais, o gal tiksliau - jų gniaužimu. Kuris laikas susitikinėju su labai šauniu vyruku, man jis patinka, esu tikra, ir aš jam patinku, tačiau dar bendravimo pradžioje jis pasakė, kad rimtų santykių nenori (ačiū jam už sąžiningumą), motyvavo tą nenorą tuo, jog šiuo metu jam reikia pagyventi dėl savęs (naivu būtų patikėti, ar ne?). Vėliau sužinojau, kad jo mylima mergina išvyko padirbėti į užsienį, davė vyrukui laisvę, tačiau išvyko ji ne visam laikui. Suvokiu, kad jis gyvena ilgesiu, viltimis ir laukimu. Nesikalbame ta tema, tiesiog smagiai kartu leidžiame laiką.
Pora
© Corbis/Scanpix

Situacija lyg ir aiški, abu žinom, kokios mūsų žaidimo taisyklės, ir aš puikiai suvokiu, kad panelei grįžus, iš trikampio būsiu išmesta aš. Tačiau... būdama su juo aš stipriai gniaužiu savo jausmus, įtikinėju save, kad tai tik smagus žaidimas, abiem patogus atokvėpis nuo rimtų draugysčių ir kad jam pasitraukus man neliks jokių nuoskaudų, ilgesio ir sudaužytos širdies.

Deja, kurį laiką praleidus drauge, kelias dienas jaučiuosi lyg nesava - apima liūdesys, pavydas, noriu būti svarbi ir reikalinga. Po kelių dienų grįžtu prie įprasto gyvenimo tempo ir atrodo, kad įsivyrauja abejingumas vyruko atžvilgiu. Bėda ta, kad stengdamasi jo neįsimylėti, nedėdama jokių vilčių į tuos laikinus santykius, aš greičiausiai kenkiu sau. Juk nesu visiškai bejausmė būtybė, prie žmogaus "prisirišu", man nėra smagu žinoti, kad būdamas su manimi jis ilgisi jos, galbūt dar poros kitų (numanau jas esant, bet tikra tuo nesu).

Atsiriboti aš turbūt neišmoksiu, bandau tik apsimesti ir mulkinu save, kad nejaučiu jam nieko, įtikinėju kiek galiu, nuo jo slepiu visas nereikalingas emocijas. Aš bijau vieno, kad ateityje tas jausmų gniaužimas nebeleis man mylėti, atsiverti kitam žmogui. Gal taip ir liksiu laukinė meilės srityje...

Ar tikrai apsimestinis abejingumas, gniaužiami jausmai, beprasmis savęs įtikinėjimas naikina mus iš vidaus ir pridaro žalos būsimiems santykiams? Gal reikėtų atsisakyti tokių santykių ir savo emocinę tuštumą pildyti kitais būdais, jei mano charakteris yra per skystas neįpareigojančiam bendravimui? Esu tikra, kad gyvenimas jam išėjus nesubyrės, nubrauksiu pora ašarų, bet baisu, kad tos nuosėdos paliks neištrinamą pėdsaką jausmų ir tarpusavio santykių suvokime, kad dar labiau nusmukdys mano ir taip ne itin aukštą savivertę.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Kažkodėl savo atsakymą norėčiau pradėti nuo jūsų vieno sakinio: „Gal reikėtų atsisakyti tokių santykių ir savo emocinę tuštumą pildyti kitais būdais, jei mano charakteris yra per skystas neįpareigojančiam bendravimui”. Ryšio su žmogumi, kuris pasiima buvimo kartu malonumą, tačiau iš karto užkerta kelią bet kokiam jo vystymuisi, reikėtų vengti, gal greičiau jam atsispirti. Ir tikrai ne dėl to, kad esate per skysta neįpareigojančiam bendravimui, o, kaip ir pati minėjote, jog tokia bendrystė alina asmenį, skaldo jį ir neleidžia augti... Ar tikrai tas žmogus jums toks svarbus, kad būtumėte viena iš merginų, padedančių jam „laukti“?

Noras ir gebėjimas įsipareigoti vienu metu tik vienam asmeniui bei mokėjimas likti ištikimam savo pasirinkimui, atsispyrimas kurti kitus santykius tik tam, kad palengvintume išsiskyrimo būseną, jokiu būdu nėra silpnumo ženklas. Atvirkščiai, tai yra tikrumo, augimo siekimas. Būtų labai naivu tikėtis, kad kilęs džiaugsmas, pasitenkinimas, simpatija būnant kartu nesužadins gilesnių jausmų ir troškimo, kad jums svarbus santykis augtų.

Tai yra kelias, kuriuo paprastai einama brandumo link. Įsivaizdavimas, jog galima palaikyti neįpareigojančius abipusius santykius yra iliuzija, kuriai pasiduoda trokštantysis būti kartu. Tuomet jis priima bet kokias sąlygas, kad tik galėtų likti šalia mielo, mylimo, svarbaus asmens. Taigi panašu, jog jūsų motyvai palaikyti ryšį yra gana skirtingi. Draugo – kad greičiau praslinktų laikas, jūsų – kad jis tęstųsi kuo ilgiau.

Kaip tiesiogiai tokia bendrystė gali paveikti kitus ryšius, galima tik spėlioti, tačiau toks buvimas, kaip pati suprantate, neaugina jūsų savęs vertinimo, o kaip tik jį smukdo. O menką savęs vertinimą turintys žmonės vargiai gali atsipalaiduoti artimuose santykiuose, jiems sudėtinga tapti lygiaverčiais partneriais, atsikratyti nerimo, jog bus palikti, jog yra netinkami ir panašiai. Dėl to labai svarbu save saugoti nuo žmonių, kurie artumą laiko tik smagiu laiku, kvailiojimu, kuriam iš karto uždraudžiama peraugti į ką nors rimtą.

Vaida

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (21)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (17)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (203)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (70)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (167)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (271)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (6)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...