Turtingas, bet negražus. Gražus, bet neturtingas. O gal ir turtingas, ir gražus? Ieškodamos savo širdies draugo moterys dažnai savęs to klausia. Tačiau meilė dažniausiai ateina netikėtai. Nors ne visada. Taigi kiek įtakos moters pasirinkimui ir meilei turi finansinės vyro galimybės?
Vedybos
© Corbis/Scanpix
Atsivertę socialinės psichologijos vadovėlį, perskaitysite: moterys teikia pirmenybę vyrams su aukšta socialine padėtimi ir atitinkamai didesnėmis pajamomis. Rinkdamos partnerį trumpalaikiams intymiems santykiams, moterys pastebi aukštesnius vyrus, kurių veido bruožai simetriški.

Taigi, pirmąją vyrų grupę puošia:
aukštaūgiai;
simetriškų veido bruožų;
užimantys aukštą padėtį;
turtingi.

Tačiau šios savybės irgi tarpusavyje susijusios: pastebėta, kad aukštesnio ūgio vyrai dažniau yra renkami į vadovaujančius postus. O tai, savo ruožtu, siejasi su didesnėmis pajamomis. Tai gal mūsų visuomenėje seniai egzistuoja žemesnioji ir aukštesnioji vyrų kasta? Ir mums tik reikia turėti drąsos tai pripažinti?

Nesimetriškų veido bruožų ir žemaūgiai vyrai gali nusiraminti: tapti partneriais jie turi netgi daugiau šansų, nes visam gyvenimui moterys linksta rinktis ne grožį, o fizinį panašumą, dvasinį artumą ir patikimumą. Todėl jei jūs pažiūrėsite į “laimingas poras”, pragyvenusias kartu daug metų, tai išvysite: jie gana retai yra panašūs į Holivudo žvaigždes, tačiau yra stebėtinai panašūs vienas į kitą lyg būtų brolis ir sesuo. Ir jei moteris nėra ilgakojė foto modelis, tai kaip šalia jos ilgam užsilaikys aukštas gražuolis? Tiesa, kiek patikimi aukštaūgiai gražuoliai - dar klausimas. Juk daug kas jų norės, ar ne?

Todėl ir sakoma, kad vyras turi būti truputį gražesnis už velnią. Tačiau ką turi daryti vyrai, kurie mažai arba beveik nieko neuždirba?

Moterų, žinoma, jie gali turėti, ypač jei turi pirmai grupei būdingų savybių. Vyriško žavesio – migloto, bet moterų suprantamo šarmo. Įsivaizduokime sau tokį variantą: moteris uždirba, o jaunas vyras bedarbis. Žinoma, jis gali patraukti moterį savo šarmu ar net savotišku grožiu. Kai kurias moteris gali patraukti jų apgailėtina padėtis - yra moterų - globėjų iš prigimties. Tokia netgi priims jį pas save gyventi. Tačiau anksčiau ar vėliau moteris paklaus: klausyk, o kodėl tu pats neuždirbi?

Ir šio klausimo esmė bus tokia: na, kaip tu gali būti toks nevykėlis? Vyrui, žinoma, toks klausimas - peilis į širdį. Juk tapti nevykėliu - blogiausia, kas, jo įsivaizdavimu, gali gyvenime atsitikti. Žinoma, jis ir be moters klausimų įtardavo save esant nevykėliu, tačiau stengėsi nuvyti šią mintį šalin. Ir teisindavosi:

Man dar pasiseks, tik reikia tinkamo momento sulaukti;
Ir kaip gi man gali sektis, kai darbdaviai nepripažįsta mano talento?
Dabar tokie laikai...
Mano tokia padėtis…
Mano tokie tėvai...

Kai moteris pataria jam ne pateisinimų ieškoti, o pinigų užsidirbti, teisintis nebeišeina, nes moteris teisi. Tuomet kyla neviltis - jautiesi pažemintas, o pasiteisinti nebeišeina. O iš tos nevilties vyrai tampa žiaurūs moterims. Ir ima iškasinėti iš praeities visas jų būtas ir nebūtas nuodėmes. Kas priveda prie audringų santykių aiškinimųsi. Pažemintas vyras ima moterį žiauriai menkinti. Kad ji pati pasijustų menka, o ne tik jis vienas. Kas anksčiau ar vėliau baigiasi santykių nutraukimu.

Matyt, taip yra todėl, kad vyrai širdies gilumoje vis dar - tie patys mamutų medžiotojai, kur prieš dešimtis tūkstančių metų turėdavo apginti ir aprūpinti savo pačias ir vaikus. O moterys širdies gilumoje - vis dar tos pačios akmens amžiaus urvų puošėjos ir dekoratorės, vaikų augintojos ir kritiškos vyrų vertintojos. Dešimtys tūkstančių metų istoriniu masteliu - tas pats, kas vakar. O akmens amžiuje pasakyti: ”tu netinki būti urvinės genties nariu”- tolygu pasakyti: “tu iš vis nevertas gyventi”. Epocha pasikeitė, o emocinė reakcija liko ta pati.

Todėl kaip ten bebūtų, geriau, kai vyras užsidirba. Ir uždirba bent jau ne mažiau už moterį. Juk ir šiuo atveju galimi santykių aiškinimai. Juk ir be pinigų yra dėl ko kelti balsą ir kibti vienam prie kito. Pavyzdžiui, štai pasirinkimui kelios temos:

Kodėl tu skiri tiek daug dėmesio darbui ir tiek mažai - šeimai?
Kodėl tu žiūri į kitas moteris?
Ar aš tau vis dar patinku?
O kas tau patikdavo prieš mane?
Kas tau buvo su ta bendradarbe?
Kodėl tu nedarai to, ką žadėjai, buityje?
Ir t.t. ir pan.

Visi šie klausimai – puiki proga santykių aiškinimuisi, tačiau nė vienas iš jų neverčia vyro jaustis nevykėliu. O tuomet nekils jam noras nei gelti, nei menkinti moters. Kas jau tikrai reikalinga, kad santuoka išliktų.

Tačiau štai kas įdomu - jei ir be pinigų, ir be išorinių duomenų vyras sugebės nesijausti nevykėliu, jei moterį mylės ir parodys, kad supranta, kas yra būti vyru – gal tuomet jo draugei ar žmonai ir jo pinigai pasidarys nebe tokie svarbūs? Ir gal tuomet pavydžiai pažiūrės į šią moterį už turtuolių ištekėjusios jos draugės?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (55)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (145)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

V. Laučius. Kauno medžių apokalipsė (242)

Saugoti senus medžius reikia, labai gerai, kad žmonės juos bando ginti, bet stebina viena...

Kruopių miestelyje rastas sidabrinių litų lobis (6)

Akmenės rajone darbininkai aptiko lobį – iš žemės iškasė apie pusšimtį tarpukario litų...

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (409)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Kaip numalšinti skausmą, jei nepadeda net vaistai (3)

Kartais žmogus ateina besiskųsdamas kaklo skausma is, bet tenka dirbti su vidaus organais, sako...

Pietų pertrauka armėniškame restorane: užteko ir trijų šašlykų

Vieni iš smagiausių pietų pertraukos atradimų būna tada, kai prieš vykdama nieko pernelyg daug...

Didžiausias išduotų paskolų būstui augimas – jau nebe sostinėje (7)

Keletą pastarųjų metų Vilniuje stebėtas būsto finansavimo rinkos aktyvumas išplito ir į kitus...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui atnaujinta 10.39 (127)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Ar žinote, kodėl rentgeno spinduliai dar vadinami X spinduliais? (5)

XIX a. pabaigoje vokietis Wilhelmas Conradas Rontgenas atrado naują elektromagnetinių spindulių...