Ką jie nori mums pasakyti?

 (1)
Pas mus besižudantis žmogus kitiems sako kažką panašaus: "Atkreipk į mane dėmesį: man per daug blogai. Gyvenime nebeturiu vilčių. Netikiu jokiu rytojumi. Viskas yra ir bus beprasmiška. Man per daug sunku." Kartais taip parašo atsisveikinimo raštelyje. Kartais tai pasako be žodžių. Tuomet žmogus nusižudo apgalvotai, iš anksto susiruošęs.
Taip elgiasi žmonės, nepaprastai giliai reaguojantys į žiaurumą, pašaipas, priešiškumą - dažnai įsivaizduojamą. Jie yra užsidarę, nes taip saugiau. Jie žiauriai vieniši. Jų atsidarymas įvyksta per nusižudymą.

O taip pat taip daro atviri žmonės, kai jiems yra depresija. Kai depresija yra ne tokia gili, kad suparalyžiuotų judesius, bet pakankamai gili, kad atimtų tikėjimą rytojumi: "Viskas buvo, yra ir bus blogai. Aš našta kitiems”. Taip nusižudė vienas man pažįstamas verslininkas, kai jam patikėta firma pakliuvo į beviltiškas skolas. Jis kelis mėnesius slėpė bankrotą nuo savininko, ir nusižudė, nes bijojo prisipažinti. Kaltė buvo labai sunki.

Kartais žmogus žudydamasis baudžia kitus. “Ak tu susidėjai su kitu? Štai kas tau už tai bus! Mano kraujuotos venos ir reanimacijos palata. O tu jausies kalta, kad mane taip įskaudinai." Kažkada viena mano pažįstama paauglė, negavusi iš tėvų žadėtų džinsų, žiemą išbėgo skandintis į Nerį. Nes jie jos nesuprasdavo.

O kartais tai šantažas. Tai tik grasinimas nusižudyti. “Aš vis vien priversiu tave likti su manimi. Niekur tu nuo manęs nedingsi. Aš puikiai žinau, kad tu nedrįsi leisti man numirti. Štai aš lendu į kilpą, matai? Tu gi po to sau niekad neatleisi, ar suvoki?” Taip elgėsi vienos mano pacientės vyras. Jis prarado darbą ir sužinojo, jog žmona nori gyventi su vienu užsieniečiu. “Tu mane įskaudinai. Dabar aš tave įskaudinsiu. Žudydamas save.“ Abu šie atvejai - neapgalvoti. Impulsyvūs. Kalba ne lūpos, o pasąmonė per rankas ir kojas.

Olegas Lapinas

Lietuva - savižudžių kraštas?
Kitoks bendravimas
Išvados
Mes bijome mirties, nes bijome gyventi

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Ar lietuviai pradėtų romantinius santykius su kolegomis? (16)

Susitikinėti su bendradarbiais gali būti rizikinga. Jei santykiai susiklostys blogai, darbo aplinka gali tapti nepakeliama abiem pusėms, tačiau pažinčių svetainės tyrimas atskleidė, kad lietuviai vyrai tokios rizikos nebijo. Tačiau daugumai moterų ir merginų tarnybinis romanas visiškai nepriimtinas.

10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti savo antrajai pusei (58)

Mūsų dienomis įprasta su antrąja puse per daug viduje kunkuliuojančiomis emocijomis nesidalinti. Apjungus šį veiksnį su faktu, kad daugybė porų santykių pradžioje nesugeba pažinti vienas kito pakankamai, nieko keisto kad santykių eigoje dažnokai lipama vienas kitam ant skaudulių to nė neįtariant.

Seksualinė laimė metų neskaičiuoja (145)

Pagyvenusių žmonių seksualumas – nepripažinta teritorija, juk seksas šiandien asocijuojasi su jaunyste. Ne vienam vis dar sunku patikėti, kad užsiimti seksu niekada nevėlu.

Karšti patarimai pakels į dar nepatirtas malonumo aukštumas (28)

Išgirdę terminą „ekologinės pusiausvyros netrikdantis seksas“ turbūt įsivaizduojame du jogos mėgėjus, panirusius į kūniškus malonumus miške. Tenka pripažinti, kad didelė dalis žmonių skiria dėmesio tam, ką sekso metu deda į savo kūną ir šalia jo.

Mitai apie seksą, kuriais neverta tikėti (55)

Kiekvieną dieną konsultacijose seksologai girdi klientų mintis ir įsitikinimus apie seksą, kurie ne tik klaidingi, bet tiesiog griauna jų intymų gyvenimą.