Jaudulys baigėsi. Ir tikriausiai niekas jūsų nebestebina. Nuobodulys yra toks įprastas reiškinys ilgalaikiuose santykiuose, kad jis tampa racionalizuojamas ir aiškinamas kaip neišvengiamas ir nepagydomas. Tačiau ar iš tikrųjų?…
Jauku? O gal esate pavojingai įstrigę?

Kai jūs jau kurį laiką drauge, yra visiškai natūralu, kad naujumas ir romantika pradeda nykti. Žinoma, užtikrintumas tarpusavio santykiais yra puikus dalykas. Buvimas su žmogumi, su kuriuo jautiesi saugiai ir gali atsipalaiduoti, kuris žino jūsų vidų, kuris myli jus tokią, kokia esate, kuris žino, kaip suteikti jums malonumą ir kuris su jumis dalinasi visais gyvenimo džiaugsmais ir vargais, gali padėti sukurti brandžius ir pasitenkinimą teikiančius santykius.

Mažiau sveika yra tai, kai jūs tampate nerūpestingi. Manydami, kad žinote vienas kitą “kaip nuluptą”, jūs nebededate daug pastangų, kad jūsų bendravimas būtų kokybiškas iki tol, kol ateina ta riba, kai jūs nebežinote, kas dedasi vienas kito mintyse, nors iš tikrųjų jūs manote, kad viską žinote.

Atšalimas

Jūs nustojate pasakoję vienas kitam smagias istorijas, nebesidalinate savo svajonėmis ir viltimis. Visa tai jūs pasakojate draugams. Jūsų miego ritmas išeina ir vėžių, taigi ir seksas tampa retu ir paviršutinišku. Viskas, apie ką jūs kalbatės, yra namų ūkis. Būdami vienas kito kompanijoje nebejaučiate didelio malonumo, o vakaras, skirtas tik jums dviems, atrodo išsikvėpęs ir nuspėjamas... Jis tampa lyg ir nuobodžiu laiko švaistymu...

Dar blogiau yra tai, kad partnerio buvimą su jumis jūs laikote savaime suprantamu dalyku, gali būti, kad jūs tai suprantate kaip įprastinį mandagumą. Jūsų partneris susilaukia mažiau pagarbos ir vietos jūsų mintyse už šunį. Elgimasis su partneriu taip, lyg jis priklausytų jums, praplečia prarają tarp jūsų.

Toks aplaidumas gali tapti kažkuo bjauriu ir pragaištingu. Blogiausia, ką jūs galite padaryti, tai visa tai ignoruoti. Vietoj to geriau pasižiūrėkite į tai kaip į ženklą, kad atėjo laikas kažką keisti jūsų santykiuose.

Kas pasikeitė?

Nuobodulys

Jeigu jūs ir jūsų partneris pradėjote tolti vienas nuo kito, gali būti taip, kad jūs nustojote daryti dalykus, kurie iš pradžių jums abiem patikdavo. Arba gali būti taip, kad jūs vis dar darote tuos pačius dalykus ir nesuvokiate, kad vienas jūsų arba jūs abu pasikeitėte ir kad iš savo santykių jūs norite visiškai kitų dalykų nei anksčiau.

Galbūt gyvenimas bėgo per greitai ir jūs paprasčiausiai neturėjote laiko prisėsti ir pasikalbėti apie pokyčius, kuriuos abu patiriate. Individualiame lygmenyje jūs abu buvote sutelkę dėmesį į savo tikslus ir nesėkmes, o savo santykius palikote automatinei raidai. Jeigu taip, jums reikėtų sustoti, surinkti savo atsargas ir atkurti ryšį su žmogumi, su kuriuo leidžiate savo gyvenimą.

Kai jūs nenorite nieko žinoti

Dviese

Kartais sakydami, kad būti su partneriu mums tapo nuobodu, mes maskuojame gilesnį susvetimėjimą arba baimę atsiverti. Jeigu giliai viduje jūs jaučiatės pikti, pagiežingi, nusivylę arba sunerimę, jūs galite vengti “sudėtingų sričių” ir tokiu būdu niekuomet iš tikrųjų nepasikalbėti apie svarbius dalykus. Jeigu jūs niekuomet su savo partneriu neaptariate svarbių dalykų, neišvengiamai ateis situacija, kai pokalbiai taps nuviliantys ir nuobodūs.

Gali būti labai sudėtinga kalbėtis apie tai, ką jaučiate giliai viduje, ypač jei pati to gerai nesuvokiate, tačiau nėra jokios priežasties, dėl kurios turėtumėte suprasti save pirmiau nei pasidalinsite tomis mintimis su partneriu. Geriau pasakykite: “Aš jaučiuosi nusivylusi ir nežinau kodėl”, o ne tiesiog užsidarykite ir pasislėpkite po paviršutinišku pokalbiu apie bendrus dalykus.

Partneris jums gali pasirodyti nuobodus tuomet, jeigu jūs iš tikrųjų jo tinkamai nesiklausote. Galbūt jūs jau išmokote automatiškai atsijungti tuomet, kai partneris jums pasakoja ką nors, kas jam labai daug reiškia, ypač tuomet, kai tai kertasi su jūsų mintimis. Užsidarymas pokalbio su partneriu metu dažnai kyla dėl baimės – kažkas jo žodžiuose mus nuvilia ir mes paprasčiausiai nenorime girdėti, kur toliau jie nuves. Mes užsidarome arba aplenkiame problemą, kad mums netektų su ja susidurti.

Ironiška, tačiau žmonės, kurie skundžiasi dėl nuobodulio santykiuose, labai bijo pokyčių, kuriuos gali atnešti besikeičiantys dalykai. Pavyzdžiui, gali būti, kad jų seksualinis gyvenimas tapo labai nuobodus, tačiau jie labai išsigąsta ir sunerimsta, jei partneris pamėgina lovoje ką nors nauja.

Atsiribojimas nuo problemos

Gyvenimo įnešimas į jūsų santykius reiškia kad turite paskatinti vienas kitą apsikeisti mintimis, pasidalinti siekiais, mintimis ir jausmais netgi tuomet, kai jie kelia nerimą. Reguliariai pasikalbėkite apie dalykus, kurie jums yra svarbūs, atkreipkite dėmesį į tai, ką sako jūsų partneris ir parodykite susidomėjimą tuo.

Klausydamasi sutelkite visą dėmesį ir galvokite apie tai, ką sako jūsų partneris. Nereaguokite tokiu būdu, kuris užkerta kelią tolimesniam pokalbiui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (2)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (213)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Į L. Somovo ir Jazzu koncertą Vilniuje tūkstančiai renkasi „apsiginklavę“ skėčiais ir apklotais (3)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (95)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (194)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (153)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Paauglių liga laikyta aknė vis dažniau puola suaugusiuosius (2)

Su odos problemomis, tokiomis kaip aknė, vis dar susiję daugybė mitų, žmonės tiki senoviniais...

Nepamirštamas pasimatymas: vaikino išradingumas nustebino (9)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Pasimatymas, kurio niekada nepamiršiu“ . Dėkojame Gabijai už...