Iš meilės esi pasiryžusi viskam: mesti rūkyti, pradėti sportuoti ir išmokti virti jo mėgstamiausią sriubą. O jis? Jis nuostabus. Tik kartais raugėja prie stalo. Arba čepsi. Menkniekis? Anaiptol.
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Įsiplieskus meilei pasipuoši rožiniais akiniais ir į savo aistrų objektą žvelgi lyg į tobulybę. Mylimasis gražus kaip Bondas, galantiškas kaip princas Charlesas ir atmintinai cituoja Coehlo kūrinius. Na ir kas, jei retkarčiais iš jo plūsteli lavina keiksmažodžių, jei tavo mamai pažinties proga jis geba pažerti nešvankių anekdotų apie Petriuko nuotykius, o gerdamas alų raugėja taip, jog į jus atsisuka visa prie baro susirinkusi publika. Vis dėlto ilgainiui rožiniai akiniai papilkėja, idealas atgauna tikrąjį pavidalą, nežemišką meilę vis labiau vėsina jo įprotis nešvariomis kojinėmis nukloti visą butą.

Galimas ir kitoks scenarijus. Iš meilės tau pilkas ir spuoguotas nevykėlis tampa šauniu, sąmojingu ir fantastiškai patraukliu vaikinu. Stebisi draugai ir visa giminė: ir ką tu jam padarei, kad jis šitaip pasikeitė? Patenkinta it slyva šypsaisi ir didžiuojiesi savo meilės galia. Tačiau neilgtrukus pirminę aistrą keičia stabilūs santykiai, tavo šaunuolis vėl tampa tuo, kas ir buvo: garsiai sriubą šliurpiančiu ar nagus graužančiu netikėliu. Bandai aiškintis, auklėti, pykti. Ką gauni atgal? “Mylėk mane tokį, koks esu.”

Lengva pasakyti. Parašyti irgi nesunku. Tik kaip tai įgyvendinti praktiškai? Neskubėk iš pykčio daužyti lėkščių ir siųsti vaikino ten, iš kur paprastai negrįžtama. Juk jis visą savo gyvenimą buvo toks: kramtė nagus, čepsėjo, raugėjo ir skaldė nepadorius anekdotus. Ir jei su tuo negali susitaikyti, tai — tik tavo, o ne jo problema. Užuot mėginusi mirtinai įkyrėti savo bambėjimu, verčiau išmok susigyventi su vaikino trūkumais. Štai penkios pakopos, padėsiančios tau tai padaryti.

Išsiaiškink, ko gi tu iš tiesų nekenti

Pirmiausia pagalvok, kodėl ta vaikino savybė tave taip erzina. Gal įžvelgi tik tau vienai suprantamą blogą prasmę? Gal ji primena skaudžius įvykius? Tarkim, negali pakęsti mylimojo įpročio vakarais išgerti butelį alaus. Tave vien toks vaizdas nervina iki išprotėjimo, nes, pavyzdžiui, tavo tėtis buvo alkoholikas.

Taigi dabar kiekvienas alaus bokalas tau asocijuojasi su siautėjančiu tėvu ir skaudžiais vaikystės prisiminimais. Užtat kitai merginai atvirkščiai — toks įprotis nekelia jokių asociacijų, taigi ir jokių problemų. Galbūt ir tu, nustojusi ieškoti užslėptų grėsmių ten, kur jų nėra, arba įsisąmoninusi, jog nekenti ne konkrečios vaikino savybės, o to, ką ji tau primena, liausies gadinti ir judviejų santykius tuščiais barniais.

Nesureikšmink smulkmenų

Kartais būna: užsižaidi su smulkmenomis, ir per jas nebematai esmės. Panašiai nutinka ir bendraujant — erziniesi dėl kokių nors neesminių vaikino savybių, ir pamiršti, jog pamilai jį dėl visiškai kitų dalykų. Na gerai, gal jis kartais ir per garsiai čepsi. Srebia tiesiai iš puodo. Nepakloja lovos. Užtat jis beprotiškai tave myli, net jei tavo apimtys 100-100-100.

Arba jei jums mylintis tu netyčia imi ir pagadini orą, jis nepuola klykti, nepabėga ir nemosuoja prieš nosį rankomis: kaip tu taip galėjai, tu, tokia elegantiška, inteligentiška ir baigusi dvi aukštąsias! Štai ir pasvarstyk: ar verta gadinti gyvenimą detalėmis, kurios judviejų santykiams neturi esminės įtakos.

Keisk toną

Prieš žiodamasi priekaištauti kaskart gerai apsvarstyk. Nes jei ištarsi Nesuprantu, kokioje kiaulidėje augai, labiau buto apšnerkšti nesugebėtų nė stoties benamis, gali pamiršti bet kokį supratingumą. Įmanomas ir kitas netikęs variantas: kuo daugiau urzgėsi, įžeidinėsi bei karksėsi, tuo dažniau vaikinas darys būtent tai, kas tau nepatinka. Iš principo.

Todėl keisk taktiką — pradėk kritikuoti ne jį, o tau nepatinkančius konkrečius veiksmus. Juk nepasitenkinimą galima išsakyti ir neapsiputojus iš pykčio, pavyzdžiui: “Mielasis, nuvilkdama tau marškinius jaučiuosi kur kas moteriškesnė, nei nuolat juos rankiodama iš visų buto kampų”. Švelnumas ir gudrumas — štai tavo ginklai.

Išmok tvardytis

Išlauk momento, kai judviejų santykiai bus puikūs, ir tu jausiesi puikiai. Patogiai įsitaisyk krėsle, užsimerk ir įsivaizduok labiausiai tave erzinančius mylimojo trūkumus, tarkim: kaip jis pirštu ragauja maistą, keikiasi it vežikas ar mėto savo daiktus ant grindų. Pajusi, kaip įsitempi. Kas konkrečiai įsitempė: pilvo raumenys — iš pasišlykštėjimo? O gal iš įniršio sukandai dantis?

Įkvėpk, iškvėpk, dar labiau įtempk jautriuosius raumenis ir staigiai atleisk. Pasėdėk, ramiai pakvėpuok ir pasistenk apie nieką negalvoti. O tada vėl prisimink tą jo bjaurų įprotį ir pakartok iš naujo visą įkvėpimų bei įtempimų procedūrą. Tik šį kartą viską daryk ne taip staigiai. Po kelių tokių pratimų pajusi: pradėjus galvoti apie erzinamą mylimojo įprotį tavo raumenys atsipalaiduoja, o buvęs įniršis kažkur stebuklingai išgaruoja.

Žiūrėk plačiau

Vis tiek dar liko kažkas, ko negali pakęsti? Tarkim, kad jis užkėlęs kojas ant staliuko karposi nagus. O gal jis niekada neuždaro stalčių ar spintos durų? Ir būtent tai visada pirmiausia šauna į galvą, kai pagalvoji apie savo vaikiną? Tokiu atveju vertėtų susimąstyti: gal iš tikrųjų tave nervina visai ne ta konkreti savybė, o pats žmogus — tavo mylimasis? Tiksliau, judviejų santykiai.

Jei toks nepasitenkinimas kilo palyginti neseniai, tačiau kiekvieną dieną vis labiau stiprėja, metas gliaudyti, kas temdo jūsų jausmus. Gal išsprendusi tą problemą kur kas ramiau reaguosi ir į vaikino trūkumus. Lygiai taip pat vertėtų susimąstyti, jei staiga be jokios akivaizdžios priežasties ir vaikiną pradėjo erzinti kokia nors tavo savybė. Iki tol, beje, jam nekėlusi jokių rūpesčių. Jei taip nutiko, greičiausiai ir jis nėra laimingas dėl judviejų santykių.

Specialus post scriptum tau

Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix

Be abejo, kompromisai siekiant bendrauti darniai neišvengiami. Tačiau skirk juos nuo nuolatinio nusileidinėjimo ir pataikavimo. Kai kurios mūsų taip stengiasi įtikti ir patikti vaikinui, jog visiškai pamiršta turinčios savo interesų, nuomonę bei įsitikinimų. Vaikinas tampa Viešpačiu, kuriam leistina viskas. Tai kurgi ta riba, kurią priėjus tiesiog privalu pasakyti: “Arba tu keitiesi, arba mes skiriamės”?

Viskas priklauso tik nuo tavęs. Juk esama moterų, kurios pačios perka mylimiesiems tą butelį alaus, kantriai vaikšto iš paskos rinkdamos išmėtytus drabužius ir nė nemirkteli, kai jie garsiai nusiraugėja prie stalo. Kitoms toks elgesys — tiesiog peilio dūris. Dabar įsivaizduok, jog vaikinas nepasikeis. Taip visą gyvenimą ir darys tai, ko tu negali pakęsti.

Ir gal net jūsų vaikai perims iš jo tą niekam tikusį įprotį. Esi tam pasirengusi? Ištversi tai be nuolatinio streso, barnių ir pasišlykštėjimo jausmo? Susitaikysi su tuo? Jei ne, vadinasi, tu šio vaikino nemyli. Gal nuosprendis skamba žiauriai, bet taip yra. Išeik dabar, nelauk, kol jūsų santykiai virs nuolatine kova. Vaikinas juk nepasikeis. Užtat tu gali virsti isteriška mimoza. Niekam to nelinkėtume!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (29)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (761)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (19)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (70)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (30)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (23)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (622)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (20)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...