Šiandien žinių apie tai, kaip patirti seksualinį malonumą, galima rasti vos ne kiekviename moterims skirtame leidinyje. Tačiau neapsigaukime. Anot psichologų, visos kalbos apie orgazmą turi tik vieną tikslą: „įvaryti“ žmogui kompleksą, kad šis jį kompensuotų iš parduotuvių šluodamas su seksualumu susietus daiktus.
Meilė, pora, seksas
© Corbis/Scanpix
Du lazdos galai

Jau dešimt metų rugpjūčio 8-ąją švenčiama Tarptautinė orgazmo diena, kuri parastai asocijuojuosi su energija, ekstaze ir kūniškais malonumais. Šventės šūkis – vientisas pasaulio orgazmas, o žmonės per ją raginami dovanoti seksualias dovanas, rengti persirengėlių vaidinimus bei prisiekti amžinąją meilę.

Žodis „orgazmas“ yra kilęs iš graikiško žodžio „orgao“, kas reiškia degti aistra. Orgija kažkada buvo vadinamos romėnų ir graikų apeigos, dažniausiai skirtos vyno ir pramogų dievui Bakchui arba Dionisui garbinti. Puotų metu žmonės nesivaržydami mėgaudavosi visais malonumais, todėl galiausiai žodis „orgija“ pradėtas vartoti kaip ištvirkavimo sinonimas.

Įsigaliojus krikščionybei daugybę amžių seksualumo tema buvo tabu. Šiandien laikai vėl pasikeitė. Žinių apie seksualinį gyvenimą ieškantį žmogų užgriūna kalnai informacijos: kokiomis pozomis mylėtis, kurias partnerio kūno vietas liesti, kokią preliudiją pasirinkti.

Tačiau niekas nekalba apie tai, kad visos garsiosios tantros pozos atsirado po ilgo susilaikymo nuo sekso. Žmonės metų metus net neprisiliedavo prie vienas kito, tačiau tobulindavo dvasinį artumą, kad vieną dieną susilietų dieviškoje ekstazėje. Šiandieninė tantra – tik seksualinių santykių technikos vadovėlis, neturintis nieko bendra su tikrosiomis jos ištakomis.

Tik reklaminis triukas

orgazmas, malonumas, laimė, patenkinta moteris
© Corbis

Šiai nuostatai netiesiogiai pritaria ir Valgymo sutrikimų centro psichologė-psichoterapeutė Ilona Kajokienė.

„Visuomenė tiesiog „bombarduojama“ seksualizuotos moters, paauglės, jaunuolio įvaizdžiu. Tačiau iš tiesų tai neturi nieko bendra su kūno erotiškumu. Tai banalus, primityvus spaudimas būti vienokiu arba kitokiu. Niekas neklausia, ar jūs esate seksualus. Klausimas skamba kitaip: kiek pinigų esate pasiruošęs sumokėti už reklamos siūlomą idėją“, - svarstė pašnekovė.

Anot jos, toks spaudimas pavojingiausias ne 40-50-čiams, o paaugliams ir jaunimui, kurio psichologinė branda dar vyksta.

„Jaunimui brukamas beribio seksualumo įvaizdis, tačiau nekalbama apie partnerių seksualinės sueities metu patiriamą jausmą, kai atsiranda gilus dvasinis ryšys, noras atsiduoti kitam ir patiriamas ypatingo susijaudinimo, paskendimo vienas kitame jausmas“, - teigė I. Kajokienė.

Anot psichologės, pradėjus kalbėti apie sekso technikas, visiškai dingsta dvasingumas. Mat visi žurnaluose siūlomi patarimai atskiru konkrečiu atveju yra beverčiai, nes kiekvieno žmogaus kūnas bei ryšys su partneriu yra unikalus ir joks pratimas neprivers jaudintis tos žmogaus kūno dalies, kuri iš prigimties nėra jautri.

„Nekalbama ir apie tai, kad norint patirti orgazmą, reikia turėti labai gilų, ilgalaikį ryšį su partneriu. Orgazmas – ne seksualinio susijaudinimo, o emocinio įkrovimo, emocinės kulminacinės patirties su partneriu išgyvenimas. Su trumpalaikiu parneriu mes to niekada nepatirsime. Tai bus tik fiziologinis susijaudinimas. Žinoma, jis malonus, tačiau tai neturi nieko bendra su orgazmo patyrimu.

Pagaliau poros, kurios gyvena ilgiau, žino, kad orgazmas patiriamas ne kiekvieną kartą. Kasdien jo ir nereikia, antraip žmogus gyventų tik 35 metus ir ne ilgiau. Mat už ekstremalius pojūčius tenka mokėti ir dvasia, ir kūnu. O jei kas šneka, kad patiria orgazmą kasdien, akivaizdžiai meluoja“, - įsitikinusi pašnekovė.

Žmonės nebemoka jausti?

Galvoti, liūdesys, mergina
© Corbis

Todėl, anot psichologės, reikia gerai suvokti, kad šiandien mes kalbame ne apie orgazmą, o apie reikalavimą patenkinti reklaminius užsakymus. Kitaip tariant, susidomėjimas sekso tema sukurtas dirbtinai.

„Taip kuriama nepilnaverčių žmonių visuomenė. Juk kaip moteris gali jaustis pilnavertė, jeigu lytinių santykių metu su savo vyru ji kaskart nepatiria orgazmo? Na tai kas, kad ji patiria kitus dalykus: švelnumą, malonų buvimą kartu. O jeigu moteris jaučiasi nepilnavertė, ji pirks daugiau kremų, drabužių, papuošalų, maisto, nes norės savo nepilnavertiškumo kompleksą paslėpti.

Taigi sukurkime žmogui kompleksų, kitaip sakant, nusivylimo savimi epizodų, ir jis ieškos būdų, kaip juos kompensuoti, kad niekas iš šono nepastebėtų, kokiu menkučiu jis pasijuto. Tačiau iš tiesų mes nesame menkučiai“, - pasakojo I. Kajokienė.

Deja, psichologė šiandien vis dažniau susiduria su pakankamai jaunais žmonėmis, kurie viduje jaučia tuštumą. Mat žmogaus vertei pajusti būtini jausmai.

Tuo tarpu reklama šiandien jau pasiekusi tokį lygį, kad geriau už žmogų žino, ko jam reikia, ir taip kuria jo poreikius. „Tai nonsensas. Tik pats žmogus gali žinoti, ko jis nori, ir kaip tai įgyvendinti. Bėda ta, kad mes nemokame ieškoti atsakymų savyje“, - apgailestavo pašnekovė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (48)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (45)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (100)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (99)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1139)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...