Drabužių stilius, kalbėjimo maniera, mėgstamos knygos... Mes visi labai skirtingi. Sekse – taip pat. Kiekvienas mūsų turime savitą seksualinį braižą. Jis gali būti smulkus, stambus, o gal neįskaitomas... Pasak psichologų, tai, kaip mes elgiamės lovoje, priklauso ir nuo temperamento.
© Shutterstock nuotr.


Šaknų ieškokime vaikystėje

Mes net galime nesuprasti, kuo mūsų dėmesį patraukia vienas ar kitas žmogus. Tačiau kartais tiesiog balso tembras ar kvapas gali užtemdyti protą. Pasak specialistų, seksualinis braižas pradeda formuotis vaikystėje. Vienas pagrindinių jo faktorių – priešingos lyties gimdytojas.

Mergaitei tėvas – pirmasis vyras, kurį ji gyvenime pamilsta. Dar vienas faktorius, formuojantis nekaulinį braižą, yra kai vaikas suvokia save kaip mergaitę ar berniuką. Po to gimsta pirma meilė, dar vėliau – pirmi seksualiniai santykiai – visa tai taip pat formuoja mūsų seksualinį braižą.

Esmė - seksualinis temperamentas

Pasak psichologų, tai, kaip mes elgiamės lovoje, priklauso ir nuo temperamento. Specialistai išskiria tris seksualinio temperamento tipus:

Silpno seksualinio temperamento atstovai gali ilgai apsieiti be sekso. Jie ilgai svarsto prieš užmegzdami ryšį. Seksas be emocinio komponento jiems neįsivaizduojamas.

Šio temperamento vyrai dažniausiai yra aukšti, augaloti, ramaus būdo. Tokius dažniausiai renkasi romantiškai nusiteikusios dailiosios lyties atstovės – juose įžvelgdamos patikimus gyvenimo partnerius.

Nuobodu, bet patikima. Šio temperamento moterys yra labai simpatiškos: tankūs plaukai, didelės akys, švelnūs veido bruožai – paradoksas, tačiau didelis moteriškųjų hormonų kiekis malšina seksualinį apetitą. tokioms moterims patinka ilgos ir švelnios glamonės, nebūtinai užsibaigiančios lytiniu aktu.

Vidutinis seksualinis temperamentas būdingas daugeliui mūsų. Tokie žmonės gali ilgą laiką apsieiti be sekso, bet taip pat ir leistis į seksualinį nuotykį su ką tik sutiktu partneriu. Žodžiu, be sekso jie nenumirtų, bet ir ledokšniais jų nepavadinsi. Jie būna aistringi, tačiau moka aistrą reguliuoti.

Paprastai šio temperamento žmonės yra vidutinio kūno sudėjimo, veido bruožai – stambūs. Moterų asmeninis gyvenimas pasižymi stabilumu. Jos lengvai pripranta ir prie intensyvaus seksualinio gyvenimo, ir prie vienatvės. Šio tipo vyrai taip pat yra gerai sudėti, stiprūs.

Stipraus seksualinio temperamento atstovai dažniausiai negali pasigirti grožiu, tačiau, kaip liaudyje sakoma, „turi raziną“. Jie tokie patrauklūs, kad atsispirti jiems praktiškai neįmanoma. Tokie žmonės anksti subręsta ir pradeda seksualinį gyvenimą.

Šio tipo vyrai žavūs, drąsūs, gal net grubūs. Yra neaukšti, tačiau neblogai sudėti, kalba žemu balsu. Šio tipo moterys linkusios į pilnumą, turi didelę krūtinę. Jų balsas hipnotizuojantis, juokas – užkrečiantis. Tokios moterys nežino, ką reiškia suvaidinti orgazmą.

Psichoanalizės tėvas skirsto kitaip

Psichoanalizės tėvas Zigmundas Froidas žmones suskirstė kiek kitaip.

Analinis tipas. Z.Froidas teigia, kad jam priklauso viena ketvirtoji pasaulio gyventojų. Nepriklausomai nuo lyties, analinio tipo atstovams patina būtent šios vietos glamonės. Tai yra ypač jautrūs, uždari flegmatikai arba melancholikai, galintys valandų valandas tyliai stebėti savo aistros objektą. Sekse jiems svarbiausios įvairios glamonės, lytėjimai, trynimai.

Oralinis tipas. Pats populiariausias tipas, susijęs su maitinimu krūtimi. Šio tipo žmonės galėtų bučiuotis be sustojimo. Jų burna yra ypač jautri erogeninė zona. Tai atviri, veiklūs, bendrauti mėgstantys žmonės. Seksas jiems – bendravimo būdas, galimybė keistis energija. Oralinio tipo atstovai sekso be meilės ar bent jau įsiliepsnojusios aistros neįsivaizduoja.

Genitalinis tipas. Rečiausias. Šio tipo žmonės pasižymi įgimtu seksualumu. Jie lengvai susižavi, yra dinamiški, pasitikintys savimi. Jų santykiai su priešinga lytimi yra pakankami harmoningi, mat šio tipo atstovai nemėgsta skandalų. Seksas jiems būtinas gerai savijautai ir sveikatai palaikyti.

Pasak Z.Froido, atspėti, kokiam tipui priklauso žmogus, nėra sunku. Tą apibūdina jo elgesys stresinėje situacijoje. Analinio tipo žmonės nervindamiesi imasi namų ruošos darbų, rausiasi dokumentuose. Oralinio tipo atstovai išgyvendami stresą paprastai kam nors „išlieja dūšią“, daug rūko. Genitalinio tipo atstovui geriausias vaistas nuo streso... teisingai supratote – seksas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (24)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (2)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (3)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Artėjančio šaltojo sezono mados: neišsižadėkite rudų atspalvių (3)

Nors įdegis dažniausiai asocijuojasi su vasara, atėjus rudeniui gelsvai rusva spalva tikrai...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (86)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (4)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (29)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (153)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

Dauguma bėgiojančių žmonių susiduria su ta pačia problema: kaip jos išvengti (2)

Rugpjūčio pradžioje „ Eurovaistinės “ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto...