Taigi, jūs pagaliau susiradote darbą… Jaučiatės šiek tiek sutrikusi, iš susijaudinimo drebate, o burna džiūsta? Nusiraminkite - jūs tokia ne viena. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, pirmoji diena naujame darbe yra tarp 10 labiausiai bauginančių situacijų.
Iš universiteto bendrabučio į korporacinį klimatą

Paskutinius keliolika metų jūs praleidote klasėse ir auditorijose – lengvas gyvenimėlis. Kartkartėmis jus patikrindavo, kaip gerai prisimenate tai, ką išgirdote kalbant mokytojus ar dėstytojus. Kartais jums buvo paskiriamos užduotys su nebauginančiais terminais. Staiga jūs žiauriai išmetama iš šios komforto zonos ir įmetama į žiaurią biuro realybę. Galutiniai terminai yra “vėliausiai vakar”. Formalių egzaminų nėra. Rezultatai pateikiami ne pažymiais, o darbo įvertinimo ataskaitose.

Pradedate dirbti pirmadienį?

Verčiau pasistenkite pradėti dirbti savaitės viduryje. Už darbuotojų nuodėmę savaitgaliais atsipalaiduojant savaitės pradžioje reikia mokėti dvigubomis pastangomis, todėl niekas jums neturės laiko. Antradienį viskas šiek tiek aprims, taigi jums vertėtų pasirodyti ramų trečiadienį. Pirmą dieną atėjus į naują darbą būtų malonu pamatyti draugišką veidą.

Atminkite, kad tai gali būti pati svarbiausia jūsų gyvenimo diena, tačiau kitiems ji tik viena iš daugelio eilinių. Daugelis jūsų bendradarbių gali būti per daug užsiėmę, kad galėtų jus iš karto pasveikinti. Nepanikuokite, tai normalus elgesys. Jūs esate naujokė. Jūs esate vienintelė, kuri negali surasti tualeto ir nežino, kad negalima kalbėtis su viršininke tol, kol ji neišgėrė pirmo kavos puodelio.

Padarykite gerą įspūdį

Darbas

Pagal pirmąjį įspūdį žmonės susidaro nuomonę. Prisistatykite savo naujiesiems kolegoms, jei kas nors kitas už jus to nepadarys. Pasakykite žmonėms, kad jums malonu čia dirbti. Gali skambėti banaliai, tačiau žmonės dažniausiai reaguoja maloniai į tuos, kurie džiaugiasi prisijungę prie jų. Pirmąją dieną apsirenkite formaliai. Jei visi bus apsirengę kasdieniškai, galite pastebėti keletą žvilgsnių, tačiau geriau apsidrausti, nei vėliau gailėtis. Ateikite anksti – tai suteiks jums galimybę susitikti su kai kuriais žmonėmis dar prieš prasidedant darbui.

Atrodykite kaip darbščioji bitelė

Nekantriai laukiate savo pirmosios dienos darbe. Jūs jau pergyvenote ir kitų pirmųjų dienų – pirmąją dieną universitete – tačiau nei viena neprilygs šiai. Tai jaudinanti ir greičiausiai šiek tiek gąsdinanti akimirka – prisiminkite, kad kolegos tikrai ant jūsų nerėks. Bent jau pirmąją dieną. Būtų tikrai naudinga susirinkti išankstinių duomenų apie savo naująjį darbdavį – apie jų produktų linijas, filosofiją ir korporacinę kultūrą. Paskambinėkite draugams ir išsiaiškinkite, ar niekas iš jų nepažįsta kurio nors jūsų būsimojo bendradarbio.

Net neįsivaizduojate, ką turėtumėte daryti?

Nenustebkite, jei pirmąją dieną darbe praleisite pildydama anketas, skaitydama kompanijos literatūrą bei pažindindamasi su žmonėmis. Praeis keletas dienų, kol jūs iš tikrųjų pradėsite daryti darbą, kuriam ir buvote pasamdyta. Leiskite, kad labiau patyrę kolegos jums patartų – jiems tai patiks, o jūs daug ko išmoksite. Pasistenkite darbą atlikti kuo geriau ir jūs tapsite puikia darbuotoja.

Susitikite su aukščiausia vadovybe kaip profesionalė

Vieną dieną jums pačiai gali tekti susitikti su aukščiausia kompanijos vadovybe. Ši praktika labiau dominuoja didelėse kompanijose. Pasinaudokite tinkamu momentu – gali praeiti pakankamai daug laiko, kol vėl juos pamatysite. Mažesnėse kompanijose vyriausi valdytojai gali būti ir jūsų darbo vadovais/prižiūrėtojais. Bet kuriuo atveju per daug nesijaudinkite. Jeigu jūs galite pasinaudoti galimybe padaryti jiems teigiamą įspūdį, tikėtina, kad vėl pamatę jie jus prisimins.

Dirbkite drauge su kolegomis

Susiraskite patarėją – žmogų, esantį jūsų karjeros kelyje, kuris norėtų pasiimti jus po savo “sparnu”. Prieš suskubdama siūlyti pokyčius, gerai paklausykite ir ištirkite situaciją. Arogantiškas naujokas, kalbantis apie “geresnį būdą”, kaip kažką atlikti, susidurs su priešiškumu.

Neįsivelkite į biuro paskalas. Gandai yra laikomi neoficialiu biuro laikraščiu. Atkreipkite į juos dėmesį, tačiau nesivelkite į juos ir neskleiskite jų. Jei nesate Makiavelio įsikūnijimas, laikykitės nuo jų kuo atokiau.

Įpraskite prie savo pirmos dienos pirmame darbe. Pagal šių dienų tendencijas jūs greičiausiai turėsite daug pirmų dienų skirtinguose darbuose. Taigi ryžkitės tam ir pasinaudokite visomis jums suteiktomis galimybėmis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (100)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (72)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (121)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Kauniečiai butų pirkėjai pakeitė kryptį (8)

Nekilnojamojo turto ekspertai stebi kintančius kauniečių poreikius renkantis gyvenamąjį būstą....

Ką veikti už paplūdimio ribų?

Atvykus į pagrindinius mūsų šalies kurortinius mietus, Palangą bei Šventąją, ko gero,...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (29)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (88)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

9 drabužius gadinantys įpročiai, apie kuriuos nepagalvojote

Nepriklausomai nuo to, ar renkatės naujus garderobo elementus paprasčiausioje, ar itin prabangioje...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (285)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (12)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...