Išeikite į miestą ir apsižvalgykite. Jūs pamatysite vienišus žmones. Vieni iš jų tiesiog sėdi ant suoliukų, kiti slepiasi languose už užuolaidų. Dar kiti sėdi lauko kavinėse ir apsimeta, kad yra ne vieniši. Kartais pro šalį su dviračiu pravažiuoja koks nors vienišas vaikas.
Vyras ir moteris, pora
© Corbis/Scanpix
Šiam ypač sunku - vaikai vienatvę pergyvena skausmingai. O štai - vienas kitas, kuris prie vienatvės priprato ir vienišas nesijaučia. Jo pašnekovas - jis pats, todėl jo lūpos ir juda. Moteriškė kalbasi su savo šuniuku. Močiutė tyliai kalbasi su balandžiais ir mėto jiems trupinius.

O kur gi tie laimingi nevienišiai? Štai pagaliau jie pasirodo: dvi paauglės eina susikibusios ir prunkščia iš juoko nuo kiekvieno gamtos reiškinio. Štai - vidurinės klasės chaki spalvos šeima: išdidus ir monumentalus vyras, žmona ir vaikiukas. Ne... Vyras per daug nutolęs nuo šeimos ir akmeniniu veidu. O žmona per daug piktai valdo vaikiuką. Jie ne vieni, bet, atrodo, vieniši. Štai vaikukas su mama - ne vieniši - labai jau intensyviai žiūri vaikas mamai į akis, bandydamas suprasti jos keisto elgesio logiką: ko ji taip susinervino, aš juk tik akmenuką į burną įsidėjau?

Štai du pensininkai sėdi ir geria alų. Jie kalba mažai, nes ir taip viską žino be žodžių. Toks įspūdis, kad jie jau po truputį su šiuo pasauliu atsisveikina, o su Dievu kaip tik susipažįsta. Štai įsimylėjėliai demonstratyviai centrinės gatvės viduryje bučiuojasi. Viskas. Visi kiti vieniši.

Atkreipkite dėmesį - gatvėje nepriimta susipažinti viešai ir atvirai skelbtis apie savo vienatvę. Niekas nesėdi su plakatu: noriu susipažinti. Tačiau nori. Kas? Tikriausiai visi. Iš jų dalis nežino, kad nori. Dalis žino, bet apsimeta, kad nenori. Kiti tiesiog susipažįsta. Tam ir kavinių pristatyta. Bet kam dar tie skelbimai?

Noras susipažinti- natūralus, bet kiek gėdingas noras. Juo žmogus prisipažįsta savo deficitu ir savotišku bendravimo stygiumi. Juk jei aš esu vienišas, tai dar tik mano asmeninė bėda. Yra dar viena ne asmeninė bėda - ką pagalvos apie mane žmonės? Kodėl aš vienišas? Ar tai nereiškia, kad aš esu prastesnis už kitus, ne vienišus?

Todėl skelbimą rašantis žmogus daro tai paslapčia - pavyzdžiui, namuose vakare.

Jūs grįžtate namo ir įjungiate televizorių. Jei jau vakaras - keliuose kanaluose per ekraną bėga nesuskaičiuojama skelbimų eilutė: ” Simp. panelė ieško draugo neįpareigojantiems santykiams”, “Linksmas bachūras iš Šiaulių ieško merginos”, “25 metų vyras, seksualus, materialiai aprūpintas, ieško gyvenimo draugės”.

Dauguma rašančiųjų apibūdina save teigiamai: simpatiški, seksualūs, pasiturintys, linksmi, gero charakterio ir t.t. Tai - sena turgaus išmintis: parduodant, tarkime, pomidorus, juos reikia gražiai nuplauti ir nublizginti. Kad pirkėjas susigundytų. Iš esmės pažinčių lentos- internetinės, laikraštinės, SMS televizinės- tai turgus.

Ar turgus yra gėdinga vieta? Iš principo- ne. Kai kam - taip. Pažinčių srityje tikriausiai dažniau taip. Jei tu esi toks turtingas, tai juk nestovėsi turguje parduodamas agurkus? Nestovėsi. Reiškia prieš stovėdamas turi peržengti tam tikrą savigarbos barjerą. Jei tu toks simpatiškas, linksmas ir seksualus – juk nerašysi skelbimo: ”žiūrėkite: aš – simpatiškas, linksmas ir seksualus”? Nerašysi. Mūsų logika, žinoma, ne visuomet būna tokia nelogiška.

Kartais skelbimą rašantis žmogus nenurašo savęs ir negalvoja parduoti. Jis tiesiog ieškojo – ieškojo ir nusivylė. Pajuto netikrumą. Vis ne tie pasitaikydavo. Tarkime, moteriai teko ilgai vaikščioti į šokius, kad įsitikintų: dauguma Lietuvos vyrų pasirodo, yra per prasti. Per daug primena jos vyrą - nedėmesingą ir infantilišką. Ir ji ieško vyro užsieniečio per Internetą. Gerai kvepiančio, seksualiai rafinuoto ir dėmesingo. Ir kad mylėtų ją be proto. Kas ieško - tas randa. Na ir kas, kad buvo truputį turgus?

Faktas, kad tai turgus, kai ką supaprastina. Tarkime, nereikia ieškoti tiek niuansų, kaip realiame susitikime. Nereikia įsijausti, įsiklausyti ir bendrauti užuominomis. Taip būna gyvos paieškos metu: užmeti meškerę, trauki, atsakai į tave įmestą meškerę. Skelbime meškerė įmetama su varpeliu. Gali miegoti - kol nesuskambėjo. Sąveika minimali. Skelbimų technika paprasta – pasiūla - paklausa. Už savo simpatiškumą, seksualumą ir linksmumą noriu gauti materialinį aprūpinimą, rimtus santykius ir, tarkime... irgi seksualumą. Ryži ir spuoguoti prašome netrukdyti. Ekvivalentinių mainų taisyklė vienoda ir ekonomikoje ir pažintyse. Paieška per skelbimus būna įvairiai motyvuota ir tai gerai parodo vienas liūdnas anekdotas.

Jei į moters kambarį ateina giminaitė ir praneša: pas tave atėjo kažkoks vyriškis, tai dvidešimtmetė moteris klausia: koks jis? (ar aukštas, ar jaunas, ar gražus?)

Trisdešimtmetė klausia: kas jis? (ar advokatas, ar darbininkas, ar gydytojas?)

Keturiasdešimtmetė gi klausia: kur jis?!

Tačiau skelbimuose žmonės vis dėlto nebūna tokie nuoširdūs, ir palieka įspūdį, jog tikisi ne tik pristatyti save gerai, bet ir gauti kažką gero. Todėl iš karto perspėja: virš trisdešimties nesisiūlyti ar tik “rimtai draugystei”. Juk už save su savo dorybėmis reikia kažką padoraus gauti! Tai rodo, jog pažintyse per skelbimus savigarba yra. Arba siekiama, kad ji būtų išgelbėta.

Na, gerai, su savigarba viskas tvarkoje. O kaip su efektyvumu?

Turėtų būti panašiai, kaip su pardavimais apskritai. Kaip kokia diena. Viena moteris po pirmo skelbimo per kelias dienas gauna aštuonis atsiliepimus. Kita - vieną po mėnesio. Tiesa, juk reikia atsijuoti netinkamus: nori tik sekso, debilas, iškrypėlis, kalinys...

Tačiau patirtis rodo, kad pažintys pagal skelbimus vis dėlto anksčiau ar vėliau suveda žmones kartu. Per tą laiką, kol susirašinėja, jie juk spėja kai ko pasimokyti, pakoreguoti savo pretenzijas, pademonstruoti drąsą ir ryžtą (oi, baisu, ar patiksiu?).

Kad būtų ramiau, prieš susitinkant verta prisiminti: moteriai kalbantis su vyru šimtą kartų svarbiau kaip ji jam atrodo, nei kaip jis jai. Vyrui - dešimt kartų svarbiau, kaip jis pats atrodo, nei kaip ji...

Tokie mes žmonės jau esame. Truputį juokingi ir labai rimti. Netikite? Susipažinkime ir įsitikinkime.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (387)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...

Artėjantis draudimas prekiauti galingais siurbliais išjudino pirkėjus

Nuo rudens visoje Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, pirkti ir parduoti bus galima tik tokius...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (71)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (9)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (68)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (348)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (51)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...