Mamyčiukai – nieko gero: “Juos kontroliuoja ir valdo motinos. Tegu žmona nė nesistengia varžytis su anyta,” – sako Bonnie Eaker Weil. Ji konsultuoja poras, kurių santuokos ėmė klibėti dėl to, kad vyrai laikosi įsikibę mamyčių prijuosčių.
“Nukenčia net seksas. Jis negali pilnavertiškai mylėtis su žmona, nes emocijos ir seksualiniai jausmai priklauso mamai,” – sako Eaker Weil, ekspertė iš Niujorko. “Kol jis nepasakys “lik sveika” savo mamai, tol tegul nesako “labas” nuotakai.” Anot eksperto Ricko Kirschnerio, “kai pirmoje vietoje yra mama, sutuoktinis tampa antrarūšiu. Tokioje santuokoje trūksta pasitikėjimo, yra daug pykčio ir nepasitenkinimo, kyla daugiau konfliktų.”

Tikriausiai taip atsitiko ir šeimai iš Calgary. Moters pageidavimu buvo anuliuota santuoka, kuriai trukdė nepakenčiama anyta. Ji kontroliavo sūnaus gyvenimą, priimdavo visus sprendimus. Anyta ne tik nutarė įsigyti namą šalimais, kad galėtų kasdien juos matyti, bet ir įtikino sūnų pakeisti vestuvinės puotos vietą nepasitarus su nuotaka.

Nepaisant įspėjančių ženklų, vestuvės įvyko, tačiau po 8 mėnesių buvo anuliuotos. Žmona “ėmė jausti vyrui antipatiją”, ir santuoka iširo.

Pasak Eaker Weil, meilė yra akla, o kai kurios moterys taip trokšta turėti antrąją pusę, kad nenori matyti ir girdėti jokių trūkumų. “Jos bijo pažvelgti tiesai į akis ir todėl nepastebi juodos vėliavos.” Knygų autorė Susan Bakos teigia, kad susirūpinti verčiantys ženklai yra akivaizdūs: “Jis kiekvieną savaitę veža mamą į mišias, tam tikromis dienomis pas ją pietauja, leidžia pirkti drabužius, o šaldytuvas prigrūstas jos gaminto maisto. Jis labai sureikšmina susitikimus su mama.” Eaker Weil sutinka: “Jei sūnus lankosi pas mamą ir skambina dažniau kaip kartą per savaitę, klausia patarimų, leidžia tvarkyti reikalus ir atsiriboja nuo merginos šeimos, jis yra vedęs savo mamytę.”

Kovoti neverta

Tačiau apsvaiginta meilės trijulė vieną dieną prieina prie altoriaus: “Moterys mano, kad po vestuvių privers vyrus pasikeisti, bet tai ne taip paprasta. Jei žmona pradės konkuruoti su vyro motina, ji tikrai pasijus emociškai atstumta,” – sako knygos “Vis dar seksualūs: kaip tai daro kengūros patinėliai” autorė Bakos.

Ieškokite išeities

Santuokos ir šeimos ekspertė iš Toronto Marion Goertz sako, kad kai kurios mamos “lepina sūnų tokiais dalykais, kurių jis nepajėgia atsisakyti – besąlygiškai myli, skalbia, kepa lazaniją… Daro viską, kad vaikas pasijustų mylimas ir laukiamas.”

Tačiau, sako Goertz, motinos, kurios prisiriša prie vaiko ir to paties reikalauja iš jo, yra išnaudotojos ir kenkėjos. Ekspertė priduria, kad perdėta globa visai nereiškia didelės meilės. “Tai narciziški nepatenkinto individo reikalavimai.”

Ir, pabrėžia ekspertė, “nemanykite, kad jis atsiribos nuo mamytės, jei neras kuo pakeisti šią priklausomybę. Juk mažiausiai norite, kad jis taip pat priskrestų prie jūsų!“ Jei jis įsikibęs mamos sijono, nusiteikite vienatvei, įspėja Goertz. Eaker Weil mano, kad gali padėti tik terapija. Tuo tarpu Bakos sako: “Susitaikykite su tuo, kad jis myli savo mamą ir praleis su ja daugiau laiko nei jūs norėtumėte. Planuokite laiką. Susitarkite, kad jis nebėgs pas mamą vos jai paskambinus, o per savaitę matysis X valandų.

Nepamirškite, kad žmona pranašesnė bent jau vienu atžvilgiu. Tai seksas. Neatsisakykite sekso kaip bausmės už tai, kad vyras vakarieniavo pas mamą. Geriau laukite jo apsivilkusi seksualiais naktinukais.” Ji priduria: “Varžytis su anyta nėra prasmės, ypač kulinarijos srityje. Bet prisiminkite: jūs esate meilužė. Anyta ne konkurentė šioje srityje.”

Eaker Weil nesutinka: šio vyro seksualiniai jausmai susiję su pirmąja savo gyvenimo moterimi – “turite reikalauti, kad jis ieškotų pagalbos, o jei ne – skirkitės. Kitu atveju jūsų gyvenimas bus apgailėtinas.”

Pasak santykių eksperto Kirschnerio, reikia atvirai pašnekėti, bandyti rasti geriausią sprendimą ir nustatyti ribas. Tačiau “kalbėdamos apie santykius su mama, negalite vien kritikuoti, spausti, šantažuoti, verkšlenti ar reikalauti, kad jis pasikeistų. Įvardykite tai kaip problemą, kurią sutuoktiniai turi išspręsti. Pradėkite žodžiais “mums taip nutiko, raskime išeitį drauge” ir pan.”

Aukso viduriukas

Pripažinkite jo artimus santykius su mama ir įvertinkite tai, kas gero iš to išeina, sako ekspertas. “Vėliau, kai kalbėsite apie trūkumus, vyras atidžiau klausysis ir padės ieškoti geriausio sprendimo,” – sako knygos “Kaip elgtis su žmonėmis, kurių negali pakęsti” autorius Kirschneris.

Ekspertai sutinka, kad per daug artimi santykiai yra žalingi, o pagrįsti meile ir pagarba ateityje gali atnešti daug džiaugsmo. Tyrimai rodo, kad vyrai, gerai sutariantys su mamomis, yra jautresni kitų jausmams ir moka į juos atsakyti. ”Bet kai sūnaus santykiuose dominuoja mamos interesai arba kai sūnui mama yra geresnė draugė nei žmona ar draugė, situacija yra nepavydėtina, priduria Kirschneris.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (387)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...

Artėjantis draudimas prekiauti galingais siurbliais išjudino pirkėjus

Nuo rudens visoje Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, pirkti ir parduoti bus galima tik tokius...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (71)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (9)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (68)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (348)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (51)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...