Kai užsimezga rimti santykiai ir laiko, pastangų sudedama daug, kiekvienai merginai norėtųsi žvilgtelėti į ateitį ir sužinoti, kokie tie santykiai bus. Niekas nepageidauja barnių, išdavysčių, išsiskyrimų, visos norėtų matyti tik laimingą ateitį be nuoskaudų ir kančių. Tačiau atsitinka taip, kad mylimasis išeina. Kai kurios moterys susitaiko su šiuo faktu, atleidžia arba ne, tačiau pradeda naują gyvenimą – be jo. Kitos gi pasiruošusios padaryti viską, kad jį susigrąžintų. Bet ar tai taip jau neįmanoma?
Pora
© Corbis/Scanpix

Pirmasis žingsnis

Svarbiausia – suprasti, kas jus verčia aistringai trokšti susigrąžinti išėjusį vyriškį. Tai nuoširdi meilė, o gal noras atkeršyti? Jei norėsite susigrąžinti vyrą tik iš išdidumo, noro sugadinti jam gyvenimą ir įskaudinti, nieko gero nebus. Svarbu ir suprasti, ar vyriškis išėjo pas kitą, ar paliko jus.

Priklausomai nuo priežasties, jums reikės atleisti jam arba sau. Nuoskaudos jausmas toks pat žudantis, kaip ir kaltės, o skirtumas – tik tokių emocijų objektas. Prieš pradėdamos bet kokius veiksmus, įsitikinkite, kad to tikrai reikia, kad to reikia būtent jums, kad sugebėsite jam atleisti ir kad jums pakaks jėgų galbūt sunkiai bei ilgai kovai už meilę.

Antrasis žingsnis

Ieškokite ko nors bendro, kas dar liko tarp jūsų. Negalima susigrąžinti to, kas išvažiavo į pasaulio kraštą ir neturi galimybės bendrauti su jumis. Negalima susigrąžinti vyriškio, kuris išėjo ir jūs neturite nė mažiausio pagrindo su juo paprasčiausiai pasikalbėti. Prisiminkite visa, kas gera ir svarbu, kas jus sieja, juk viską užbaigti ne taip paprasta, visuomet atsiranda pretekstas pažvelgti atgal.

Gal tai bendri vaikai, gyvūnai, darbas ar draugai, reikalai ar prisiminimai. Galvokite ne apie savo, o apie vyriškio norus ir interesus.

Trečiasis žingsnis

Išanalizuokite situaciją, stengdamosi nesivadovauti emocijomis, prisiminkite, kokias klaidas darė jis, kokias – jūs, kas galėjo pastūmėti jį tokiam sprendimui – atsitiktinis barnis ar sistemingi skandalai, didžiulė meilė iš šalies ar meilės nebuvimas namie.

Kuo daugiau suprasite, tuo daugiau galios susigrąžinti mylimąjį turėsite. Šiame etape reiktų išsivaduoti iš visų iliuzijų. Pavyzdžiui, jei vyriškis mergininkas, laikas jau sąžiningai sau tai prisipažinti. Jei jūs – temperamentinga dama, kuri vietoje bučinių dosniai dalijo antausius, pripažinkite, kad nors ir turėjote priežasčių, bet metodas buvo ne pats geriausias.

Prisiminkite: jei santykiai baigėsi, niekuomet nebūna kalta tik viena pusė. Todėl nereikia kaltinti tiktai jo ar tiktai savęs, reikia ramiai daryti išvadas.

Ketvirtasis žingsnis

Neužlipkite ant to paties grėblio. Jei kelerius metus iš eilės po vakarienės pramogaudavote grauždama brangiausiąjį dėl mažos algos, atėjo laikas jam pasakyti komplimentą. Jei turėjote įprotį apsiverkti, vos tik jis pakeldavo balsą atsakydamas į jūsų isterikas, laikas mokytis suimti save į rankas.

Jei turėjote pagrindo barniams, ieškokite pagrindo susitaikymui. Jei norite susigrąžinti vyriškį, jums teks keisti save, tai neišvengiama. Nereikia prarasti savojo „aš“, siekiant įtikti vyriškiui, reikia tik pakoreguoti tuos bruožus, kurie trukdė jam matyti jumyse geriausiąją ir vienintelę. Geras orientyras: jūs tą akimirką, kai jis pirmą sykį pasakė, kad myli.

Penktasis žingsnis

Jūs supratote savo klaidas, radote jėgų jam atleisti, pasikeitėte ir sugalvojote pretekstą susitikimui. Dabar viskas jūsų rankose. Būkite kantrios ir neužsispirkite. Pirmųjų jūsų susitikimų tikslas turi būti paprastas susitaikymas, nereikia iš jų nieko daug laukti. Jums verta atsiprašyti ir pasakyti, už ką atleidžiate savo vyriškiui, tai padės jums kalbėti be įtampos ir nežinios. Jums teks daug klausytis ir išgirsti, leiskite jam išsikalbėti, net jei tai bus ne patys maloniausi dalykai, kuriuos kada girdėjote.

Svarbiausia, nepasiduokite pagundai susitaikymą paversti eiliniu santykių aiškinimusi ir apsikeitimu pretenzijomis.

Ieškokite kitų pokalbio temų nei tos, kurios kada nors buvo įdomios jums abiem. Tos, kurios neturi aštrių kampų.

Šeštasis žingsnis

Nebūkite įkyri. Siekiant susigrąžinti mylimąjį bet kokia kaina, sunku susilaikyti nuo noro visur sekti paskui jį. Reikia žinoti, kad vyriškis gali grįžti iškart, kai tik pasiūlysite jam tai, bet gali to ir nepadaryti. Nereikia kaskart susitikus jo maldauti, ašaroti ir nuolat teisintis, tai tik neleis jam padaryti teisingo sprendimo.

Nebūkite priklausoma nuo vyriškio. Jis turi matyti, kad jūs nedusinate jo savo meile, kad jūs visai galite gyventi savarankiškai, o jausmai – jūsų sąmoningas pasirinkimas.

Ir galiausiai – nekeršykite, kad ir kokia įskaudinta būtumėte.

Toli gražu ne visoms moterims pavyksta susigrąžinti vyrą, juk kai kurie jų išties išeina visam laikui. Tačiau dažniausiai juos sieja per daug bendrų dalykų ir kone visada esti gijos, už kurių galima patraukti. Svarbu tik nesupainioti ir nepatraukti tos, kuri amžinai jus išskirs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (41)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (177)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1393)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (5)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...