Išprievartavimo per pasimatymą poveikis

Skirtingi žmonės į stresą ir traumas reaguoja skirtingai. Tačiau dauguma išprievartavimo aukų pergyvena apibrėžtas prievartos aukos sindromo stadijas. Šis sindromas susideda iš trijų dalių: traumos, neigimo ir sprendimo.
Trauma

Baimė būti vienai. Baimė gali būti ypatingai aštri iš karto po išprievartavimo, tačiau gali trukti ir ilgesnį laiko tarpą.

Vyrų baimė. Kai kurios moterys gali bijoti vyrų ir ant jų pykti. Psichologinė pagalba gali būti ypatingai naudinga, nes ji jums padės, kad ši baimė netaptų ilgalaike problema. Išprievartavimo per pasimatymą aukos abejoja savo partnerio pasirinkimu ir svarsto, kaip kada nors vėl galės saugiai vaikščioti į pasimatymus ir ar sugebės pasitikėti savimi ir kitais.

Seksualinės problemos. Kai kuriems žmonėms tai gali trukti labai ilgai, nes lytinis aktas dabar asocijuojasi su gausybe neigiamų jausmų. Ir vėlgi, sprendžiant šią problemą jums gali padėti psichologas.

Depresija. Ji kai kuriais atvejais gali užeiti, praeiti ir trukti labai ilgą laiko tarpą. Iš esmės, kuo daugiau auka kalbės apie situaciją, tuo silpnesnė bus depresija.

Keršto baimė. Deja, tai gali būti pagrįsta baimė, ypač, jei pareiškiami kaltinimai. Tačiau toks kerštas pats savaime yra neteisėtas ir gali baigtis papildomais kaltinimais. Apie bet kokį grasinimo faktą turi būti tuojau pat pranešta policijai ir/ar atitinkamai institucijai. Jei to nepakanka, reikėtų susisiekti su advokatu, kuris padėtų gauti suvaržymo orderį ir apsvarstyti papildomas galimybes.

Bijojimas pasitikėti. Tai gali pasireikšti ir praėjus nemažai laiko po faktinio išprievartavimo, kai auka pradeda vėl vaikščioti į pasimatymus ir spėlioja, ar tai vėl nepasikartos.

Rūpestis dėl šeimos ir draugų reakcijos. Aukai ne visuomet būtina viską pasakoti šeimai ir visiems draugams, jei ji įsitikinusi jų neigiama reakcija ir mano, kad nesulauks paramos. Tačiau šeima ir artimi draugai gali suteikti daugiau paramos, nei pati auka tikisi.

Fizinės problemos. Joms priklauso venerinės ligos bei fiziniai streso simptomai, tokie kaip pilvo, galvos, nugaros skausmai, nemiga ar sumažėjęs apetitas.

Pykčio, bejėgiškumo, kaltės, skausmo, gėdos ar nerimo jausmai. Tai – tipinė reakcija ir dažniausiai išnyksta bėgant laikui. Bet kokiu atveju atminkite, kad, nepaisant to, kas atsitiko ir kaip tai atsitiko, išprievartavimas yra prievartautojo, o ne aukos kaltė.

Neigimas

Nenoras kalbėtis apie tai. Išprievartauta moteris nori kuo greičiau susitvarkyti savo gyvenimą ir visa tai palikti praeityje. Šis periodas gali trukti ištisus mėnesius.

Sprendimas

Susidorojimas su jausmais ir baimėmis. Pirminis būdas susidoroti su šiais jausmais yra pokalbis su kuo nors – tegul tai būna draugas, dvasininkas, konsultantas ar psichologas.

Gyvenimo kontrolės jausmo atgavimas. Tai dažniausiai atsitinka tik po to, kai auka susitvarko su savo baimėmis ir jausmais. Šiuo metu moteris jau bus pasirengusi nemalonią patirtį nukelti į praeitį ir toliau tvarkytis savo gyvenimą; ji bus vėl pasirengusi būti atsakinga.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Pagrindiniai atostogų romanų tabu (11)

Esama dalykų, galinčių pakišti koją net pačiam nekalčiausiam flirtui. Ir tai gali sugadinti visas atostogas: prisiminti gal ir bus ką, tačiau vargu ar norėsis.

Mano vyras susirado kitą – štai koks dabar mūsų gyvenimas (216)

„Nesijaučiu taip, lyg dalinčiausi vyru – iš tiesų, jaučiuosi taip, lyg turėčiau dukart daugiau meilės ir draugystės“, – womenshealthmag.com sako Erika.

5 dalykai, kuriuos pravartu žinoti apie demiseksualumą (72)

Pasak ekspertų, labai daug moterų gali būti priskiriamos demiseksualėms.

Tobulas amžiaus skirtumas ilgalaikiams santykiams (89)

Sakoma, jog meilė akla, tačiau amžiaus skirtumas gali nulemti Jūsų santykių ilgaamžiškumą, rašo „The Independent“.

5 žingsniai norinčioms pasiekti kitokį orgazmą (171)

Taip, tai įmanoma, ir mes jums padėsime jį pasiekti.