Gražūs santykiai neatsiranda savaime, jie sukuriami. Ir dažniausiai jiems daugiausiai stiprybės suteikia tos netobulos akimirkos, kurios neturi nieko bendro su aistra. Veikiau jau su didele painiava...
© Shutterstock nuotr.

Tomis akimirkomis nesijaučiame gerai. Gal niekada ir negalvojome, kad mūsų gyvenimai turėtų priminti filmuose rodomas gražias istorijas, bet tikrai nemanėme, kad viskas turėtų būti būtent taip. Kai taip nutinka, būname priblokšti ir staiga aplanko mintis: „To neturėtų būti, privalau tai sustabdyti. Turiu iš to ištrūkti“.

Tai kelia mums baimę arba pyktį, arba norą gintis. Tokiose situacijose priešais stovintį žmogų suvokiame kaip priešą. Staiga, be mūsų noro ar ketinimo, įsijungia antikinis kovos su grėsmėmis mechanizmas, tarsi tektų kautis su liūtais, tigrais ar meškomis. Nustojame galvoti ir pradedame gintis ar net pulti. O kartais pasislepiame nuo problemos, vildamiesi, kad ji pati savaime išsispręs.

Kaip visgi mes atsitokėjame ir suvokiame, kad priešais mus esantis žmogus nėra priešas?

Pamažu suprantame, kad jis (ar ji) ne tik kad nėra liūtas, tigras ar meškų giminės atstovas, bet veikiausiai yra tas asmuo, kuris pultų mus ginti nuo tokių grėsmių. Mes permąstome netobulumus.

„Netobulumas“ nėra bloga žinia. Tai potencialiai gera naujiena, kuri dar tik vystosi. Jos dar nesulaukėme, ji dar tik juda į priekį.

Šie konfliktai ir nesusipratimai, netyčiniai vienas kito jausmų įžeidimai yra pirmoji fazė, po kurios seka antroji – kritikos lavina arba prevencinis puolimas. Ir tik po jos ateina trečioji fazė, kai pradedame jausti, kad širdis pamažu ima tirpti bei suvokiame, jog priešais esantis žmogus nėra priešas, jis yra draugas, labai labai geras draugas.

Taip išmokstame kažką naujo apie savo antrąją pusę ir tas žmogus kažką naujo sužino apie jus. Ta akimirka, kuri, kaip iš pradžių atrodė, grasina judu išskirti, transformuojasi į supratimą, kuris dar labiau pagilina ir sucementuoja jūsų jausmus. Ta akimirka jus dar labiau sutelkia ir padaro artimesniais, nei buvote iki tol. Tada ateina ketvirtoji fazė, kurios aprašymą paliksime jūsų vaizduotei...

Taigi, vietoj vylimosi, kad mūsų kelias meilėje bus lengvas, ar tiksliau, jokio kelio nebus ir iškart būsime vietoje, verčiau apsižvalgykite ir viską permąstykite. Jeigu jūsų tikslas – pasiekti didesnį supratimą ir artumą, tuomet giliai įkvėpkite ir nerkite į tą visą painiavą. Nesusikoncentruokite į pačią konfliktinę situaciją. Ji nėra galutinis taškas, tai tik vidurys. Eikite toliau. Geri dalykai jūsų laukia priekyje. Padėkite vienas kitam nepristigti drąsos ir nemesti šio kelio anksčiau laiko.

Vietoj tobulos meilės, kuri reikalauja praleisti tas akimirkas, kurios jums nepatinka, verčiau siekite nuoširdžios meilės. Nuoširdi meilė yra visko mišinys – gerų ir puikių dalykų bei ne tokių gerų ir ne tokių puikių.

Jeigu visa tai priimsite, suprasite, kad turite daugiau erdvės meilei. Yra dalykų, kurie ne vien varo jus iš proto, bet ir verčia prarasti protą mylint. Būtent taip ir auga mūsų santykiai.

Suteikite jiems šią erdvę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (11)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (111)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (9)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (522)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (3)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (23)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (239)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...