Esu paprasčiausiai pasimetusi tarp ilgalaikių gyvenimo vertybių. Manau, būti geru žmogumi ir netapti vartotoju, o gyventi ir plėsti akiratį, džiaugtis gyvenimu yra svarbiausia. Šiuo metu meno situacija tokia: esu netekėjusi, tačiau metuose, ir dėl to daugelis nori mane įtikinti, jog esu "kažkokia nevykėlė". Tačiau tikrai tokia nesu. Aš gyvenu įdomų gyvenimą, esu savarankiška, niekam blogo nedarau, o kad neturiu vyro ir vaikų, manau, jog žudytis dėl to neverta.
© Corbis/Scanpix

Mano kolega - vadovas pastoviai man priekaištauja, kaip aš galiu gyventi viena, jis sako, aš negalėčiau gyventi vienas. O aš jo klausiu - tai ką, man žudytis, jog aš viena? Man aplinkiniai ir jų nuomonė įperša savas dogmas ir aš jaučiuosi kaip nevisavertė, jog neturiu šeimos ir vaikų. Aš esu mazochistė - kankinu save kitų priklijuotomis etiketėmis.

Antra, esu graži ir išvaizdi moteris, tai vyrų požiūriu ir poelgiais šiuo metu pasišlykštėjau. Jiems nieko nereikia, tiktai sekso, arba jie gali tave visaip psichologiškai erzinti ir manipuliuoti žodžiais kaip nori, o aš nieko jiems negaliu pasakyti. Vienam draugui pasakiau, jog mano kolega (tas pats kuris priekaištauja, jog aš viena) man sakė, jog aš esu labai jausminga ir būčiau tikrai gera žmona ir meilužė, tai tas draugas siaubingai įsižeidė ir nenori su manimi bendrauti. Nedraugauja su manim, sako, nusivylė manim. Nesuprantu, jis mane "traukti per dantį" gali kaip nori, o visiškai negaliu paatvirauti. Juk tai buvo tik žodžiai ir nieko daugiau.

Reziumė: šiuo metu prie manęs prisistato vyrai, kurie nori tik "trumpalaikių santykių" - o aš noriu draugystės, šeimos, meilės. Man šlykštus šiuo metu vyrų elgesys: jie pamato tave, pakviečia į kavinę ir tu turi su jais "santykiauti" - juk tai taip vartotojiška. Man tai šleikštulį kelia. Aš esu maloni, seksuali moteris, tačiau aš nenoriu būti vartotoja - aš noriu tyrų, nuoširdžių jausmų ir ilgalaikių gyvenimo vertybių. Ir aš nesantykiauju su jais. Aš nenoriu šiandien vieno, rytoj kito, poryt trečio. O be to, vyrai, kai jie nori, jie gali sakyti viską, bet kada, nepaiso nei mano nuotaikų, nei mano nusiteikimo, o aš tai negaliu jiems sakyti, tai ką galvoju.

Padėkite man atrasti tą gyvenimo džiugesį ir įžvelgti ilgalaikes gyvenimo vertybes kasdienybėje. Man taip liūdna, kad net verkti norisi.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Jūsų pyktis ant tų, kurie bando įteigti, jog esate kitokia, nes neturite vyro ir vaikų yra labai natūralus. Lygiai taip pat kaip ir nusivylimas bei pasišlykštėjimas tais, kurie į jus žvelgia tik kaip į sekso objektą. Visgi šie jausmai kyla ne todėl, kad aplinkui esantys žmonės yra blogi, o todėl, kad jie jums užgauna skaudžias vietas gyvenime, kurias greičiausiai priimate kaip savo nesėkmę.

Pirmuoju atveju, stebėdamiesi, kaip jūs galite gyventi be sutuoktinio, žmonės jums primena tai, ko jūs pati trokštate. Taip jau yra, jog pati suvokdama, kad nėra išsipildęs vienas stipriausių siekių, jautriai reaguojate į tokius pabaksnojimus. Bandydama pabėgti nuo sunkumo, kurį vis vien išgyvenate, greičiausiai stengiatės sukurti įvaizdį moters, kuriai nebūtinas vyras, kad ji išgyventų. Dėl to aplinkiniams gali susidaryti klaidinga nuomonė, jog tai yra jūsų pačios pasirinkimas, kurį jie yra drąsūs komentuoti. Kadangi tai yra tik jūsų kaukė, o ne tikra gyvenimo pozicija, tokios reakcijos jus skaudina, verčia gintis ir dar labiau apgaudinėti save, kad ir taip nepražūsite.

Kita grupė vyrų, kurie jums kelia nepasitenkinimą, tai tie, kuriems reikia tik jūsų kūno. Jie dar labiau sustiprina įsivaizdavimą, jog taip ir nepavyks sukurti norimų santykių. Kita vertus, tai leidžia pasiteisinti sau, kodėl esate viena: nes aplinkui vien nepagarbiai besielgiantys, vartotojiškai nusiteikę vyrai. Tokia laikysena leidžia apsaugoti save nuo visiško nusivylimo savo verte, tačiau į išorę nukreiptas žvilgsnis, nepadeda pajusti savo galios sprendžiant problemą.

Kaltindama vyrus dėl jų pozicijos gyvenime, trukdote sau pažvelgti į save. Ką jūs darote tokio, kad priešinga lytis jums pateikia trumpalaikių santykių pasiūlymus? Galbūt verta pamąstyti apie žmonių ypatumus, su kuriais renkatės bendrauti ir iš kurių klaidingai tikitės kitokių vertybių įgyvendinimo, nei jie galėtų duoti. Žinoma, sunku nuneigti, jog vyresniame amžiuje, kuomet daugelis yra susiporavę, vyrai į moteris dažniau žvelgia kaip į seksualinio pasitenkinimo, o ne šeimyninių santykių šaltinį, visgi kitų kaltinimas neatneša daug naudos, siekiant situacijos pokyčių.

Norint nukreipti dėmesį nuo “kovojimo” su įvairiomis aplinkinių reakcijomis, pirmiausia verta būti atvirai sau. Aiškiai suvokti ir įvardinti, ko norite gyvenime ir ko šiuo metu neturite. Nebėkite ir nuo nepasitenkinimo jausmo, liūdesio, vienišumo. Priėmusi mintį, kad jums yra svarbi santuoka, vaikai ir kad skaudžiai išgyvenate jų nebuvimą, ilgainiui išmoksite tai pasakyti ir tiems, kurie jus “puola”. Jei norite išvengti tokių replikų, galite pabandyti pabūti atvira ir trumpai išsakyti, jog jums taip pat gaila, kad iki šiol nesutikote žmogaus, su kuriuo galėtumėte kurti šeimą.

Kalbant apie antrąją problemos dalį, kaip išvengti vyrų nelaukiamų pasiūlymų, galiu pasakyti tai, jog svarbiau ne tai, ką sako kiti, o ką su tuo darote jūs. Gali būti, jog vyrų žavėjimui naudojate ne tas savo galias. Jei suvokiate save kaip gražią, seksualią moterį, nenuostabu, jog vyrai taip pat jus mato tokią. Dėl to verta pagalvoti, ką dar turite savyje, kuo galėtumėte pasipuikuoti ir patraukti vyrų dėmesį.

Gal būt verta pamąstyti ir apie tai, ką daugiau be vyrų paieškos galima nuveikti, kol šalia nėra tokio, apie kurį svajojate. Jėgų ir energijos nukreipimas į mėgstamą, pramingą veiklą gali būti ne tik naujų savo savybių atradimas ir demonstravimas, bet ir galimybė pažinti kitokius žmones, nei jus supo iki šiol. O tai reiškia ir susilaukti kitokių reakcijų, nei esate įpratusi.

Jei jums nepatinka tai, kas su jumis vyksta dabar, mažiausiai reikėtų galvoti apie tai, kokie niekam tikę yra aplinkui esantys asmenys. Pamąstykite apie tai, kaip jūs galite viską pakeisti, koreguoti savo gyvenimo būdą, aplinką, požiūrį, tikslų siekimo erdves ir priemones.

Sėkmės.

Vaida

Rašykite psichologui: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (11)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (122)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (17)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (7)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (124)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (10)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

„Saulėlydžio“ žvaigždės kovos su paparacais: slėpdavosi net bagažinėje

Visiems teko girdėti apie įžymybių „kovas“ su paparacais. Kol paauglių dievaitis Justinas...

Šiuolaikinės moters emocinės perkrovos: lyginame su gyvenimu prieš šimtą metų

Būti moterimi šiandien sudėtingiau nei anksčiau. Tai tiesa. Ir esmė ne vien tame, kad dabar...

Bjaurus skandalas Ukrainoje: du žaidėjai pardavė rinktinės rungtynes (32)

Ukrainos ledo ritulio rinktinę supurtė lažybų skandalas. Du žaidėjai prisipažino gavę pinigų...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (35)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...