Ko moteris tikisi iš vyro?

 (11)
Jis ir ji
O dabar pereikime nuo statistikos prie literatūrinių faktų. Meilės romanai pateikia ir aistringą seksą, ir laimingą pabaigą su tam tikrais įsipareigojimais. Kas gi tie herojai? Ankščiau jie būdavo aukšti, tamsūs, pasiturintys, mįslingi, nuotaikingi ir labai vyriški. Dabar jie aukšti, tamsūs, sėkmingai besiverčiantys (bet nebūtinai turtingi), draugiški, užjaučiantys ir juokingi, bet ne ištižę.

Todėl galime šį klausimą sukonkretinti: kaip pasiekti tą trokštamą pusiausvyrą tarp stiprumo ir jautrumo?

70-ųjų pabaigoje daug moterų taip nusivylė senu vyrų tipu, kad turėjo atsirasti kažkas naujo. Atsitiko taip, kad 80-ųjų viduryje avangardo šalininkai patobulino naują vidinės koncentracijos ir savo potencialių draugių manipuliavimo metodą. Žurnalai moterims leisdavo straipsnius apie moteris verslininkes, kurios atrasdavo savo meilę su kaubojais ir statybininkais, kuriems seksas niekada neužimdavo svarbiausios vietos gyvenime.

Šiuo metu aistros aprimo, bet toli gražu klausimas neišsisprendė. Daugumoje šeimų abu nariai dirba. Daugumai vyrų patinka karjeros siekiančios moterys. Kiek mažiau vyrų taipogi pasiruošę atlikti tam tikrus darbus namuose. Ir dauguma moterų sutinka su dviem darbais: vienu namuose ir kitų už namų ribų.

Tai vyksta dėl to, kad klasikiniai lyčių vaidmenys, su tam tikromis išlygomis, yra vis dar aktualūs. Taip mes išauklėti. Tokios mūsų kultūros pasekmės. Mes turėtumėm pasižiūrėti, kaip skirtingai elgiasi feminisčių sūnūs. Mes iki šiol nepakankamai vertiname ilgalaikę moters vaidmens pasikeitimo įtaką. Tačiau stenkimės neatsilikti.

Tuo tarpu vyrai privalo būti stiprūs, kieti ir energingi, bet ne per dideli diskriminacijos šalininkai. O ar jūs pritariate nuomonei, kad kiekvienuose santykiuose yra stiprioji pusė, nesvarbu, vyras ar moteris?

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Laiškas buvusiam mylimajam: atsisveikinau su tavimi, kai sutikau kitą (17)

Šis laiškas atsiųstas konkursui „Laiškas žmogui, kurio niekada nepamiršiu“. Dėkojame autorei. Kviečiame dalyvauti ir jus.

Man meilės yra per daug, bet jaučiuosi blogai, atstumdama jo švelnumą (47)

Neseniai buvau supažindinta su geru šeimos draugu. Mes kalbėjome telefonu apie mėnesį ir praeitą savaitę jis atvažiavo susitikti pirmam kartui. Kadangi gyvena pakankamai toli, dėl finansinių priežasčių nusprendė pasilikti savaitę laiko.

12 keisčiausių įstatymų, susijusių su seksu (11)

Skirtingose šalyse galioja labai skirtingi įstatymai, susiję su seksualiniu elgesiu. Pateikiame tik kelis iš jų, apie kuriuos ko gero nesate girdėję.

Seksualinė etika: svarbiausia nemeluoti sau (9)

Ne vienam suaugusiajam teko išgirsti priekaištų: „Tu nemoki mylėti!“, „Jeigu mane mylėtum, viskas būtų kitaip“. Ką tai reiškia? Tikrai ne tai, jog mylime „blogai“, o tai, kaip sunku mums būna jausmus išsakyti partneriui.

Moterys norėtų, kad vyrai žinotų šias 14 tiesų (52)

Vyrai dažnai nesupranta moterų ir jas suvokia kaip mitines būtybes, kurių elgesys yra nenuspėjamas.