Keturi įspėjamieji ženklai tarpusavio santykiams

 (5)
Psichologai, išanalizavę porų tarpusavio santykių griuvimo priežastis, pateikia keturis požymius, kuriems esant, vertėtų rimtai susirūpinti santykių ateitimi. Taigi, atsakykite sau į klausimą: kaip dažnai tai pasitaiko jūsų santykiuose? Jeigu panašius dalykus pastebite santykiuose su partneriu, pasinaudokite posakiu : "pažink savo priešą" ir pabandykite juos įveikti.
1. "Atsitraukimas ir vengimas" – tai yra tuomet, kai vienas partneris rodo nenorą įsitraukti ir diskutuoti svarbius klausimus. Atsitraukimas gali būti akivaizdus, kai vienas atsikelia ir išeina iš kambario, ir subtilus, kai ginčo metu vienas tiesiog “išsijungia”. Vengimas atspindi tą patį nenorą dalyvauti tam tikruose ginčuose, daugiau dėmesio sutelkiant į tai, kad konfliktas ir ginčas iš viso nekiltų.

2. “Žlugdymas” – elgesio pavyzdys, kai vienas partneris subtiliai arba tiesiogiai numalšina kito mintis, jausmus ar charakterį. Kartais tokie komentarai, išsakomi tyčia ar netyčia, žemina kito asmens savigarbą. “Žlugdymas” gali būti vykdomas daugeliu formų. Vienas partneris sako kitam, kad jo jausmai (pavyzdžiui, liūdesys arba susierzinimas) yra netinkami. Tokie veiksmai žeidžia. Tai natūraliai veda prie to, kad asmuo pradeda natūraliai slėpti, kas jis yra ir ką galvoja, nes priešingi veiksmai tampa per daug pavojingi. Žmonės natūraliai slepia savo giliausius jausmus, kai tiki, kad jie bus numalšinti.

3. "Neigiamos interpretacijos" – jos atsiranda, kai vienas partneris pastoviai tiki, kad kito asmens motyvai yra daug blogesni, nei yra iš tikrųjų. Vieno iš partnerių veiksmai interpretuojami neigiamai ir neteisingai bei nesąžiningai. Tyrimai rodo, kad žmonės situacijose ir kituose žmonėse yra linkę matyti tai, ką jie patys nori matyti. Faktiškai mes turime labai tvirtas tendencijas į “šališką patvirtinimą”, kuris reiškia, kad mes ieškome įrodymų, kurie patvirtina tai, ką mes manome esant tiesa apie tam tikrą asmenį arba situaciją. Nelaiminguose santykiuose partneriai yra linkę abejoti teigiamais dalykais, kuriuos mato. Tokiose situacijose teigiamus dalykus jie verčiau priskiria atsitiktinumui, o ne partnerio teigiamoms būdo savybėms.

4. "Eskalavimas" – atsiranda, kai partneriai vienas kito atžvilgiu atsiliepia negatyviai, pastoviai kiršindami vienas kitą, taigi, sąlygos tampa vis blogesnės. Partneriai yra linkę sakyti dalykus, kurie gyvybiškai reikšmingi santykiams. Partneriai dažnai mėgina įskaudinti vienas kitą, svaidydamiesi žodiniais (o kartais ir fiziniais) ginklais. Kai į eskalavimą įtraukiamos intymių žinių kaip ginklo naudojimas, švelnumo momentų tikimybė ateityje sumažėja iki minimumo. Kas gi dalinsis savo giliausiais jausmais, jei tokia informacija vėliau gali būti panaudota, kai konfliktas tampa nebekontroliuojamas?

Bloga žinia yra tai, kad tokio elgesio santykiuose egzistavimas gali rodyti, kad patiems santykiams gresia pavojus. Jums greičiausiai reikia tam tikrų pokyčių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

2 svarbūs meilės principai: juos perpratus, santykiai pagerėja (19)

Kasdien išyra ne viena santuoka ar ilgalaikiai santykiai. Kartais taip nutinka dėl objektyvių priežasčių – jis buvo neištikimas, ji melavo, jis neatsakingas, jai per sunku įtikti. Tačiau kartais santykiai išyra ir mes nesuprantame, kodėl.

Kaip lietuvių poravimosi įpročius keičia šylantys orai? (7)

Šylantys orai žadina lietuvių lūkesčius susirasti širdies draugą. Pažinčių svetainės flirtas.lt tyrime paaiškėjo, kad beveik kas antras vienišas lietuvis pavasarį laiko geriausiu metų laiku ieškoti antros pusės. Ir tai yra geriausias metas ne tik ieškoti, bet ir surasti meilę. Pasirodo, tam yra tvirtas mokslinis pagrindas.

Mano vyras – impotentas: ką daryti? (225)

Viename internetiniame forume moters rašė: „Turiu labai gėdingą paslaptį su kuria niekaip negaliu susigyventi. Ta problema kamuoja ne mane, bet mano vyrą. Jis impotentas ir apie tai su niekuo nekalba, o aš taip pat nedrįstu. Tad ir noriu paklausti Jūsų, gal Jūs žinote atsakymą į klausimą, kaip toliau gyventi su impotentu? Ar verta gyventi santuokoje su vyru, kuris tavęs negali patenkinti seksualiai?“.

Priklausomybė nuo pasimatymų – svarbiau susitikinėti, nei rimtai draugauti? (17)

Tankiau plakanti širdis, nedrąsūs žvilgsniai vienas į kitą, karštos kavos puodelis rankoje ir saldus atsisveikinimo bučinys. Kas tai? Ogi pirmasis pasimatymas su nepažįstamuoju!

Priežastys, dėl kurių moterys imituoja orgazmą (127)

Laikas atskleisti vieną didžiausių paslapčių – taip, jos tai labai dažnai imituoja. Neseniai Kanadoje atliktas tyrimas parodė, kad bent kartais orgazmą suvaidina net 90 proc. moterų. Liūdna, bet tenka pripažinti kad tai yra tiesa.