Kaip sukurti tvirtą ir pasitenkinimą suteikiančią santuoką

 (286)
Minutėlei sustokite ir pagalvokite apie savo santuoką. Kokios mintys ateina į galvą? Kaip jaučiatės dėl savo santykių? Jūsų santuoka iš esmės gali teikti didelę laimę ir pasitenkinimą jums abiem. Arba, dėl dažnų konfliktų ir neišsipildžiusių lūkesčių jūsų santuoka gali būti didelių rūpesčių ir susierzinimo šaltinis.
Tačiau visiškai gali būti, kad gyvenimas jums ir jūsų sutuoktiniui tapo toks neramus, kad atrodo, jog niekuomet neberasite tarpusavio ryšio, kuris jus jungė anksčiau. Ar kuri nors iš šių situacijų skamba pažįstamai? Jei taip, jūs ne vieni. Daugelis sutuoktinių gali priskirti vienam iš šių apibūdinimų.

Apie pusė santuokų Jungtinėse Amerikos Valstijose baigiasi skyrybomis. Yra akivaizdu, kad dažniausiai susituokę žmonės “negyvena ilgai ir laimingai”. Tačiau santuoka daugeliui amerikiečių išlieka svarbiu gyvenimo tikslu.

Daugelis sutuoktinių stengiasi išpildyti lūkesčius ir svajones ir yra pilnai atsidavę tam, kad jų santuoka būtų sėkminga. Tačiau kai gyvenimo realybėje sutuoktinis pasirodo esantis ne toks idealus, užgriūna buities rūpesčiai, daugelis individų jaučiasi ne tokie romantiški ir nebesuranda tiek daug pasitenkinimo santykiuose kaip anksčiau.

Visos santuokos bėgant laikui keičiasi. Tačiau stipriai stengiantis ir nuoširdžiai atsidavus santuokai, galima išsaugoti santuokas laimingas, stiprias ir teikiančias pasitenkinimą. Kaip tai padaryti? Ko reikia, kad santuoka truktų ilgai ir teiktų pasitenkinimą?

Ištisi tomai tyrimų rodo, kad sėkmingos santuokos turi keletą bendrų bruožų. Šiandien aptarsime juos detaliai.

Laimingų ir pasitenkinimą suteikiančių santykių bruožai

Apsvarstykite teigiamus savo santuokos aspektus. Ką jūs darote, kas atneša jums ir jūsų sutuoktiniui džiaugsmą ir laimę? Jei jūsų santuoka suteikia pasitenkinimą, yra šansų, kad jūsų santykiuose yra aukštas pozityvumo, empatijos, atsidavimo, pritarimo, meilės ir pagarbos lygis. Tai yra keletas iš bruožų, kuriuos mokslininkai įvardija kaip bendrus sėkmingoms santuokoms. Pažvelkime į kiekvieną iš šių faktorių.

Pozityvumas

Pora

John Gottmaanm, vienas iš garsiausių santuokinių santykių ekspertų, atrado, kad pagrindinis skirtumas tarp stabilių ir nestabilių santuokų yra pozityvių minčių ir veiksmų, nukreiptų į vienas kitą, kiekis. Dėmesingai stebėdamas šimtus porų, jis padarė išvadą, kad sėkmingose santuokose sutuoktiniai turi daug daugiau teigiamų nei neigiamų sąveikų.

Jei yra per daug neigiamumo – kritikos, reikalavimų, apsivardžiavimo, pagiežos ir t.t., - nuo kenčia santykiai. Tačiau jei niekuomet nėra jokio neigiamumo, tai greičiausiai reiškia, kad nusivylimas ir nuoskaudos yra slepiamos, o užspausta įtampa kaupiasi abiejų partnerių viduje.

Svarbiausia – išlaikyti pusiausvyrą tarp abiejų kraštutinumų. Yra daug būdų, kuriais galima santuokoje puoselėti pozityvumą. Prieraišumas, atidus klausymasis, džiaugimasis vienas kito pasiekimais ir žaismingumas – visa tai tik keletas pozityvios sąveikos pavyzdžių, kurie santuoką daro sėkminga.

Empatija

Dar vienas laimingos santuokos bruožas yra empatija. Empatija reiškia mėginimą įsijausti į kito asmens padėtį. Daugelis mokslininkų parodė, kad empatija yra labai svarbi sėkmingiems santykiams. Žmonės yra daug labiau linkę jausti teigiamus jausmus dėl savo santuokos ir sutuoktinio, jei jų partneris jų atžvilgiu išreiškia empatiją. Vyrai ir žmonos yra labiau patenkinti santykiuose, jei supranta, kad jų sutuoktiniai iš tikrųjų supranta jų mintis ir jausmus.

Atsidavimas

Pora

Sėkmingoje santuokoje yra būtinas abiejų partnerių atsidavimas tarpusavio santykiams. Kai du žmonės yra iš tikrųjų pasišventę tam, kad jų santuoka būtų sėkminga, nepaisant neišvengiamai kylančių iššūkių ir kliūčių, šansai, kad jų santykiai bus ilgalaikiai, žymiai išauga.

Daugelyje Vakarų kultūrų labai aukštai vertinamas individualizmas. Pagal individualizmo teoriją dėmesys sutelkiamas į savo poreikių patenkinimą. Atidumas savo poreikiams yra svarbus, tačiau jei jis nesubalansuotas su rūpesčių dėl kitų poreikių, jis gali lengvai atvesti prie savanaudiškumo santuokoje.

Vyrai ir žmonos, kurie visą dėmesį sutelkia tik į savo troškimus, nėra linkę savo santykiuose surasti džiaugsmo ir pasitenkinimo. Tačiau kai sutuoktiniai yra atsidavę investicijoms į santuoką ir turi noro paaukoti keletą savo prioritetų dėl santykių gerovės, jų santuokų kokybė paprastai būna labai aukšta.

Pritarimas

Vienas iš pagrindinių poreikių santykiuose yra poreikis pritarimui. Kiekvienas nori jaustis vertinamu ir gerbiamu. Kai žmonės jaučia, kad jų sutuoktiniai iš tikrųjų priima juos tokius, kokie jie yra, jie paprastai santykiuose jaučiasi saugesni ir labiau pasitikintys.

Santuokoje dažnai kyla konfliktų dėl to, kad partneris negali priimti individualių sutuoktinio bruožų ir mėgina vienas iš kito reikalauti keistis. Kai vienas asmuo mėgina priversti pasikeisti kitą, jis ar ji paprastai susiduria su pasipriešinimu. Tačiau tyrimai parodė, kad pokyčiai atsiranda daug dažniau tuomet, kai sutuoktiniai besąlygiškai gerbia ir pritaria vienas kitam. Pritarimas yra gyvybiškai svarbus laimingai santuokai.

Abipusė meilė ir pagarba

Turbūt svarbiausi sėkmingos santuokos komponentai yra meilė ir pagarba vienas kitam. Tai gali atrodyti labai akivaizdu – kodėl du žmonės turėtų tuoktis, jei nemyli ir negerbia vienas kito? Iš tiesų, bėgant laikui, gyvenimas tampa vis sudėtingesnis, o dėl to kenčia santuoka.

Sutuoktiniams tampa labai lengva prarasti ryšį vienas su kitu ir nepaisyti meilės ir romantikos, kuri kadaise buvo lyg ir savaime suprantama. Yra gyvybiškai svarbu, kad vyrai ir žmonos ir toliau, per visą gyvenimą, puoselėtų meilę ir pagarbą vienas kitam. Tokiu atveju labai tikėtina, kad jų santykiai išliks laimingi ir teikiantys pasitenkinimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Sėkmingus santykius gali lemti ir tėvų teiginiai, girdėti vaikystėje

Kai sakoma, kad berniukai neverkia, o geros mergaitės nepyksta, tai suprantama kaip nurodymai neturėti negatyvių jausmų – dėl tokio tėvų elgesio vaikas neišmoksta susitvarkyti su emocijomis.

Skyrybų istorijos: ką iš tiesų tenka patirti ir kaip nepalūžti? (40)

Statistika sukelia šoką: 40-50 proc. pirmų ir 60 proc. antrų santuokų baigiasi skyrybomis, o tai reiškia, kad kas antra prie altoriaus su išrinktuoju žengianti moteris išsiskirs.

Savo mylimajai vaikinas pasipiršo labai originaliu būdu (7)

Daugelis vaikinų suka galvą, kaip kuo originaliau pasipiršti savo širdies damai. Vitalijus nusprendė tai padaryti ore.

Dingo seksualinė trauka? Štai priežastys, kodėl taip nutiko (100)

Tenka pripažinti, kad kartais nepadeda nei jauki žvakių skleidžiama šviesa, nei romantiškai nuteikti turinti muzika, paprasčiausiai fiziniam artumui nėra nuotaikos. Svarbu suvokti, kad tai nėra blogai: aiškėja, kad yra normalu neturėti nuolatinio seksualinio geismo.

Išsiskyrė ir vėl ištekėjo už buvusio vyro: 4 moterų istorijos (35)

Pasitaiko atvejų, kai po išsiskyrimo ir vėl suartėjama. Būna ir taip, kad metų metus trunkanka sugrįžimų vienas pas kitą ir po jų sekančių išsiskyrimų virtinė. Kur kas rečiau pasitaiko variantų, kai santuokai suteikiamas antras šansas jau po įvykusių skyrybų.