Prieš susituokiant daugiausiai partnerių linkę turėti britai, o reguliaraus sekso iš savo antros pusės labiausiai tikisi kinai, parodė penkių šalių atstovų seksualinio elgesio tyrimas, kurį atliko tarptautinis komunikacijos tinklas Euro RSCG Worldwide.
Pora, aistra, meilė, seksas
© Corbis/Scanpix
Daugiau nei pusė britų (59 proc.) mano, kad žmogui, kuris tuokiasi sulaukęs daugiau nei 30-ties metų, normalu būti turėjusiam 10 ar daugiau sekso partnerių. Taip mano ir dauguma vokiečių (52 proc.), nedaug atsilieka amerikiečiai (49 proc.). Tuo tarpu meilės žygiais nuo seno garsėjantys prancūzai kuklesni - kad daugiau nei 10 meilužių prieš tuokiantis turėti normalu, atsakė 30 proc. apklaustųjų, o Kinijoje taip galvojančių buvo apie 17 proc.

Paaiškėjo, jog net trys tautos linkusios pasvajoti apie galimybę vienu metu turėti daugiau negu vieną sutuoktinį. Kad monogamija yra natūrali žmogaus būsena, nurodė mažiau kaip pusė prancūzų (44 proc.), britų (42 proc.) ir vokiečių. Už monogamiją pasisakė tik dauguma amerikiečių (57 proc.) bei didžioji dalis apklaustų kinų (70 proc.).

Vis dėlto laužyti ištikimybės sutuoktiniui nėra linkusi nė viena tautybė – teiginiui, kad nesantuokiniai ryšiai dėl kurių niekas nenukenčia, – priimtini, pritarė 23 proc. kinų, 11 proc. britų ir 9 proc. amerikiečių.

Visose šalyse, išskyrus Didžiąją Britaniją, vyrai buvo tolerantiškesni nesantuokiniams romanams negu moterys. JAV tarp manančių, kad romanai, kurie nesukelia skausmo nė vienai pusei, priimtini yra 13 proc. vyrų ir tik 4 proc. moterų, Vokietijoje – 28 proc. vyrų ir 16 proc. moterų, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje – po 11 proc. abiejų lyčių atstovų.

Tarptautinis penkių šalių seksualinio elgesio tyrimas parodė, kad amerikiečiai labiausiai iš visų tautų „įsileidžia į lovą“ religiją: 39 proc. amerikiečių sutinka, kad „religiniai įsitikinimai turi įtakos jų seksualiniam elgesiui“. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje su tokiu teiginiu sutinka 16 proc. apklaustųjų, Kinijoje – 15 proc., Vokietijoje – 6 proc., o Prancūzijoje - tik 3 proc. respondentų.

Kai kuriais klausimais išsiskyrė tos pačios šalies respondentų atsakymai pagal lytis. 63 proc. britų vyrų mano, kad jie turi teisę tikėtis reguliaraus sekso su savo partneriais, o taip galvojančių bričių - 47 proc. JAV reguliaraus sekso su savo antrąja puse tikisi 76 proc. vyrų ir 62 proc. moterų, Prancūzijoje - 85 proc. vyrų ir 76 proc. moterų. Likusiose dviejose šalyse moterų ir vyrų atsakymai beveik nesiskyrė: Kinijoje į šį klausimą teigiamai atsakė 82 proc. vyrų ir 81 proc. moterų, o Vokietijoje - 79 proc. vyrų ir 77 proc. moterų.

Didesnis atotrūkis tarp lyčių pasirodė atsakymuose į klausimą „Ar tos pačios lyties partnerystei/santuokai turi būti suteikiamas toks pats statusas kaip ir tradicinei šeimai?“. Visose penkiose šalyse didesnė proporcija moterų negu vyrų atsakė teigiamai į šį klausimą. Vokietijoje homoseksualų partnerystę ar santuoką tradicinei šeimai prilygino 45 proc. vyrų ir 67 proc. moterų, Didžiojoje Britanijoje - 37 proc. vyrų ir 52 proc. moterų, Prancūzijoje 35 proc. vyrų ir 48 proc. moterų, Kinijoje – atitinkamai 39 proc. ir 50 proc., o JAV - 31 proc. vyrų ir 38 moterų.

Euro RSCG Worldwide, priklausanti vienam didžiausių komunikacijos holdingų HAVAS, vienija 250 agentūrų 75 pasaulio šalyse, kuriose dirba apie 15 tūkst. žmonių. 2006 metais HAVAS pajamos sudarė 1,472 mlrd. eurų.

Prestižinis JAV marketingo žurnalas „Advertising age“ pripažino Euro RSCG Worldwide tinklą 2006 metų agentūra, o įtakingas Didžiojoje Britanijoje leidžiamas marketingo žurnalas „Campaign“ paskelbė Euro RSCG Worldwide 2006 metų reklamos tinklu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (541)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (202)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (28)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (261)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (3)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Naujos kartos automobiliai gali tapti išsigelbėjimu ieškantiems būsto nuomai (2)

Savavaldis transportas – jau realybė. Taksi be vairuotojų važinėja po Pitsburgą, San Franciską...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (17)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Žvilgsnis iš arti: Malaizijos milijardieriaus paveldėtoja dalinasi ištaigingo gyvenimo akimirkomis (2)

Paprasti mirtingieji dažnai ieško progų žvilgtelėti į turtingų ir žinomų gyvenimus. Kadangi...