Pati didžiausia taisyklė gyvenime turbūt yra ta, kad niekada nereikėtų sakyti: "niekada". "Niekada gyvenime nedarysiu to ir to...", "Niekada gyvenime nesielgsiu taip ar kitaip..." ir "Niekada gyvenime su manimi tai neatsitiks...". Nes, deja, dažnai gauname tai, ko išsižadame.
Jis ir ji
Tikrai nei viena nuotaka, stovėdama prie altoriaus, negalvoja apie neištikimybę. Nenori galvoti ir paskui, stengdamasi nuvyti įkyrias mintis, nes juk "su manim tai negali atsitikti..."

Kodėl kartais elgiamės taip juokingai - tarsi stručiai, beslėpdami savo galvas smėlyje? Gal manome, kad, jei apie tai nekalbėsime, problema neiškils? Deja, problemos kyla būtent tada, kai apie jas nekalbame. Kai norime nuo jų tiesiog pabėgti. Toks elgesys būdingas vaikams, nes jie būna nepajėgūs spręsti per sunkių jų pečiams klausimų. Tačiau mes - suaugę žmonės. Tai ir elkimės - kaip suaugę.

Taigi: kodėl nesantuokiniai ryšiai liečia mus visus?

Jis ir ji

Viena priežastis (nepriklausomai nuo to, ar jie tiesiogiai su tuo susiję, ar ne) yra ta, kad mes visi esame atsakingi už visuomenės faktorius, kurie prisideda prie nesantuokinių romanų.

Antroji priežastis, kodėl mes turime įgauti aiškesnį supratimą apie monogamiją ir nesantuokinius ryšius, yra tai, kad mes privalome sukurti geresnes sąlygas savo vaikams ir ateinančioms kartoms, jau dabar mokydami savo vaikus būti sąžiningais.

Na, o pati betarpiškiausia priežastis, kodėl mes turime būti informuoti apie nesantuokinius ryšius, yra ta, kad nė vienas iš mūsų nesame apsaugotas nuo romanų, kurie gali sugriauti mūsų arba mūsų mylimų žmonių gyvenimą; į romanus įsivelia įvairiausi žmonės.

Jis ir ji

Tradiciškai mes esame įpratę žiūrėti į romanus taip, kad jei jie nesusiję su mumis asmeniškai, mes juos ignoruojame, neigiame juos arba smerkiame. Deja, tai visiškai nepadeda nei apsisaugoti nuo nesantuokinių ryšių, nei susidoroti su jų pasekmėmis.

Nors didžiausias dėmesys, kalbant apie nesantuokinius ryšius, nukreipiamas į susituokusias poras, nesusituokę poros taip pat kovoja su daugeliu panašių problemų dėl pasitikėjimo ir įsipareigojimo. Problemos, kurios kyla dėl nesantuokinių ryšių, ir į juos įsitraukusių žmonių reakcijos gali būti pritaikytos bet kokia porai, kurioje partneriai yra vienas kitam įsipareigoję.

Prielaidos apie monogamiją, kurias remia monogamijos mitas, prisidėjo prie to, kad daugeliui porų, kuriose partneriai yra vienas kitam įsipareigoję, yra ypatingai sunku atvirai aptarti monogamijos, seksualinio potraukio kitiems ir išorinių romanų klausimus. Tačiau kaip gali pasikeisti gyvenimas, jei partneriai nori ir moka šias problemas aptarti realistiškai!

Jis ir ji

Tačiau, norint pasiekti monogamiją, reikia atlikti esminius drastiškus pokyčius savo mąstyme.

O didžiausia mūsų mąstymo klaida yra idėja, kad pora gali prisiimti monogamiją, neaptardama šio klausimo arba kad jie gali užtikrinti monogamiją, gąsdindami vienas kitą pažadais, kas atsitiks, jei vienas kuris nors įsivels į romaną. Abu šie keliai sukuria prielaidas ir sąlygas nesąžiningumui.

Bet kuriuo atveju žmonės nesijaučia laisvi prisipažinti, kad juos traukia kažkas kitas. Jei jie nepripažins šios traukos, jie nepripažins ir pagundos. O jeigu jie neprisipažins, kad yra susigundę, jie galiausiai nepripažins ir savo veiksmų, kuriuose sąlygoja šis potraukis. Tai gali labai paveikti santykius ir jie gali prisipildyti pavydo ir įtarinėjimų, o tai jau veda prie tikimybės, kad šie santykiai bus mažiau linkę į monogamiją.

Išeitis glūdi mūsų sąmoningame pasirinkime, kuris reiškia įsipareigojimą būti sąžiningu. Pasirinkdami tai, abu partneriai suvokia, kad potraukis kitiems asmenims yra tikėtinas ir netgi neišvengiamas, nepriklausomai nuo to, kaip jie vienas kitą myli.

Jis ir ji

Taigi, sąžiningas bendravimas, kurio metu būtų aptariama pagundų realybė ir keliai, kuriais būtų galima išvengti pasekmių, galėtų padėti veikti kylančias pagundas. Taip sukuriamas artumo ir vienas kito pažinimo jausmas, kuris įtarinėjimus pakeičia pasitikėjimu ir santykiai tampa labiau linkę į monogamiją.

Monogamija yra toks dalykas, kuriuo daugelis žmonių prisipažįsta tikintys ir norintys savo gyvenime. Bet koks atliktas tyrimas ar apklausa rodo, kad didžioji žmonių dalis tiki, kad monogamija yra svarbus dalykas santuokoje, o nesantuokiniai ryšiai yra neteisingas ir blogas dalykas.

Tačiau tikėjimas monogamija kaip idealu didelio skaičiaus žmonių neapsaugo nuo nesantuokinių ryšių. Taigi, gal reiktų kitaip pažvelgti į nesantuokinių ryšių realybę ir į šią problemą pažiūrėti atsakingiau – tiek individualiame, tiek visuomenės lygmenyje.

Tai reiškia, kad bus metamas iššūkis daugeliui mūsų labiausiai vertinamų įsitikinimų apie monogamiją ir nesantuokinius ryšius. Bus sudėtinga keisti požiūrį į kai kurias savo įsisenėjusias prielaidas. O dar sunkiau bus jų atsisakyti.

Jis ir ji
Jis ir ji

Mūsų požiūris į monogamiją ir nesantuokinius ryšius yra taip įsišaknijęs, kad mums sunku netgi galvoti apie ką nors, kas nukrypsta nuo šių įsitikinimų. Tačiau tai yra labai svarbu, jei mes siekiame supratimo ir perspektyvos šiuo labai emocionaliu klausimu.

Naujas supratimas apie nesantuokinius ryšius susideda ne tik iš to, kad mes privalome pakeisti savo mąstymą apie romanų priežastis. Tai taip pat reiškia, kad turime pakeisti savo mąstymą apie tai, kaip susidoroti su kaltės, slaptumo, savigarbos, pagalbos ieškojimo klausimais ir sprendimu, ar likti susituokus.

Jis ir ji

Pagalbos sau strategijos pačios vienos retai kada padeda pilnai atsigauti po šios skaudžios patirties tiek poroms, tiek atskiriems individams. Pasveikimas priklauso nuo to, ar mes sugebame atsiriboti griežtai asmeninio supratimo apie nesantuokinius ryšius ir pradėti žvelgti į juos platesniuose rėmuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (127)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (43)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (23)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1134)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (323)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (32)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...