Pasaulyje populiarėja skyrybų tarpininkų paslaugos. Jums įgriso jūsų mergina ir norite ją palikti „patogiai“, nešluostydamas jos ašarų, o juolab neklausydamas jos maldavimų ir isterijos? Kreipkitės į profesionalus, jie už jus išsiskirs, rašo rusiškas „Newsweek“.
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Specialūs agentai, padedantys išsiskirti - šio sezono naujovė visame pasaulyje. Prieš porą metų Vokietijoje buvęs draudimo agentas Berndas Dressperis atidarė pirmąjį tokių paslaugų biurą ir norinčiųjų neskausmingai atsikratyti antrąja puse atsirado neįtikėtinai daug.

Per šiuos metus verslusis B. Dressperis atidarė savo biuro filialus Šveicarijoje ir Austrijoje, panašios kompanijos ėmė steigtis Anglijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Skandinavijoje, Rusijoje ir netgi Baltarusijoje.

„Viskas vyks greitai ir kokybiškai“

„Išsiskyrimo agentas“ Vladimiras sako nemanęs, kad paslauga turės tokį pasisekimą.

„Iš pradžių tikėjomės, kad mūsų prireiks egzaltuotoms moksleivėms, tačiau paaiškėjo, jog dauguma klientų – suaugę savarankiški vyriškiai, - pasakoja jis. - Vyrai apskritai yra bailūs asmeniniuose santykiuose, daugumai pasidaro bloga vos pamačius ašaras“.

„Newsweek“ žurnalistai atliko eksperimentą: 30 metų žurnalistas parašė Vladimirui elektroninį laišką, prašydamas padėti išsiskirti su neva savo mergina, kuri iš tiesų yra jo kolegė. Su „užsakovu“ Vladimiras sutarė susitikti kavinėje, pokalbis truko ne ilgiau 10 minučių.

Per tą laiką žurnalistas spėjo pristatyti savo legendą: jis norįs išsiskirti su emociškai nestabilia mergina taip, kad ji jam daugiau niekada neskambintų. Tačiau tuo pačiu ir taktiškai, nes ateityje jiems gali tekti palaikyti profesinius santykius.

„Susitikinėjome trejus metus. Pavargau. Žodžiu, kaip rašė F. Beigbegeris: meilė trunka trejus metus“, - reziumavo „užsakovas“.

„Jūsų padėtis – standartinė. Viskas vyks greitai ir kokybiškai. Ir kūrybiškai“, - garantavo Vladimiras.

„O kai jūs ketinate ją pakviesti susitikimui. Nejau taip ir pasakysite: ateik,mieloji, aš noriu su tavim išsiskirti tavo vaikino vardu?“

„Na, mes juk kūrybiški žmonės, scenarijų sugalvosime. Patikėk, ji pati atbėgs manęs pasitikti“, - garantavo Vladimiras ir suokalbiškai mirktelėjo.

Kai „užsakovas“ pasiteiravo apie garantijas, Vladimiras pastebimai paniuro ir pareiškė, kad net ir gydytojai neduoda garantijų, o čia kalbama apie tokį subtilų dalyką - santykius.

„Žinia, daugeliui žmonių skiriantis reikia tarpininkų. Dėl skirtingų priežasčių. Be kita ko ir dėl to, jog po daugelio konfliktų ir santykių aiškinimosi partneriai jau nebegali normaliai kalbėtis“, - dėsto Borisas Šapiro, žymus Maskvos psichoterapeutas ir dėstytojas. Jo teigimu, profesionalus psichologas tikrai galėtų „suminkštinti“ nemalonią akimirką.

Po trijų dienų Vladimiras paskambino „užsakovui“ ir pasidomėjo, ar šis nepersigalvojo. Esą, prieš „suduodami lemiamą smūgį“, jie visuomet dar kartą pasiteirauja, ar nepasikeitė kliento ketinimai.

„Ką gi, tuomet išrinksime tinkamą laiką ir vietą, kad mergina ne pernelyg skausmingai sureaguotų“, - pažadėjo jis ir padėjo ragelį.

Nuo 20 Eurų iki 8000 rublių

Vyras kalba telefonu
© Corbis

Dauguma skyrybų biurų dirba pagal tą pačią B. Dressperio sugalvotą schemą: klientams leidžiama pasirinkti skyrybų formą – paštu, el. paštu ar „gyvai“. Be to, užsakovai apibrėžia, kaip geriausia apie tai pranešti „aukai“: tiesiai šviesiai, nesileidžiant į detales; miglotai ir diplomatiškai ar netgi skirti keletą susitikimų ilgiems dvasingiems pokalbiams.

Europoje tokios paslaugos kaina priklauso nuo formos: pvz., B. Dressperis ima 20 eurų už pokalbį telefonu, 50 eurų – už susitikimą. Maskvoje kaina vienoda – 8000 rublių (apie 800 litų), nepriklausomai nuo formos.

„Aukai“ Vladimiras paskambino pačiame darbo dienos įkarštyje ir įprastu maskvietiško pokštininko balsu (vėliau paaiškėjo, kad jis ilgai dirbo tostų sakytoju vestuvėse) pareiškė: „Turiu informacijos apie vieną jūsų pažįstamą. Esu netoli jūsų darbovietės, ateikite, viską papasakosiu“. Gal ir nelabai kūrybiška…

„Tuojau paskambinsiu jam ir sužinosiu, ar tai tiesa“, - išgirdusi „naujieną“ įsijautė į rolę „Newsweek“ žurnalistė.

„Tik ne dabar, prašau, padarykite tai, kai aš nueisiu“, - pašoko Vladimiras.

- Kodėl jis tai padarė?

- Jis pavargo nuo jūsų santykių.

- Kodėl?

- Nes turi kitą merginą arba… Žodžiu, kažką turi.

- Kodėl?

- Liaukitės uždavinėjusi tą patį klausimą, tiesiog susitaikykite su tuo, kad jis jūsų daugiau nemyli.

Po trumpo pokalbio ir banalių filosofinių išvedžiojimų Vladimiras entuziastingai priėmė kvietimą „išgerti iš sielvarto“. Po „Martinio“ artimiausiame bare jis sąmokslininko tonu tarė: „Tavo „buvęs“ nelabai drąsus žmogus, nereikia dėl tokių išgyventi“.

Atviravimas tęsėsi. Paaiškėjo, kad Vladimiras ryžosi tapti skyrybų agentu, kai jį patį paliko mergina.

„Kad tu žinotum, kaip aš žeminausi: skambinėjau jos draugėms, dariau viską, kad tik ji sugrįžtų. Viskas veltui“, - su liūdna šypsena prisiminė Vladimiras. Tuomet jis ir suprato, kad žmonės visiškai nesugeba gražiai ir kultūringai išsiskirti. Jis neabejoja, kad iš skyrybų galima gerai uždirbti: kovą pradėjo vienas, dabar jau turi du vadybininkus, per dieną gauna po 2-3 užsakymus.

Vladimiras sako jau pripratęs, vis dėlto, kartais būna baugu: vyriškiai, išgirdę žinią, dažnai taikosi jį prilupti, o sykį ir moteris puolė jį daužyti kumščiais. Pats baisiausias atvejis Vladimirui buvo, kai apie išsiskyrimą teko pranešti turtingam ir įtakingam žmogui. Tačiau šis viską priėmęs labai ramiai, tik paklausęs, ar nėra skolingas, ir nuėjęs sau.

Moterys bijo vyrų smurto

Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix

Trisdešimmetis Artiomas Berestovas, kategoriškai atsisakęs įvardinti savo profesiją, skyrybų tarpininko paslaugomis pasinaudojo, kai suprato, kad jo mergina juo netiki.

„Pranešiau jai, kad santykiai baigti ir aš išeinu, o ji juokiasi it niekur nieko – „na ir eik“, po to vėl skambina“, - prisimena jis.

Tuomet draugo patartas A. Berestovas kreipėsi į tarpininkus: "Nežinau, ką jie jai pasakė, bet po to ji man paskambino ir tyliai tarė: „Ką, pats negalėjai normaliai paaiškinti?..“ ir daugiau nebeskambino“.

Tai, kad pastaruoju metu didėjo skyrybų tarpininkų paklausa, patvirtino ir psichologas Ivanas Verbickis, neseniai savo kompanijos „Psichologinės konsultacijos internetu“ interneto svetainėje patalpinęs skelbimą apie skyrybų tarpininko paslaugą.

Jo klientės – daugiausiai moterys: „Kasdieną sulaukiu bent poros skambučių. Skambina ir moksleivės, ir solidžios damos. Paprastai moterys bijo, kad pranešdamos vyrams apie išsiskyrimą išprovokuos jų smurtą“.

Dažniausiai jo klientai prašo apie tai pranešti paštu arba paskambinti. Susitikimus užsako retai. Verbickis ketina plėsti šių paslaugų teikimą, tačiau pastaruoju metu pastebi tik telefoninių pranešimų poreikių augimą.

„Aš anaiptol ne visada sutinku tarpininkauti, turi būti tikrai svari priežastis“, - sako psichologas.

I. Verbickis prisiminė atvejį, kad moteris niekaip negalėjo „iškrapštyti“ partnerio iš savo buto. Į prašymus palikti ją partneris atkirsdavo „Nori išeiti – tai ir eik, o aš liksiu čia“.

„Po mano skambučio jis suprato, kad yra žmogus, kuris gali ją apginti, ir greitai susirinko daiktus“, - pasakojo Verbickis. Jis prisipažįsta tada pajutęs, kad tikrai padėjo žmogui, nes paprastai po tokių užsakymų įvykdymo jam būna nemalonu.

Vladimiras prie „Martinio“ taip pat prisipažino, kad jo darbas prilygsta patalogo-anatomui arba duobkasiui – nemalonu, bet reikia, kad kažkas padėtų tašką. Jis atsisveikina ir skuba namo pas laukiančią nuotaką. Jei Vladimiras persigalvos dėl vestuvių, pats tarpininko paslaugomis pasinaudoti neketinąs: per daug matė tokių situacijų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (4)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (60)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (109)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (31)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (128)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (12)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (1)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...