Kai mylimas žmogus palieka, atrodo, kad gyvenimas tapo nemielas. Kaip tai ištverti? Išsiskyrimą sunku būna išgyventi net tuomet, kai abiejų jausmai atšalę, ką jau ir sakyti, kai jis arba ji išeina pas kitą.
Nusižeminimas
© Corbis
Pirmasis patarimas - nevaidinti supervyro ar supermoters, kurie tokie stiprūs, kad nereikia jokios pagalbos.

Antrasis - nesistengti negalvoti apie netektį, nemėginti užsimiršti darbe. Skausmą reikia išgyventi. Kitaip jis niekur nedings, o ras vietą giliai pasąmonėje ir primins apie save nelaukta depresija, įvairiais kompleksais ir kitais nemalonumais.

Nevengti liūdesio

Psichologai net pataria mintimis kartoti nemalonią situaciją, kurios nesinori net prisiminti, tol, kol netapsite jai visiškai abejingi. Neverta vengti liūdesio ir ašarų, nuo to žmogus tampa tik gražesnis ir stipresnis.

Daugeliui žmonių meilės išgyvenimai tampa postūmiu kūrybai. Net jei iki tol nemėginta rašyti eilių ar piešti, verta tai išmėginti. Gal atsiskleis užslėpti gabumai, tuomet skaudūs išgyvenimai duos akivaizdžios naudos.

Būtinai reikia su kuo nors išsikalbėti. Kai papasakojama apie esamas problemas, jų tarsi atsikratoma, jos nebeatrodo tokios didelės. Artimieji ir geri draugai beveik visuomet atranda paguodos žodžių, palaiko moraliai, o kartais net ką nors vertingo pataria.

Kai žmogus išsiverkia ir išsisako, galima pagalvoti apie tai, kas gero laukia ateityje. Pavyzdžiui, moteris, kuri vėl tapo laisva, gali sutikti tinkamesnį partnerį. Juk su ankstesniuoju tikriausiai ne visuomet buvo saldu, jei tai baigėsi išsikyrimu.

Dabar galima be sąžinės graužaties nueiti, kur panorėjus, ir flirtuoti su bet kuriuo įdomesniu vyriškiu. Galima rengtis ir pasidažyti taip, kaip šaus į galvą, nesiklausiant partnerio nuomonės. Tik neverta iškart užmegzti rimtesnių santykių, paprastai jie nesusiklosto sėkmingai.

Nepulti į kitą glėbį

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad ankstesnį mylimąjį lengviausia pamiršti kuo greičiau puolus į kito glėbį. Tik atrodo, kad taip bus lengviau vėl pajusti savo vertę.

Geriau yra bent kurį laiką linksmintis ir flirtuoti neskubant siekti gilesnių jausmų. Jie turi atsirasti palaipsniui ir jiems reikia būti pasirengus.

Gili širdies žaizda dėl ankstesnių santykių tam tikrai nepadeda. Juolab kad būna periodas, kai visi nauji partneriai yra nejučia lyginami su ankstesniuoju.

Tuo laikotarpiu kartais net atrodo, kad jau niekuomet nebepavyks ko nors pamilti, nes niekas kitas nemoka taip žiūrėti, kalbėti, raukyti nosį. Tai taip pat visiškai natūralu ir nereikia bijoti, kad visuomet taip ir bus. Labai verta pagalvoti ir apie ankstesniojo partnerio trūkumus bei priežastis, dėl kurių išsiskyrėte.

Nebristi į tą pačią upę

Nusižeminimas
© Corbis

Žmogaus smegenys yra tokios, kad visa, kas bloga, užsimiršta ir ką nors prisiminę matome tik gerąsias to asmens puses. Polinkis idealizuoti tą, su kuriuo išsiskyrėme, taip pat yra. Ypač tuomet, jei asmeninis gyvenimas ilgai nesusiklosto, to, kuris prarastas, tampa vis labiau gaila. Sustiprėja noras susigrąžinti tą žmogų. Tai vienas pavojingiausių momentų. Ne veltui yra sakoma, kad į tą pačią upę neįmanoma įbristi du kartus. Kartais verta dar kartą susitikti su idealizuojamu asmeniu tam, kad tos iliuzijos išsisklaidytų.

Bene svarbiausia nuolat prisiminti, kad visa, kas geriausia, dar bus ateityje, o ne jau negrįžtamai praėjo. Tas tikrasis ir pats geriausias žmogus dar neturėjo progos ateiti į jūsų gyvenimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (135)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (9)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (16)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Mobiliojo ryšio tiekėjams artėja atpildo valanda (66)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (24)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (150)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (10)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (3)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (14)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...