Ką turėtumėte daryti, jei mėgina jus išprievartauti?

 (6)
Kaip elgtis, jeigu jus netikėtai užpuola gatvėje ir bando išprievartauti? Kaip išlikti šaltakraujiškai ir racionaliai veikti? Kaip perprasti užpuoliką? Keletas situacijų ir patarimų.
1. Išlikite rami ir galvokite. Išsiaiškinkite, kokios yra jūsų galimybės ir kaip saugu yra priešintis.

2. Griežtai pasakykite “ne”. Nesišypsokite, nesielkite draugiškai ar mandagiai.

3. Pasakykite kažką panašaus į “Sustok. Tai prievartavimas.” Tai prievartautojui gali sukelti šoką ir jis gali sustoti.

4. Įvertinkite situaciją. Išsiaiškinkite, kaip galite pabėgti. Ar aplinkui nėra kitų žmonių?

5. Paieškokite kelio pabėgimui. Jei surasite būdą, kaip nukreipti jo dėmesį, jums gali pasisekti pabėgti.

6. Jei įmanoma, veikite greitai. Kuo ilgiau pasiliksite šioje situacijoje, tuo jums liks mažiau galimybių.

7. Paklauskite savęs, ar saugu priešintis. Tai – kritinis klausimas. Moterys, kurios pirmos pradeda kovoti, kurios trenkia užpuolikui ir pradeda šaukti, turi didesnes galimybes išvengti sėkmingo užpuolimo nei moterys, kurios prašosi paleidžiamos ir mėgina išsisukti iš situacijos. Nepaisant to, priešinimasis priklausys nuo vieno pagrindinio klausimo: ar jis ginkluotas?

Jei vyras yra NEGINKLUOTAS, tuomet jūs turite nemažai galimybių:

1. Fiziškai kovokite – trenkite jam į Adomo obuolį, durkite pirštu į akį, trenkite jam su lempa ar kitu daiktu arba spirkite jam. Kovokite taip, kad galėtumėte pabėgti, nes daugeliui moterų “nokautuoti” vyrą yra sudėtinga. Pasipriešinimas gali atimti vyrui drąsą arba įtikinti jį, kad bus per daug sudėtinga tęsti. Priešinkitės tik tol, kol tai daryti yra saugu. Jei priešinimasis tampa pavojingu, sustokite;

2. Bėkite. Bėgti iš pavojingos situacijos visiškai negėda;

3. Pasakykite, kad jums reikia nueiti į tualetą ir pabėkite;

4. Rėkite “gaisras”. Jei šauksite “padėkite”, kai kurie žmonės nėra linkę veltis į svetimas problemas ir jums vengs padėti. “Gaisras” jaudina visus, todėl labiau tikėtina, kad sulauksite pagalbos;

5. Naudokite pasyvų pasipriešinimą (apsivemkite);

6. Pamėginkite jį įbauginti (meluokite; pasakykite, kad jūsų kambario draugas grįžta namo; pasakykite jam, kad sergate lytiniu keliu plintančia liga);

7. Pamėginkite jį atkalbėti – pamėginkite apeliuoti į jo humaniškumą, jo padorumo jausmą;

8. Įgykite jo pasitikėjimą, kad jis taip akylai jūsų nesaugotų ir jūs galėtumėte pabėgti;

9. Pasistenkite, kad jis pamatytų jus kaip individualų asmenį. Leiskite jam žinoti, kokį poveikį jis jums daro. Pasakykite, kad jis jus skriaudžia, kad jums skauda.

Jei vyras GINKLUOTAS, tuomet:

1. Pamėginkite jį atkalbėti;

2. Išmėginkite pasyvų pasipriešinimą. Jūsų galimybės akivaizdžiai bus daug mažesnės, jei vyras ginkluotas. Tokiose situacijose, jei nusprendžiate kovoti, savo gyvenimą paimate į savo rankas. Atitraukus jo dėmesį gali būti įmanoma pabėgti, tačiau tai darykite tik tuomet, kai būsite pagrįstai įsitikinusi, kad jums pasiseks.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Ar lietuviai pradėtų romantinius santykius su kolegomis? (16)

Susitikinėti su bendradarbiais gali būti rizikinga. Jei santykiai susiklostys blogai, darbo aplinka gali tapti nepakeliama abiem pusėms, tačiau pažinčių svetainės tyrimas atskleidė, kad lietuviai vyrai tokios rizikos nebijo. Tačiau daugumai moterų ir merginų tarnybinis romanas visiškai nepriimtinas.

10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti savo antrajai pusei (58)

Mūsų dienomis įprasta su antrąja puse per daug viduje kunkuliuojančiomis emocijomis nesidalinti. Apjungus šį veiksnį su faktu, kad daugybė porų santykių pradžioje nesugeba pažinti vienas kito pakankamai, nieko keisto kad santykių eigoje dažnokai lipama vienas kitam ant skaudulių to nė neįtariant.

Seksualinė laimė metų neskaičiuoja (145)

Pagyvenusių žmonių seksualumas – nepripažinta teritorija, juk seksas šiandien asocijuojasi su jaunyste. Ne vienam vis dar sunku patikėti, kad užsiimti seksu niekada nevėlu.

Karšti patarimai pakels į dar nepatirtas malonumo aukštumas (28)

Išgirdę terminą „ekologinės pusiausvyros netrikdantis seksas“ turbūt įsivaizduojame du jogos mėgėjus, panirusius į kūniškus malonumus miške. Tenka pripažinti, kad didelė dalis žmonių skiria dėmesio tam, ką sekso metu deda į savo kūną ir šalia jo.

Mitai apie seksą, kuriais neverta tikėti (55)

Kiekvieną dieną konsultacijose seksologai girdi klientų mintis ir įsitikinimus apie seksą, kurie ne tik klaidingi, bet tiesiog griauna jų intymų gyvenimą.