Kokiai sektai priklausai?

 (654)
Viename iš skaitytojų laiškų aš perskaičiau prašymą pasisakyti apie sektų keliamą pavojų. Man (o tikriausiai ir jums) vienaip ar kitaip teko susitikti su sektų nariais arba bent jų pasirodymais. Labai daug sektų veikia slaptai. Žmonėms viešai pasirodo dažniausiai meniškiausios sektos.
Pavyzdžiui, Jūs matėte gatvėse oranžinius dainuojančius krišnaitus ar įvairių spalvų dainuojančius evangelikus. Taip pat jūs girdėjote ir matėte diskusijas apie sektų daromą žalą psichikai. Dažniausiai girdėjote tokius žodžius, kaip “įtraukė”, “manipuliuoja”, “pinklės”, “ nukreipia”, “ pinigai”, “seksualiniai iškrypimai”, “išnaudoja”. Kiek tame tiesos?

Pasiėmę žodyną jūs perskaitysite , kad “ secta ” lotyniškai reiškia “ kryptis, doktrina, mokykla”. Taip vadinamos žmonių grupės, kurie atsiskyrė nuo viešpataujančios bažnyčios arba viešpataujančio tikėjimo.

Pasiklausę žmonių, kurie pašventė save kovai su sektomis, jūs išgirsite daugiau apibūdinimų. Čia ir ,vadovo sudievinimas, ir absoliutus paklusimas jam, ir kitoniškų pažiūrų nepripažinimas. Kaip taisyklė, kruopščiai suskaičiojama, kiek pinigų turi sektos lyderis ar užsidirbo sekta. Išsiaiškinama jų seksualinė orientacija, ir kokio amžiaus buvo vadovo lytiniai partneriai, “priklausantys nuo jo”.

Sektos suskirstytos į pavojingas ir ne.

Prisiminęs tuos sektų narius, su kuriais man asmeniškai teko susitikti savo praktikoje ar kur kitur, aš susidariau savo nuomonę apie jas. Aš suradau visus išvardytus požymius. Tik mano surastų sekstų skaičius gerokai viršija oficialų sąrašą. Ir pirmu esminiu sektos bruožu man tampa žodis “mūsiškiai”.

1. Pavyzdžiui, sektos apibūdinimas tinka kai kurioms šeimoms.

Sektos šventykla

Sakykime, šeimoje yra dominuojanti motina. Visi ją dievina. Su jos nuomone sunku ginčytis. Tuomet ji gali susirgti. Jai suspaus širdį. Šeimos nariai negali daryti ar sakyti tai, kas jai nepatiks. Muzika, knygos, tradicijos - viskas iš jos. Svečiai šioje šeimoje priimami labai atsargiai. Aplinkui gyvenantys žmonės - kaimynai ir nepažįstami - yra sukčiai, bukagalviai ir cinikai. Vadovės seksualinė orientacija - masturbacija dušo vandens pagalba ir prašymas, kad sūnus pamasažuotų jai nugarą.

2. Dar viena man žinoma sektų rūšis - meno kolektyvai.

Tarkime, dramos teatrai. Čia žmonės susiburia aplinkui vieną režisierių. Jis yra genijus. O kitas režisierius - menkysta. Aktoriai, priklausantys vienai grupuotei, nesisveikina su kita. Viena iš vedančiųjų aktorių yra režisieriaus meilužė. Ji absoliučiai jam paklūsta. Čia perversiškai susipainiojęs menas ir lytinė trauka. Ilgainiui teatras suskyla.

3. Sekta yra jaunų žmonių grupė.

Jie nešioja tam tikrus rūbus (odą su metalu, treningines kelnes, striukeles su kapišonu), vienodas šukuosenas ( ilgus plaukus, skustas galvas, skiauteres, kasytes). Jie visi dievina kokį nors aktorių ( Švarcas, Stalone, Van Damas) ar muziką ( rokas, techno, metalas ir kt.). Jie gali dievinti ką nors ir iš savo gretų - lyderius (krikštatėviai mafijoje, dembeliai kariuomenėje, autoritetai kalėjimuose ir t.t. )

Jie net darosi tatuiruotes, prisidegina odą su cigaretėmis ir naudoja savo slengą! Jų seksualinis gyvenimas – lytiniai aktai su įvairiais daiktais, savo ir kitos lyties žmonėmis, be meilės ir asistavimo. Kartais tai būna net grupinis seksas ( išgėrus ir pavartojus narkotikų). Tai vadinasi “plotai”, “tusovkės”, “strelkos”, “bardakai”, “cementovkės”. Kitokios grupuotės narius jie dažniausiai sutinka agresyviai ir žiauriai muša.

4. Sekta yra bet kuri religija visos žmonijos atžvilgiu.

Sakykime, krikščionių yra pasaulyje apie 30 %, o ne krikščionių - 70%. Krikščionybė atskilo nuo žydų tikėjimo prieš du tūkstančius metų. Atskilo ir yra mažumoje - vadinasi yra sekta pirmine to žodžio prasme. Kokių sektos bruožų ji turi iki šiol?

Krikščionys sudievina popiežių taip smarkiai, kad kai jis atvažiuoja, porą dienų neįmanoma pereiti per centrines miesto gatves. Nors jis tuo metu kitame mieste. Taip buvo prieš kelis metus Vilniuje. Jį pamatę, žmonės siekia prisiliesti prie jo rūbų. Jie tiki, kad tai atneš laimę.

Sekta

Žmonės tam tikslui pakabina virš lovos šventus vaizdelius, pasideda šalia maldaknyges, rožančius. O jais kažkas prekiauja. Vadinasi, kažkas užsidirba iš tikėjimo. O tai yra tipiškas finansinio sektos gyvenimo pavyzdys.

Apie praktikuojančių krikščionių seksualinę orientaciją sunku ką nors pasakyti, nes jie apskritai ją neigia. Jie negyvena lytiniai pojūčiais. Bent taip atrodo iš jų elgesio ir kalbos. Tačiau turint omenyje, kad jie turi lytinius organus, o lytiniai organai turi nerviniu receptorius... Atrodo, kad jie yra aukščiau už Dievo sukurtą anatomiją ir fiziologiją. Visa tai labai įtartina.

Ir jie dažniausiai nemėgsta kitų tikėjimų atstovų ir atsisėda su jais prie vieno stalo tik maždaug per paskutinius trisdešimt metų ir tai sukandę dantis. Kiek pinigų turi dvasiniai krikščionių vadovai, taip pat sunku pasakyti. Bet kai kurie iš jų turi visai padorius namus ir mašinas. Kažkas apmoka jų kongresus ir keliones po pasaulį. Kokios yra kelionių po pasaulį kainos, jūs visi žinote. O kai kurių namuose yra net Rafaelio, Leonardo ir Mikelandželo autentiškų kūrinių. Pavyzdžiui, Vatikane.

5. Sektos yra kai kurios profesinės draugijos.

Pavyzdžiui, man teko dalyvauti dviejų su psichikos problemomis susijusių draugijų veikloje. Vienoje man neleido skaityti kitokių psichologinių krypčių knygų ir uždavinėti klausimų “ne į temą”. O kitur mane bandė įpareigoti kolektyviai sveikinti kiekvieno draugijos nario gimtadienį, garbinti buvusį draugijos lyderį, išvykusį gyventi į užsienį, vertė priverstinai mokytis, o jei nenoriu - tuomet už bausmę mokyti kitų neleido.

Dabar iškyla labai rimtas antras požymis: kaip su “įtraukimu”, “manipuliavimu psichika “, “pinklėmis”, “hipnoze”?

Man atrodo, kad manipuliavimas kitų žmonių psichika yra labai paplitęs. Tarkime, milijonai moteriškių iš ryto nusipiešia ryškiai raudonas lūpas, padidina akis ir užsivelka trumpą aptemptą sijoną. Didelė tikimybė, kad tai sujaudins ne vieną sutiktą tą dieną vyrą.

Vyriškiai mainais vaišina moteriškes ir kalba apie savo atsidavimą, nors nori iš jų tik vieno. Ar tai ne manipuliavimas žmonių psichika? Ir dar pačia švenčiausia jos dalimi - potraukiais? O štai Ajatola Chomeini bent moterims būtų to neleidęs. Pasislėpk po čadra ir taškas.

Kitas pavyzdys - muzika ir kinas. Kaip galima skleisti garsus ir vaizdus, nuo kurių mums kyla ašaros ar juokas? Juk čia aiškus manipuliavimas mūsų emocijomis. Kas leido per radiją leisti muziką?

Pamaldos bažnyčiose atliekamos su šviesos ir muzikos efektais, kunigai kalba iš viršaus įtaigiu balsu. Visa tai - įtaiga, arba tiesioginis manipuliavimas psichine būkle.

O reklama? Kas leido filmo viduryje rodyti blizgančius daiktus ir laimingus jais besinaudojančius žmones?

O politikų pasisakymai per mikrofoną? Kas leido užlipti ant tribūnos, apsiginkluoti garso stiprintuvais ir įtaigiai žadėti gerbūvį? Juk tai tiesioginis manipuliavimas žmonių lūkesčiais ir viltimis.

Manipuliavimas hipnozės pagalba, kurį atlieka psichoterapeutai savo mažuose kabinetukuose- tai juokingai maža manipuliavimų dalis. Na ką ten gali pakeisti - “tavo kūnas ilsisi, tavo simptomai mažėja?”. O netgi giliame transe žmonės nenori daryti to, kas prieštarauja jų įsitikinimams…

Aš jau nekalbu apie tuos psichinius ir ne psichinius ligonius, kuriems ligoninėje ramiausiai suleidžia injekcijas ar sušeria tablečių saują. Į klausimus “kas tai? Nuo ko tai? “ medicinos sesutės piktai atsako: ”Daktaras geriau žino. Nusimaukite kelnes! Išsižiokite !”

Gerbiami skaitytojai! Argi jumis nemanipuliavo vaikystėje, kai:

Jėga maitindavo;
Pasakomis migdydavo;
Rūbeliais rengdavo;
Ant puoduko sodindavo ?

Argi ne tą patį jūs darote su mažais vaikais?

Ir argi ne tai laukia mūsų žiloje senatvėje, kai mes negalėsime savęs aptarnauti ir už save pakovoti? Manipuliuos mumis ir dar kaip, būkite tikri.

Taigi, apibendrinkime - mes nuolatos esame tarp kažkokių “mūsiškių“, kurie mumis manipuliuoja. Mes jaučiame poreikį kažką sudievinti, kažkuo tikėti ir dėlto kažkas iš mūsų nuolat bando pasipelnyti. O seksualinis mūsų gyvenimas - tai iš viso atskira kalba…

Taigi, mes nuolatos gyvename sektose. Skiriasi tik lyderių vardai, tikėjimo simboliai ir aprangos atributai.

Koks iš to kyla pavojus?

Kyla pavojus numirti, šventai tikint , kad pragyvenai vienintelėje teisingoje sektoje. Kas ir atsitinka daugumai iš mūsų. Tuomet jautiesi ramiai ir saugiai. Gyvenimas prisipildo darnos ir aiškumo. To ir linkiu man rašiusiai susirūpinusiai skaitytojai.

Olegas Lapinas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

7 moterys atvirai papasakojo, kokiomis sekso pozomis pagaliau patyrė orgazmą (93)

Daugelis merginų ir moterų pasakytų, kad reikia daug praktikuotis, kol supranti, kokie judesiai ir pozos padeda pasiekti orgazmą. Džiugi žinia – kartą tai patyrus, kelio atgal nėra, rašo womenshealthmag.com.

Pradėjau kalbėti apie rimtus santykius, bet iš jo nieko nesulaukiu (31)

Klausimas: Turiu draugą, jei jį taip dar galima vadinti. Jis yra jaunas našlys. Jo žmona žuvo prieš 3 metus. Jis augina 2 mažametės mergaites. Iš pradžių mes buvome draugai, tikrai ilgą laiką.

Iššūkis poroms: ar jau metas apsigyventi kartu? (58)

Mintis apie apsigyvenimą kartu yra jaudinanti ir gąsdinanti tuo pat metu, nes šis žingsnis atveria duris į visiškai naują intymumo lygį. Turint omenyje visus tuos šeimos ir draugų patarimus, apsispręsti, ar jau atėjo metas dalintis su savo antrąja puse tuo pačiu adresu, gali būti išties nelengva, rašo womenshealthmag.com.

Kaip vyrai gali prisidėti prie moterų orgazmo? (122)

Faktas, kad moterys orgazmą pasiekia kur kas rečiau nei vyrai, pastaruoju metu sukėlė nemažai diskusijų. Tačiau lygybės miegamajame siekia ne tik moterys – dauguma rūpestingų ir mylinčių vyrų taip pat pritaria idėjai, kad seksas moterims turėtų suteikti tiek pat malonumo, kiek ir vyrams. Ir kad orgazmas turėtų tapti kasdienio gyvenimo dalimi, o ne išskirtine proga.

Bandžiau žiūrėti pornografiją su savo vyru: štai kas nutiko (481)

„Niekada nemaniau, kad mano vyras Jeffas* žiūri pornografiją, kol vieną dieną jo kompiuteryje neaptikau daug tokio turinio“, – 38 metų dviejų vaikų mama Elena* neslėpė nustebimo dėl savo sutuoktinio įpročio mėgautis pornografija.