Norėčiau paprašyti patarimo, pagalbos, nes nežinau kaip susidoroti su savo mintimis ir jausmais. Man 24, jam 19, jis mano geriausios draugės brolis. Jis buvo tik paprastas draugės brolis kol į jį nepasižiūrėjau kaip į vyrą. Dabar į bet kurį vaikina pažvelgus ieškau jo bruožų, jo elgsenos, jo išvaizdos panašumų. Nuolatos apie jį galvoju, prisimenu, pamačius ji man nutirpsta visas kūnas, negaliu nuo jo atitraukti akių.
© Corbis/Scanpix

Esu su juo turėjusi intymių santykių, bet noriu ir artimesnio bendravimo, tačiau labai bijau mūsų amžiaus skirtumo bei to, kad pradėjus su juo artimiau bendrauti galiu prarasti geriausią draugę.

Bijau apie savo mintis ir jausmus pasakyti jam ir draugei. Aš pati bandau kovoti su savo mintimis, kaskart ji pamačius ar pagalvojus sau sakau: "NEGALIMA", tačiau nieko negaliu sau padaryti. Aš nežinau kas tai yra: apsėdimas, aistra, laikinas susižavėjimas ar įsimylėjimas... Prašau patarkit ką man daryti? Kaip suprasti, kas man yra, nes viena su tuo negaliu jau kovoti, nežinau ką daryti ir sakyti.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Susižavėjimas yra labai stiprus jausmus, nuo kurio bandydama pabėgti tik dar labiau jį sustiprinsite. Bet kokie draudimai, bandymai save varžyti neretai esamą jausmą tik dar labiau išpučia, padaro jį itin reikšmingą. Žmogus, kuriam jaučiate simpatiją, gali atrodyti kaip vienintelis ir tobuliausias, kuris gali būti su jumis, vien todėl, kad negalite arba neleidžiate būti kartu.

Tai, ką parašiau apie slopinamų jausmų augimą, nereiškia, jog jų negalima kontroliuoti, tačiau bandymas drausti, paskelbti susižavėjimą sukėlusį žmogų “neliečiamu”, nėra tie būdai, kurie padėtų sudėlioti emocijas į savo vietas. Pirmiausia jums pačiai vertėtų pradėti nuo aiškaus suvokimo, ko jūs norite. Jei jūsų siekiamybė yra tapti su vaikinu pora, kas tam trukdo?

Jūsų įvardintos kliūtys: amžiaus skirtumas, draugystė su jo seserimi neatrodo labai objektyvios. Dėl to verta atviriau savęs paklausti, kas trukdo žengti žingsnį, kaip jūs pati įvardinote, rimtesnių santykių link. Ar tai yra atstūmimo, aplinkinių nepriėmimo baimė? Jūsų pačios turimų nuostatų ir vertybių neatitikimas ir panašiai. Svarbu konkrečiai įsivardinti tikrąsias priežastis, dėl ko jūs negalėtumėte būti kartu.

Ko norite ir kam galite ryžtis, siekdama tikslo, svarbu žinoti ir todėl, kad neapsunkintumėte savo būsenos. Kaip suprantu, su minėtu jaunuoliu jūs esate patyrusi seksualinius santykius. Tai yra labai artimas bendravimas su priešingos lyties atstovu, net jei pati taip neįvardinate. Kadangi jūs esate įsimylėjusi tą žmogų, kūniškas buvimas su juo dar labiau sumaišo jūsų jausmus ir daro jus priklausoma nuo jo.

Taigi norėdama suvokti, kas jums yra ir kiek stiprūs yra jausmai, pirmiausia turėtumėte į esamą santykį pažvelgti iš šalies. Dar kartą įvardinti, ar norite būti su patinkančiu vaikinu? Kas atsitiktų, jei jam apie tai pasakytumėte? Kas būtų sunkiau - būti atstumtai ar taip niekada ir nepasakyti apie savo lūkesčius jo atžvilgiu? Kas verčia galvoti, kad jūsų draugystė pakenktų ryšiui su mylimojo seserimi?

Labiau išgryninusi savo norus ir nerimus, galėsite priimti sprendimą: siekti artimesnio buvimo su patinkančiu jaunuoliu ar atsisakyti jums reikšmingų santykių. Bet kuriuo atveju reikalingas sprendimas, kad nereikėtų eikvoti energijos pašaliniams jausmams.

Tiek pasiryžusi atverti ne tik savo kūną, bet ir mintis simpatiją sukėlusiam vaikinui, tiek nusprendusi atsisakyti bendravimo su juo, greičiausiai išgyvensite nelengvų, gąsdinančių periodų. Tačiau jie bus prasmingesni ir kryptingesni: arba siekimas, arba atsisakymas.

Tai, kas su jumis vyksta dabar, galima pavadinti tiek susižavėjimu, tiek įsimylėjimu. Daugiau mažiau tai panašūs jausmai, kurie gali skirtis tik savo intensyvumu. Ką benuspręstumėte, emocijos prašysis būti išreikštos. Sukūrus ryšį su norimu asmeniu tai bus gana paprasta. Jei visgi nepavyks to padaryti, jausmus galima reikšti įvairiais būdais: kalbėjimu, piešimu, rašymu, muzika ir panašiais būdais.

Svarbiausia - nenuneigti to, ką jaučiate. Leisti tiems jausmams pabūti su jumis, gal būt jų įkvėptai nuveikti vieną kitą darbą, sukurti vieną kitą kūrinį ir ilgainiui jie nurims. Jausmų išgyvenimas svarbus ir tam, kad situacija neliktų sureikšminta, kad jaunuolis netaptų nepagrįstai svarbiu, taip ir nepažintu asmeniu, kas vėliau gali apsunkinti bandymą sukurti santykį su kitais žmonėmis.

Sėkmės
Vaida

Rašykite: psichologui@delfi.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (28)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (19)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (71)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (120)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (236)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (91)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...