Sunkmečio spaudžiami žmonės jau apribojo savo išlaidas ne vienai gyvenimo sferai. Dažnas atsisakė naujų drabužių, brangesnės kosmetikos, prabangių vakarienių restoranuose. Tik aukso žiedus sumainyti ketinančios poros vis dar negaili pinigų suknelių nuomai, gražiam kabrioletui, naujam jaunikio smokingui, gėlėms bažnyčiai išpuošti, jaunuosius lydintiems automobiliams padabinti.
© Corbis/Scanpix

Garantijų nėra

Ne paslaptis: kone kiekviena mergaitė dar paauglystėje svajoja žengti prie altoriaus baltutėle pūsta suknele ir krykštauti, kai jaunikis neš per patį ilgiausią tiltą mieste. Jaunų merginų iliuzijose – pilnutėlė bažnyčia svečių su įspūdingomis gėlių puokštėmis, iškilmingos apeigos, šilti linkėjimai.

Dar žaisdamos su lėlėmis mergaičiukės įsivaizduoja, kaip svarbiausią jų gyvenimo dieną atrodys mylimasis, kaip žėrės suknelė, nusėta perlais, o šukuosena bus kaip žurnalų viršeliuose matytų merginų.

Deja, ne visų svajonės išsipildo. Realybė kiek kitokia – prabangiai suknelei, muzikantams, fotografui reikia šūsnies pinigų, o svečius būtina ne tik pavaišinti, bet ir apnakvydinti, nes šventė dažniausiai tęsiasi ne vieną dieną.

Sunkmetis Lietuvoje pakoregavo ne vieno mūsų šalies gyventojo gyvenimą. Daug kas atsisakė malonių pasisėdėjimų su draugais kavinėse, prabangesnių drabužių. Vis dažniau pasigirsta nuomonių, esą ir tuoktis šiais laikais neverta.

„Vestuvės reikalauja daug pinigų, o kas gali būti garantuotas, jog po kelerių metų jų nereikės skyryboms? Juk advokatai šiais laikais brangūs“, – samprotauja ne vienus metus pragyvenę drauge, bet nesiryžę tuoktis mylimieji.

Vestuvių nemažėja

Kaip teigė miesto Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Diana Zacharienė, vestuvių šiemet, palyginti su praėjusiais metais, tikrai nesumažėjo. „Gal keleriomis ir mažiau šiais metais, tačiau didelio pasikeitimo nesijaučia. Sunkmetis norinčiųjų tuoktis tikrai neatgraso“, – tikino vedėja.

Anot D.Zacharienės, iškilmingų tuoktuvių šeštadieniais lieka tiek pat, kaip ir vadinamųjų susirašymų trečiadieniais, pirmoje dienos pusėje. Jaunuosius lydinčių asmenų skaičius taip pat nekinta. „Kaip ir visada, kartais mažiau jaunuosius lydinčių asmenų, kartai daugiau. Negalima būtų teigti, kad sunkmečiu suprastėjo jaunųjų drabužiai, šukuosenos, pasikeitė lydinčių asmenų skaičius“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak vedėjos, skurdžiau atrodo tik jaunieji, kurie ateina tik pasirašyti santuokos dokumentuose be jokių iškilmingų ceremonijų. „Dažniausiai tai vyrai ir moterys, įregistruojantys antras ar trečias santuokas. Taip pat – vyresnio amžiaus žmonės“, – tęsė D.Zacharienė.

Jaunimas stengiasi

Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas parapijos dekanas Petras Baniulis nesiryžo teigti, kad šiemet žmonių tuokiasi mažiau nei praėjusiais metais. „Sunku pasakyti, tikrus duomenis gausime tik metų pabaigoje. Ryškių tendencijų, jog vestuvių mažėtų, tikrai nepastebėjau“, – patikino dvasininkas.

Anot P.Baniulio, vestuvių įkarštis dar nėra prasidėjęs, kaip bus ateityje, dar neaišku. „Nors logiškai mąstant, spaudžiami ekonominio sunkmečio, žmonės gali atidėti vestuves. Mūsų visuomenėje pastaruoju metu jau tapo įprasta iš pradžių kažkiek laiko pagyventi kartu, o tuoktis kur kas vėliau“, – atvirai dėstė klebonas.

P.Baniulis prasitarė, esą tuokdamiesi jaunuoliai tiki, kad visą gyvenimą nugyvens kartu, todėl neretai nori parodyti viską, ką gali ar turi gražiausio. „Vestuvės šiemet, palyginti su ankstesniais metais, tikrai nenublanko. Jaunimas stengiasi parodyti išmonę, dabina bažnyčią gėlėmis, kad tik tuoktuvės atrodytų gražiau, įspūdingiau“, – pastebėjo dvasiškis.

Tuoktis verta

Prieš savaitę aukso žiedus sumainę panevėžiečiai Karolina ir Tomas (vardai pakeisti) atšoko vestuves, kuriose dalyvavo 40 svečių. Jaunų žmonių manymu, tuoktuvės gyvenime turi būti vienos, jas būtina gražiai atšvęsti. Bendraamžiai 23-ejų metų jaunieji iškilmingai progai paklojo 8 tūkstančius litų. Nors abu dirba, šventės išlaidas apmokėjo tėvai. Karolina prasitarė vestuvėms neieškojusi pigiausios suknelės, batelių, pigiausių patiekalų. Rinkosi tai, kas patiko.

Karolina ir Tomas vestuves šventė restorane. Vienam asmeniui patiekalai kainavo 60 litų, jie galėjo atsinešti ir savo alkoholinių gėrimų. Į puotą specialiai pakviesta renginių organizatorė vedė šventę, buvo muzikantai, fotografas. Merginos įsitikinimu, sunkmečiu tuoktis labiau verta, nes būtinų pirkinių kainos kur kas patrauklesnės nei šalies ekonominio pakilimo metu.

„Net pačią gražiausią vestuvinę suknelę išsinuomoti pigiau, nei ji kainavo prieš kelerius metus. Taip pat vestuvių planuotoja nemažai daiktų nupirko už savo pinigus. Pavyzdžiui, gėlių, kaspinų, kitų smulkmenų“, – kalbėjo jaunoji.

Karolina prasitarė girdėjusi, kaip jos vieni pažįstami ėmė iš banko paskolą, kad tik galėtų suruošti prašmatnias vestuves. „Galbūt tai ir kvaila, tačiau noras savo vestuvių dieną atrodyti kuo gražiau ir turėti nuotraukų albumą su pirmuoju sutuoktinių bučiniu, šokiu tikrai vertas šių pinigų“, – „Panevėžio balsui“ sakė jauna moteris.

Kaip atvirai dėstė neseniai ištekėjusi Karolina, jeigu tėvai būtų negalėję iškelti vestuvių, ji su vyru taip pat būtų mąsčiusi apie paskolą iš banko.

Kainos nukrito

„Panevėžio balso“ korespondentai pasidomėjo, kiek kainuotų prašmatni, bet ne pati brangiausia vestuvinė suknelė, jaunikio kostiumas, tarkim, 30 žmonių vakarienė kavinėje, fotografas bei muzikantas. Pasirodo, neketinantys smarkiai išlaidauti jaunieji, panorę gražiai atšvęsti tuoktuves, galėtų išsiversti ir su keturiais tūkstančiais litų.

Vestuvinė suknelė – 400–600 litų (gali būti pigesnė, jei rinktumėtės skelbimuose internete); jaunikio kostiumas – 400 litų (gali būti ir pigesnis); vakaras kavinėje – 1500–2000 litų (kaina priklauso nuo to, kokį meniu renkatės, todėl gali būti ir mažesnė); fotografas – 500–1000 litų (kaina priklauso nuo to, kiek norėsite nuotraukų); muzikantai – 1000 litų, bet juk su jais galima derėtis! Dar šiek tiek pinigų reikės įvairioms kitoms vestuvių detalėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią nuolat pildoma (303)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (31)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (5)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (5)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (153)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (113)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (7)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...