Kritinė situacija: išmokite nesipriešinti ir plaukti pasroviui

 (205)
Kiekvienas žmogus, atsidūręs kritinėje situacijoje, elgiasi skirtingai. O kaip elgiatės jūs? Panikuojate, nervuojatės, pykstate, jaučiate gniuždantį bejėgiškumo jausmą? Ar susikaupiate ir stengiatės pasižiūrėti į situaciją iš šalies? Sutikite, tai nėra paprasta.
Nesipriešinimas yra plaukimo pasroviui su gyvenimu pagrindas, o plaukimas pasroviui yra efektyvių santykių pagrindas.

Bet kuriuo momentu jūsų gyvenimas yra toks, koks yra. Jūs esate tokie, kokie esate, ir žmonės jūsų gyvenime yra tokie, kokie yra. Patinka tai jums ar ne, bet tokia yra tiesa. Jei kovojate ir priešinatės savo gyvenimui, jūs sukuriate baimės ir susierzinimo būseną, kuri naikina efektyvumą ir beveik visada pablogina situaciją.

Jūs užsidarote giliai savo viduje. Jūs prarandate sugebėjimą blaiviai mąstyti. Jūsų požiūris į viską susiaurėja ir jūs bendraujate tokiu būdu, kuris naikina pozityvius jausmus ir sukuria pasipriešinimą.

Kai mes susierziname, mes manome, kad susierzinimą sukėlė koks nors įvykis, bet iš tikrųjų taip nėra. Susierzinimą sukelia ne patys įvykiai. Jį sukelia kovojimas ir priešinimasis įvykiams, kurie mums yra nemalonūs.

Stresas

Kad tuo įsitikintumėte, prisiminkite, kas neseniai sukėlė jums susierzinimą. Dabar pagalvokite, kas būtų, jei ramiai priimtumėte tą įvykį. Nekiltų jokio susierzinimo. Nekiltų jokio susierzinimo, nes jį sukėlė ne įvykis. Jį sukėlė jūsų kovojimas ir prieštaravimas tam, kas įvyko. Tą akimirką, kai nustojate kovoti ir priešintis, susierzinimas dingsta.

Kad valdytumėte situaciją, jums reikia imtis veiksmų, o ne prieštaravimo. Prieštaravimas tik trukdo jums suprasti, kokių veiksmų turite imtis. Jei kaip nors galėtumėte atsisakyti prieštaravimų, atstatytumėte proto ramybę. Tada galėtumėte imtis veiksmų, kurių reikia, kad efektyviai valdytumėte situaciją. “Paleidimas” yra vidinis veiksmas, kurio metu atsisakoma prieštaravimų, o kartu išsilaisvinama nuo baimių ir susierzinimo.

Tą akimirką, kai viską paleidžiate, situacija pasikeičia. Kai nebėra baimės ir susierzinimo, jūs tampate kūrybingi ir galite atrasti sprendimus, kurių anksčiau nebūtumėte sugalvoję.

Norėdami pažvelgti į visa tai iš kitos pusės, panagrinėkime baimės prigimtį. Baimė kyla, kai norima išvengti ar priešintis tam tikriems galimiems ateities įvykiams. Pavyzdžiui, tarkime, kad jūs esate vedę ir priešinatės galimybei, kad jus paliks sutuoktinis. Kuo daugiau priešinatės tokiam galimam ateities įvykiui, tuo didesnė yra jūsų baimė.

Stresas

Didėjant jūsų baimei, didėja ir galimybė, kad jūsų baimė išsipildys. Jūs jaučiate vis didesnę grėsmę. Tuo pačiu jūs vis labiau ir labiau atstumiate nuo savęs sutuoktinį. Stengdamiesi išvengti ar pasipriešinti šiam galimam ateities įvykiui, jūs sukuriate baimės ir susierzinimo atmosferą, kuri gali ir sukelti tą įvykį, kurio jūs norite išvengti.

Norėdami, kad baimė susilpnėtų, jūs turite elgtis priešingai prieštaravimui. Jūs turite būti pasiruošę baimės išsipildymui. Jums nereikia to norėti, tiesiog būkite pasiruošę. Turėkite omenyje, kad paleidimas yra sąmonės būsena ir tai visiškai nesusiję su jūsų veiksmais.

Nesipriešinimas yra tai, kas panaikina baimę bei susierzinimą ir leidžia jums matyti, kokių veiksmų turite imtis. Pavyzdžiui, savo širdyje būkite pasiruošę prarasti sutuoktinį, bet savo veiksmais darykite viską, kad sukurtumėte tokią aplinką, kokioje jis ar ji niekada nepanorėtų jūsų palikti.

Tą akimirką, kai tampate pasiruošę sutuoktinio praradimui, baimė ir susierzinimas išnyksta. Išnyksta siauras požiūris ir jūs vėl galite bendrauti tokiu būdu, kuris skatina meilę ir žymiai padidina galimybes likti kartu.

Kad paleistumėte savo pasipriešinimą ir susigrąžintumėte proto ramybę, jūs turite susitaikyti su tuo, koks yra ir koks bus jūsų gyvenimas. Tai jūs galite padaryti, duodami leidimą. “Aš duodu sutuoktiniui pilną leidimą būti tokiu, koks jis ar ji yra.” “Aš esu pasiruošęs prarasti savo sutuoktinį.” Arba: “Aš esu pasiruošęs prarasti savo darbą.”

Stresas

Atsisakykite savo reikalavimų ir lūkesčių, koks turėtų būti jūsų gyvenimas ir susitaikykite su tuo, koks jis yra dabar. Pajuskite vidinį išsilaisvinimą. Tada imkitės veiksmų, kurių reikia, kad jūsų gyvenimas būtų puikus.

Kad nesipriešinimo procesas būtų lengvesnis, galite žengti šiuos du labai svarbius žingsnius.

Pirmasis žingsnis yra pasitikėjimas. Kad ir kas benutiktų, tikėkite, kad jums bus viskas gerai. Tačiau tai nereiškia, kad gyvenimas pasisuks jūsų norima linkme. Dažniausiai taip nebūna. Pasitikėjimas yra žinojimas, kad jums viskas bus gerai, nesvarbu, kaip bepasisuktų gyvenimas.

Kai žinote, kad jums viskas bus gerai, paleidimas tampa santykinai lengvas. Tada jūs galite nesipriešinti. Jūs atgaunate savo efektyvumą ir gyvenimas tampa puikus. O tai dar labiau sustiprina pasitikėjimą.

Kai jūs nepasitikite, gyvenimas tampa sudėtingas. Jūs kovojate ir priešinatės. Taip jūs viską dar labiau pabloginate, o tai skatina “nepasitikėjimą”.

Iš tiesų pasitikėjimas yra pasirinkimas. Pasitikėjimas yra tai, ką jūs sukuriate. Tai yra pareiškimas: “Man bus viskas gerai, nesvarbu, kas beatsitiktų. Aš tikiu, kad taip bus, nes aš taip sakau.”

Pasitikėjimas taip pat yra tiesos sakymas. Jums iš tikrųjų viskas bus gerai, kas beatsitiktų. Gyvenimas yra grėsmingas tik tada, kai jam priešinatės. Taigi, liaukitės priešintis ir pasitikėkite. Tikėkite, kad jums viskas bus gerai, kad ir kas beatsitiktų. Antrasis ir svarbiausias žingsnis nesipriešinimo procese yra pasiruošimas pajausti savo skausmą.

Stresas

Būkite pasiruošę pajausti visą liūdesį ir visus jausmus, kai jums nėra gerai, kuriuos sukelia aplinkybės. Tai yra svarbu, nes būtent skausmo vengimas skatina mus priešintis. Mes priešinamės aplinkybėms, nes tos aplinkybės yra skausmo priežastis. Mes manome, kad priešinamės aplinkybėms, bet iš tiesų taip nėra. Mes priešinamės tiems jausmams ir emocijoms, kuriuos sužadina aplinkybės.

Tiksliau sakant, mes priešinamės kažkokiam konkrečiam skausmui iš praeities. Mes priešinamės jausmams, kai mums buvo blogai, kai jautėmės niekam tikę, neverti meilės, ar panašiai skausmo formai.

Kai atrasite ir išgydysite savo skausmą, poreikis priešintis išnyks. Tada galėsite liautis priešintis ir imtis tų veiksmų, kurių pagalba efektyviai suvaldysite situaciją. Šio skausmo atradimas ir išgydymas yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti.

Šis skausmas yra atsakingas už visas jūsų baimes ir susierzinimus. Jis yra atsakingas už jūsų elgesį, kai jūs kenkiate sau, ir galiausiai, už visas jūsų kančias. Tarpusavio santykiuose šio skausmo vengimas naikina meilę, skatina konfliktus ir atstumia žmones vienus nuo kitų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Šeimos sodybą lankė paslaptingas svečias, jį išdavė paliktas raštelis (36)

Prieš dvejus metus nusipirkome seną vienkiemį Aukštaitijoje, netoli mano gimtojo miestelio, prie nuostabaus nedidelio ežeriuko. Ištrūkusi iš didmiesčio jaučiausi jame lyg pačiame tikriausiame rojuje.

7 moterys atvirai papasakojo, kokiomis sekso pozomis pagaliau patyrė orgazmą (108)

Daugelis merginų ir moterų pasakytų, kad reikia daug praktikuotis, kol supranti, kokie judesiai ir pozos padeda pasiekti orgazmą. Džiugi žinia – kartą tai patyrus, kelio atgal nėra, rašo womenshealthmag.com.

Pradėjau kalbėti apie rimtus santykius, bet iš jo nieko nesulaukiu (75)

Klausimas: Turiu draugą, jei jį taip dar galima vadinti. Jis yra jaunas našlys. Jo žmona žuvo prieš 3 metus. Jis augina 2 mažametės mergaites. Iš pradžių mes buvome draugai, tikrai ilgą laiką.

Iššūkis poroms: ar jau metas apsigyventi kartu? (59)

Mintis apie apsigyvenimą kartu yra jaudinanti ir gąsdinanti tuo pat metu, nes šis žingsnis atveria duris į visiškai naują intymumo lygį. Turint omenyje visus tuos šeimos ir draugų patarimus, apsispręsti, ar jau atėjo metas dalintis su savo antrąja puse tuo pačiu adresu, gali būti išties nelengva, rašo womenshealthmag.com.

Kaip vyrai gali prisidėti prie moterų orgazmo? (125)

Faktas, kad moterys orgazmą pasiekia kur kas rečiau nei vyrai, pastaruoju metu sukėlė nemažai diskusijų. Tačiau lygybės miegamajame siekia ne tik moterys – dauguma rūpestingų ir mylinčių vyrų taip pat pritaria idėjai, kad seksas moterims turėtų suteikti tiek pat malonumo, kiek ir vyrams. Ir kad orgazmas turėtų tapti kasdienio gyvenimo dalimi, o ne išskirtine proga.