Gėda, nepasitikėjimas savimi, agresyvumas ir dar daugybė “dvasinių skaudulių”, kurie gali mums apnuodyti bendrą egzistenciją! Būtų puiku išmokti pažinti savo palydovo dvasios būseną ir tuomet, net jei jis apie tai net neužsimins. Amerikiečių psichoterapeutas Eilon’as Gratč’as savo knygoje “Jeigu vyrai galėtų kalbėti arba Septyni raktai į vyriškąją psichologiją”, siūlo keletą naudingų pamokymų.
Turbūt pastebėjote, kad net tuo atveju, kai vyrai daug kalba, iš esmės jie pasako nedaug. Ne todėl, kad jie specialiai norėtų ką nors nuslėpti, o paprasčiausiai, kai pradedama kalbėti apie jausmus, juos apima beviltiškas švebeldavimas. Remdamasis savo dvidešimties metų gydomąja praktika tai konstatavo psichoterapeutas Eilon Gratč. Jo kabinete praskrido tiek “tylių angelų”, kad juos jis galėtų surikiuoti į visą procesiją. Kaip kilnus žmogus, gydytojas nutarė pasidalinti su visais pageidaujančiais savo neįkainojama profesine patirtimi.
Vyras ir šuo

Knygoje “Jeigu vyrai mokėtų kalbėti, arba Septyni raktai į vyriškąją psichologiją” jis atskleidžia vyrų minčių turinį. Tiesa, aptikę, kas gi iš tiesų vyksta po vyriškomis ševeliūromis, pikti liežuviai tikriausiai pasakys, kad tylėjimas - ne toks jau ir blogas dalykas. Jeigu rimtai, tai septyniuose knygos punktuose išdėstoma tai, kas gali jūsų numylėtąjį įvaryti į emocinį kiautą, ir siūlomos priemonės, kurių pagalba jam galima padėti iš ten išsikapstyti.

Narcisizmas

Jo devizas: “mėgaukitės manimi, domėkitės manimi, palieskite mane”.

Patenkintas vyras

Teorija: Tas poreikis - būti aplinkinių dėmesio centre - jums kai ką primena, tiesa? Neteisinga teigti, kad mėgavimasis savimi yra tik moteriška ypatybė. Eilon’ui Gratč’ui vienintelis vyrų ir moterų skirtumas - tai ta “teritorija”, kurioje pasireiškia šis pripažinimo poreikis: mums svarbiausia yra išorė ir jausmų realizavimas, vyrams - jų socialinis ir profesinis gyvenimas. Kviestinės vakarienės metu moterį labiausiai pamalonins iš esančių vyrų paties gražiausiojo komplimentas, o jos vyras bus sužavėtas pagyrų to, kas prie šio stalo gauna didžiausią atlyginimą.

Visiems žinomi blogai kontroliuojamo mėgavimosi savimi kraštutinumai: nepakenčiami viršininkai, savimylos vyrai, nesugebantys kalbėti apie nieką, išskyrus save. Beje, teisingumo dėlei pasakysime: psichologai mano, kad būtent “susirūpinimas savimi” geriausiai skatina mus gyvenime judėti į priekį.

Ką galima padaryti, kad jam padėtume: Apskritai nedaug ką. Pirmiausia todėl, kad esantis namuose savimyla vyras nebūtinai yra tokia jau bausmė: knygos autorius patikina, kad tokie vyrai dažnai būna didžiadvasiai, sugebantys jus paskatinti ir suteikti stimulą naujiems pasiekimams. Jeigu mes vis gi ir toliau dejuojame dėl to, kad mūsų “vienintelis ir nepakartojamas” kalba tik apie save, lieka tik viena- išgyventi kartu. Įsivaizdavus save užkietėjusio egoisto vietoje, galima gana greitai suprasti, kad nuo ryto iki vakaro galvoti tik apie save- tai sekinantis darbas. “Pasaulio bamba?” Juokinga, garbės žodis.

Savęs žlugdymas

Jo devizas: “Aš - nulis be pagaliuko”.

Vyras bijo

Teorija: Kas yra savęs žlugdymas? Paprasčiau tariant, tai prieš save nukreiptas agresyvumas. Minimalus visuomeninis blogis, bet tikra asmeninė nelaimė, nes visų jo žalingų pasekmių neįmanoma nuspėti. Nuo jo kenčia tie vyrai, kurie nuolat keičia darbą, per greitai vairuoja mašiną, perka daiktus į kreditą, kurio neturi, niekaip negali vesti arba nuolat mus apgaudinėja.

Ką galima padaryti, kad jam padėtume: Taip ir knieti pasakyti: “Nušauti, kad nesikankintų”, tačiau amerikiečių psichologai turi kitokį požiūrį. Jiems vienintelis problemos sprendimas - nesivelti į šiuos savęs žlugdymo žaidimus, nes skaudindamas save, “kankinys” stengiasi išvesti iš kantrybės ir savo artimuosius. Teisingas požiūris: demonstruoti abejingumą, niekada nesinervinti, suteikti jam galimybę pasiekti loginę savo kvailysčių pabaigą, o po to savarankiškai iš jų išsinarplioti. Geležiniai nervai jums tikrai pravers.

Agresyvumas

devizas: “Aš tau parodysiu, kas čia svarbiausias”.

Vyras su telefonu

Teorija: Nepasitikėjimo savimi pagimdytas agresyvumas savo ruožtu tampa daugelio ydų motina. Knygos autorius teigia, kad jeigu vyrai agresyvumą išreiškia meilėje, tai todėl, kad “jie kartu ir bijo, ir nori “ištirpti moteryje”. Abejojama, ar tas paaiškinimas paguostų tūkstančius santuokinės prievartos aukų, tačiau gali būti. Juolab, kad tam tikras agresyvumas lovoje (žinoma, jei nekalbama apie patologiją) - dalykas gana tinkamas ir neretai vertas dėmesio.

Ką galima būtų padaryti, kad jam padėtume: “psichologai kategoriški: nuolat “lankstytis” prieš grasinantį vyrą taip pat nereikalinga ir net pavojinga, kaip ir mojuoti prieš jį Kalašnikovo automatu, kai jis dar kartą kelią sceną dėl to, kad namuose baigėsi jo mėgiamų cigarečių atsargos. “Atsakykite jam tvirtai ir ryžtingai nepamiršdamos, kad jūsų balse turi skambėti ir šiluma, ir užuojauta, padėsiančios jį nuginkluoti”, - rekomenduoja knygos autorius. Dar pridėsime: jeigu reikalas įsiplieskė, kvieskite pagalbą (sakysim, teisėtvarkos pareigūnus) ir sportiškai kraukitės lagaminus.

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (171)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų žudikų (251)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (594)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Darbdavys sugalvojo būdą tikrinti, kiek laiko darbuotojai praleidžia darbo vietoje (1)

Didžiosios Britanijos bankas „ Barclays “ įrengė įtaisus, per kuriuos stebi, kiek laiko...

Ketinantiems nuomotis butą – teisininkės patarimai (4)

Planuojantys nuomotis būstą neišvengiamai susiduria su įvairiais teisiniais klausimais: į ką...

5 patarimai, kaip supjaustyti svogūną be ašarų

Be svogūnų neapsieina beveik nė vienas rimtesnis patiekalas, jie kaip niekas kitas papildo ir...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (98)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Asmeninė trenerė: norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto (6)

Knygą „ Ideali figūra “ pristatanti asmeninė trenerė Rūta Beišytė sako, kad norint...

Miela princesės Dianos laikrodžių paslaptis: kodėl vienu metu segėjo net du? (6)

Paskelbus nuotrauką , kurioje princesė Diana užfiksuota su dviem laikrodžiais ant rankos,...

„Feel Felt“ prekės ženklą įkūrusio lietuvio sėkmė: kad uždirbtum, visai nebūtina emigruoti (8)

Prieš trejus metus veltinio ir odos aksesuarų prekės ženklą „Feel Felt“ įkūręs Karolis...