Baigusi mokyklą žinojau, jog studijuoti gimtajame mieste neliksiu. Taip ir nutiko. Turtingų tėvelių neturėjau, tad, kad sugebėčiau susimokėti nuomą už kambarį ir pragyventi, turėjau ne tik gerai mokytis, bet ir daug dirbti po paskaitų.
© Shutterstock

Didžioji dalis bendramokslių po studijų eidavo linksmintis į miestą, ne kartą teko juos sutikti ir bare, kur dirbau padavėja. Kaip skaudu būdavo matyti jų tą pašiepiančią šypsenėlę ir girdėti komentarus apie nabagėlę moksliukę. Tačiau aš savo tikslo kantriai siekiau. Buvau geriausia savo kurse, gaudavau stipendiją. Darbas ir mokslas surydavo visą laiką, todėl neturėjau laiko kaip kitos merginos susirasti vaikiną. Dėl to buvo liūdna, tačiau mokslas man buvo pirmoje vietoje.

Mano pastangos neliko nepastebėtos. Universitetas pasiūlė 2 mėn. stažuotę Danijoje, apmokant kelionės ir nuomos išlaidas, bei skiriant 700 eurų stipendiją per mėnesį. Labai apsidžiaugiau. Neilgai trukus išvykau į Daniją. Kadangi viešojo transporto bilietai šioje šalyje labai daug kainavo, tad daug kur stengiausi važinėti dviračiu. Dviratį pirkau dėvėtą.

Vieno pasivažinėjimo metu nukrito grandinė ir aš, neišlaikiusi pusiausvyros, nukritau. Smarkiai kryptelėjau koją. Šiaip ne taip kelis kilometrus šlubčiodama namo parsitempiau dviratį. Prakentėjau visą dieną, koja baisiausiai sutino, didžiulė mėlynė nusileido per čiurną. Kambariokė įkalbėjo nuvažiuoti į ligoninę. Nors ir turėjau draudimą, tačiau bijojau, jog teks mokėti daug pinigų, tad delsiau. Tačiau skausmas tapo nepakenčiamas.

Vėlai vakare nuvykome į ligoninę. Ten peršvietė koją ir nusiuntė pas traumatologą. Įėjus į kabinetą, pakirto kojas – tokio gražaus vyro seniai nebuvau mačiusi. Nors ir taip buvau šluba viena koja, bet, jį pamačius, tiesiogine to žodžio prasme, pakirto abi kojas.

Traumatologas nustatė, jog yra įplyšę raiščiai. Įspėjo, kad reikės langetės. Nors jis su manimi kalbėjo angliškai, aš buvau lyg amą praradusi – nieko negalėjau atsakyti, tik kvailai šypsojausi ir linkčiojau galva.

Įmobilizuota koja traumatologas man padėjo išeiti iš kabinto, o pravėręs duris meiliai šypsojosi. Už durų manęs laukė kambariokė. Ji pripuolė prie manęs. Negana to, paaiškėjo, jog traumatologas Alexander ir mano kambariokė buvę klasiokai. Trumpai šnektelėję, pajudėjome į namus. Laikas bėgo, o aš niekaip negalėjau išmesti traumatologo iš galvos. Tačiau nedrįsau su juo susisiekti.

Vieną vakarą kambariokė naršė „Facebook'e“, kai gavo žinutę iš Alexander: jis klausė kaip sekasi, kaip draugės (mano) koja ir gal mes norim sudalyvauti labdaringame vakarėlyje, kurio metu surinktos lėšos, bus skirtos mažiesiems ligoniukams. Mudvi iš karto sutikome.

Vakarėlyje su Alexanderiu susipažinau artimiau – daug sužinojau apie jį, jo pomėgius, papasakojau apie save, Lietuvą. Vakaras pralėkė neįtikėtinai greitai. Alexanderis parvežė mudvi į namus.

Susitarėme susitikti kitą dieną. Ir taip matėmės kasdien likusias dvi savaites iki mano grįžimo į Lietuvą. Atrodė, jog su Alexanderiu esame pažįstami nuo pat vaikystės. Laiko, praleisto kartu, vis buvo maža.

Ir štai jau kelios savaitės kaip aš grįžusi į tėvynę. Tačiau mano širdis liko Danijoje. Kiekvieną vakarą bendraujame telefonu su Alexanderiu. Netrukus jis atvyks manęs aplankyti į Lietuvą, susipažins su mano tėvais. Manau, sutikau žmogų, su kuriuo norėčiau praleisti visą likusį gyvenimą. Dar liko metai, kol pabaigsiu universitetą ir galėsiu kelti sparnus pas savo meilę.

Ši istorija atsiųsta konkursui „Meilės istorija, kurios negaliu pamiršti“. Dėkojame Rasai ir laukiame jūsų meilės istorijų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (17)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (116)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (11)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (3)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (528)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (6)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (1)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (28)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (248)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...