Kaip padidinti seksualinį aktyvumą

 (303)
Miegamajame
Miegamajame
© Shutterstock nuotr.

Niekas neabejoja teigiamu sekso poveikiu nuotaikai ir darbingumui. Tačiau beprotiškas gyvenimo ritmas ne pačiu geriausiu būdu veikia mūsų libido. Ką reikia daryti, siekiant išsaugoti aktyvų seksualinį gyvenimą?

Svarbiausia paslaptis - tinkama dienotvarkė ir teisinga mityba. Reikia prisiminti, kad lytiniai hormonai išsiskiria naktį miego metu. Vyrams geriau miegoti nuo vienuolikos iki šešių ryto, kadangi būtent šiuo metu organizme gaminasi svarbūs vyriški hormonai ir kuriasi raumenys. Ryte hormonų lygis aukščiausias, todėl potencija šiuo dienos metu didžiausia.

Moterims reikia miegoti ne mažiau aštuonių valandų. Jei eisite miegoti vienuoliktą vakaro, iki septynių ryto galima ne tik išsimiegoti, bet ir leisti organizmui atkurti audinius. Išsimiegoti būtina, beje, tai ir geriausias būdas lieknėti.

Būtina valgyti daugiau vaisių ir daržovių, pasistengti mesti rūkyti, vengti per didelio alkoholio kiekio. Gerkite daugiau vandens ir mažiau sūdykite maistą. Atsargiai su vaistais. Saulės šviesa, fiziniai pratimai, meilė ir poilsis - geriausi sekso hormonų draugai.

Be to, geriau apriboti jautienos, avienos ir kiaulienos vartojimą, o vietoje jų rinktis žuvį ir vištieną. Apribokite kiaušinių ir kietų sūrių, kofeino, cukraus, druskos, alkoholio vartojimą. Valgykite nedidelėmis porcijomis šešis - aštuonis kartus per dieną užuot valgę tris kartus dideliais kiekiais. Ruoškite maistą ant garų, virkite, troškinkite, bet tik ne kepkite. Nepersivalgykite.

Valgydami venkite gėrimų: gerkite likus pusvalandžiui iki maisto ir po pusės valandos pavalgę. Būtinai gerai papusryčiaukite - pusryčių maiste turi būti gausu baltymų, kurie garantuos lėtą energijos išsiskyrimą jūsų organizme visos dienos metu. Venkite džiovintų ar cukruotų vaisių.

Vartokite pieno produktus: jogurtą, kefyrą, pieną, varškę - tai puikus užkandis, ypač jei valgote su sėlenomis, alaus mielėmis, lecitinu ar kitais priedais.

Meniu seksualiai aktyviems žmonėms

Rytą pradedame nuo stiklinės šalto (kambario temperatūros) vandens. Tuomet lengva gimnastika (10-20 minučių), svarbiausia - nepraleisti nė vienos dienos. Po dvidešimties minučių suvalgykite bet kokį vaisių. Tuomet ruoškitės į darbą, prieš išeidami papusryčiaukite.

Pusryčiai (8-9 val.) Košė (avižų, grikių, ryžių, perlinė) su pienu ir šviežiais vaisiais. Du kiaušiniai ar varškė (150 g) arba sūris (30 g, tvirtas arba minkštas). Visų grūdų duona. Žalioji, žolelių arbata arba kava be kofeino.

Užkandis vidurdienį. Pasirinktinai: natūralios sultys, jogurtas arba grūdų duonelės.

Pietūs. Visų grūdų duona. Šviežių daržovių salotos. Sriuba. Liesa mėsa, žuvis, paukštiena arba jūros gėrybės. Gėrimas (žolelių arbata, žalioji arbata, kompotas iš džiovintų vaisių).

Pavakariai. Švieži vaisiai, riešutų sauja.

Vakarienė. Didžiulė salotų porcija su žaliomis sezoninėmis daržovėmis ir alyvų aliejumi. Liesa mėsa, žuvis arba jūros gėrybės. Keptos bulvės, žalieji žirneliai, kukurūzai, ryžiai. Gėrimas (arbata be kofeino, žolelės su medumi, kompotas).

www.DELFI.lt
 
303
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Myli nemyli

Išsilavinusios moters dilema: man jau 30 metų, bet nesu turėjusi rimtų santykių su vyru 6 santykių etapai (16)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 14:07
Man jau 30 metų, bet nesu turėjusi rimtų santykių su vyru. Esu pakankamai išvaizdi, išsilavinusi, dirbanti moteris. Savęs nuolat klausiu, kas man negerai, kad nesugebu sudominti ir patraukti vyro, kad norėtų užmegzti su manimi ilgalaikius romantiškus santykius, o vėliau ir šeimą sukurti. Dažniausiai viskas baigiasi po kelių pasimatymų ar ilgiausiai kelių mėnesių susitikinėjimo vyro iniciatyva.

Kiek sekso partnerių rekomenduojama turėti iki santuokos (217)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 23:36
Iki vestuvių kelis seksualinius partnerius turėjusios moterys santuokoje būna mažiau laimingos nei tos, kurios išsaugojo nekaltybę, rodo tyrimas. Vyrams šis dėsningumas neturi įtakos, rašo DELFI.lv.

Kai dvasingumas ima gadinti santykius (51)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 16:25
Dvasingas žmogus, neturintis pakankamai žinių, tampa labai pavojingas šeimoje, „Žinių radijui“ sakė vedų praktikas Vaidas Arvasevičius. Pasak jo, turime būti tokiais žmonėmis, su kuriais šalia esantiems yra gera, o vyras, vedantis dvasiniu keliu šeimą, turi ją harmonizuoti, o ne dar labiau ją destabilizuoti su fanatišku tikėjimu.

Įsimylėjote vedusį? 6 dalykai, kurių verčiau nedaryti (159)

2014 rugpjūčio mėn. 31 d. 13:24
Sutikote vyrą, apie kurį jau seniai svajojote. Jis protingas, žavus, supratingas, bet... vedęs... Žinoma, jis jus tikina, kad jo santykiai su žmona nutrūkę ir tik laiko klausimas, kada jis vėl taps oficialiai išsituokęs ir galėsite kurti bendrą šeimyninį gyvenimą. Galbūt taip ir yra, bet...

Problemos, su kuriomis susiduria išsiskyrę vyrai (213)

2014 rugpjūčio mėn. 31 d. 00:01
Kadangi skyrybos išrastos seniai, šiandien išsituokęs vyriškis jau nieko nestebina. Neretai jis vėl įgyja geidžiamo jaunikio statusą. Jis vėl gali sukurti šeimą ir džiaugtis artumu bei meile. Tačiau ne kiekvienam tai pavyksta. Kokios psichologinės priežastys kliudo išsivaduoti nuo žlugusio ryšio?