Daugeliui mūsų meilė prasideda nuo gilios aistros, romantikos ir karšto sekso. Jūs visą laiką būnate kartu, jums viskas vienas kitame patinka, jūs vienas kitame nematote jokių ydų ir negalite vienas nuo kito atitraukti rankų. Laikui bėgant, jūs pradedate vienas kitą pažinti. Jūsų partnerio gerosios manieros išnyksta ir jūs pradedate pastebėti, kad galiausiai jūsų mylimasis nėra tobulas.
Tai yra tas momentas, jeigu jūs iš kito žmogaus tikitės tobulybės, kai jūsų iliuzijos bus išsklaidytos, o santykiai baigsis. Jūs negalite tikėtis tobulumo iš nieko, net ir iš savęs. Jeigu jūs vis tik to tikitės, jūs gyvenate fantazijų pasaulyje ir jums nuolatos teks nusivilti.

Minutėlę susimąstykite: jūs ką tik sutikote savo svajonių žmogų. Jus prie jo traukia fiziškai; jis ar ji turi puikų humoro jausmą, yra švelnus, romantiškas ir nuostabus meilužis. Jūsų naujasis partneris viską daro teisingai, spaudžia reikiamus mygtukus ir jūs iki ausų įsimylite. Vieną dieną jūsų tobulas nuostabusis partneris pradeda jus erzinti. Jūs galite pastebėti, kad šis asmuo yra apsileidėlis. Staiga jūs nebegalite daugiau būti jo namuose, nes ten baisus kiaulynas.

Vieną dieną jūs pastebite, kad kažkada buvęs tobulas jūsų mylimasis, kurio spintoje baigėsi švarūs apatiniai, eina prie skalbinių dėžės ir išsitraukia iš jos mažiau išpurvintus. Įėjusi į vonią randate ją užtvindytą vandeniu po jo išsimaudymo duše, aplink kriauklę išrikiuoti visi jo skutimosi reikmenys arba jos makiažo komplektas. Galiausiai, jei kalbame apie vyrą, jis palieką pakeltą klozeto dangtį arba nenuleidžia vandens. Taigi ar jūs metate jį? Pasiremiant gyvenimo patirtimi, galime pasakyti, kad neturėtumėte to daryti.

Meilė

Tai yra išskirtinis pavyzdys, tačiau taip gali atsitikti. Meilė pasieks stadiją, kurioje jūs pradėsite pastebėti savo partnerio trūkumus – dalykus, kurių anksčiau nepastebėdavote. Taigi ką jūs darysite? Ar jūs pasiduosite? Daugeliui žmonių šiuo momentu santykiai nutrūksta, nes fantazijos sudūžta. Juk galiausiai ji ar jis nėra toks tobulas. Kai jūs pasiekiate šį tašką, jūs pereinate į kitą santykių etapą. Tai yra iššūkis, pakvietimas pasiekti naują intymumo su savo partneriu lygmenį.

Daugelis mūsų šiuo momentu renkamės neišsakyti savo poreikių ar jausmų, o pasineriame į pyktį. Iš baimės kartais mes nuslopiname savo jausmus. Daugeliu atvejų mes paprasčiausiai pabėgame. Visa tai yra normalios žmogiškos reakcijos, kai žmogus susiduria su tokiu prabudimu. Jei jūs pradedate pykti arba jeigu renkatės slopinti savo jausmus ar bėgti, jūs praleidžiate galimybę pakilti į kitą intymumo lygmenį.

Euforiška meilė baigiasi dėl tam tikrų priežasčių: ateina laikas, kai jūsų smegenys pradeda dirbti aktyviau už hormonus. Kai euforiška meilė baigiasi, jūs santykiuose pasiekiate tokią stadiją, kurioje jūs rimtai pradedate galvoti apie ateitį su partneriu. Mums kyla tokie klausimai kaip „Ar aš sugebėsiu gyventi su tokiu žmogumi, koks jis yra dabar?“; „Ar aš norėsiu su juo turėti vaikų?“; „Ar norėsiu praleisti su juo visą likusį gyvenimą?“

Meilė

Tai yra svarbūs klausimai, kurie gali lengvai sukelti baimę. Baimė yra visiškai normalu, tačiau daugelį mūsų išmuša iš pusiausvyros. Daugelis mūsų šią baimę priimame kaip ženklą, kad šiems santykiams nelemta tęstis. Realybėje ši baimė atspindi tai, kokie svarbūs šie santykiai mums tapo. Kai mes pradedame svarstyti apie ateitį su šiuo žmogumi, pradedame į jį žiūrėti kritiškiau. Nors tai yra natūralu, labai svarbu nepamiršti ir teigiamų dalykų, kurie pirmiausia jus jame ir sužavėjo.

Atšvęskite šią savo santykių fazę: tai augimo, didėjančios meilės ženklas. Atminkite, kad meilės menas yra įsipareigojimas visam gyvenimui. Tai tolimesnis mokėjimo mylėti save, savo partnerį ir visus mus supančius žmones vystymas.

Jei jūs ir jūsų partneris nusprendžiate įsipareigoti tolimesniam jūsų santykių vystymui, turite atminti, kad būtent šiuo momentu prasideda tikri darbai. Meilė negali palaikyti ir puoselėti pati savęs. Kaip rašė Erich Fromm savo knygoje „The Art of Loving“ („Mylėjimo menas): „Mylėjimo menas yra kaip ir bet koks amatas. Jis reikalauja kantrybės, pasitikėjimo, disciplinos, susitelkimo, tikėjimo ir kasdieninės praktikos.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (201)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (51)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (113)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...