Kanados mokslininkams pagaliau pavyko rasti atsakymą į klausimą, kas iš tikrųjų jaudina moteris ir kaip pažadinti jų geismą. Tyrimo metu buvo fiksuojama, kokį poveikį moters seksualiniam susijaudinimui daro švelnūs prisilietimai, spusčiojimai ir kitokios glamonės. Taip išsiaiškinta, kokioms glamonėms tam tikros kūno vietos yra jautriausios.
© Shutterstock nuotr.

Paaiškėjo, kad švelniems prisilietimams jautriausia yra kaklo sritis, spaudžiamojo pobūdžio stimuliacijomis – klitoris ir krūtų speneliai, vibravimui – klitoris. Tyrėjų teigimu, jų atliktas tiriamasis darbas ir gauti rezultatai turės įtakos krūtų didinimo ar lyties keitimo (iš vyriškos į moterišką) operacijai nusiteikusiems asmenims.

Mokslininkai iš Kvebeko universiteto (Kanada) įkalbėjo tyrime dalyvauti trisdešimtį puikios sveikatos moterų, kurių amžius – nuo 18 iki 35 m. Eksperimentų metu buvo stimuliuojamos ne tik intymiems prisilietimams jautrios kūno zonos kaip tarpvietė (klitoris, mažosios lytinės lūpos, makštis, išorinė išangės zona) ar krūtys (krūtis, areolės, speneliai), bet ir kitos kūno sritys (kaklas, dilbio oda, pilvas). Kitų prisilietimams jautrių kūno vietų (pvz., pėdų) tyrėjai nepasirinko.

Tiriamųjų buvo paprašyta apsinuoginti ir išsitiesti ant procedūrų stalo. Dalyvių buvo prašoma užsidėti akinius, kad eksperimento metu jos neturėtų galimybės matyti. Tyrimui pasirinktos kūno zonos buvo stimuliuojamos tiriamaisiais instrumentais, perteikiančiais įvairius lietimo niuansus. Tyrėjai pasirinktą kūno dalį stimuliuodavo 1,5 s, penkias sekundes luktelėdavo ir teiraudavosi tiriamosios, ar ši ką nors juto.

Tyrimo autorių teigimu, tokio pobūdžio tyrimas seksologijos srityje buvo atliekamas pirmą kartą.

„Tyrimas buvo sutelktas ypač į jaunesnio amžiaus moterų kūno polinkius reaguoti į trijų tipų stimuliaciją – švelnius prisilietimus, spusčiojimus ir vibraciją, – žurnale „Journal of Sexual Medicine“ rašo tyrimo autoriai. – Iki šiol buvo atlikta keletas tyrimų, kurių metu buvo koncentruojamasi į tarpvietės ir krūtų jautrumo slenksčio nustatymą, tačiau jų rezultatais buvo gauti standartai tokiems klinikiniams faktoriams kaip senėjimas, genitalijų ir krūtų operavimas, genitalijų patologijos ir seksualinės funkcijos.“

Kanadiečių tyrimo rezultatai atskleidė, kad moterų seksualinio susijaudinimo intensyvumas labai priklauso nuo spusčiojimų.

„Gauti tyrimo duomenys byloja, kad kūno vietos į skirtingo tipo stimuliacijas reaguoja skirtingai. Štai genitalijos, kaip paaiškėjo, labiau jautrios spaudžiamojo pobūdžio poveikiui (pvz., įsiskverbimui) ir vibracijai, o ne švelniems prisilietimams, nors, pavyzdžiui, tokia moters genitalijų zona kaip makštis, pasirodo, jautriausia švelniems prisilietimams.“

Tyrimo metu buvo analizuojama tokių veiksnių kaip krūtų dydis, kūno masės indeksas, hormoninė kontracepcija, menstruacinis ciklas ar seksualinė orientacija, įtaka. Tyrėjų teigimu, nė vienas iš išvardintų faktorių žymesnės įtakos rezultatams neturėjo. Tiesa, įtakos jautrumui gali turėti seksualinė abstinencija (susilaikymas) ir kūno puošyba auskarais.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad skirtingos kūno vietos į skirtingų tipų stimuliacijas reaguoja nevienodai, o seksualinis stimuliavimas padidina kūno jautrumo slenkstį švelniems prisilietimams. Taip pat prieita išvados, kad tam tikros klinikinės aplinkybės (pvz., plastinės operacijos) gali pakeisti vienos ar kitos kūno vietos jautrumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (11)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (111)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (9)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (522)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (3)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (23)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (239)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...