Apie žmogaus požiūrį į santykius galima pasakyti vien tik pažvelgus į jo veidą, o vyrus ir moteris dažnai traukia priešingi dalykai, skelbia BBC.
Oda
© Corbis
Tyrimą atlikę mokslininkai teigia, jog vyrams dažniausiai patinka moterys, kurias jie mato kaip atviras trumpalaikiams seksualiniams ryšiams, o moteris, atvirkščiai, traukia vyrai, tinkantys ilgalaikiams santykiams.

Vyrus su masyviu žandikauliu ir mažomis akimis moterys laiko mažiau ištikimais.

Aberdyno ir St. Andrews universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Durhamo universiteto, ištyrė 700 žmonių, kurių amžius –20–30 m. Mokslininkai teigia savo tyrimu įrodę, kad žmonės gali pasinaudoti savo įžvalgumu, kad kompetentingiau išsirinktų partnerį, vadovaudamiesi savo lūkesčiais apie santykių tipą.

Heteroseksualiems tyrimo dalyviams buvo rodomos jaunų vyrų ir moterų nuotraukos ir prašoma pagal veido nuotrauką išsirinkti žmogų, kuris, jų manymu, yra labiau atviras trumpalaikiams seksualiniams ryšiams, vienos nakties nuotykiui arba seksui be meilės.

Jų taip pat buvo prašoma išsirinkti žmones, kurie atrodė tinkamiausi ilgalaikiams ar trumpalaikiams santykiams, kurie atrodė labai moteriški ar vyriški ir kuriuos jie tiesiog laikė patraukliausiais.

„Instinktyvus įvertinimas“

Šie vertinimai buvo lyginami su realiu šių nuotraukose užfiksuotų subjektų požiūriu į santykius, atskleistu įvertinus jų atsakymus į anketos klausimus.

Pasak tyrėjų, rezultatai parodė, jog dauguma žmonių iš tiesų iš nuotraukų tiksliai atspėdavo, ar žmogų domina trumpalaikiai seksualiniai ryšiai, ar ilgalaikiai santykiai. Moterys, linkusios į trumpalaikius seksualinius santykius, kitų dalyvių buvo laikomos labiausiai patraukliomis.

Vyrai, linkę į atsitiktinį seksą, dažniausiai buvo laikomi vyriškiausiais – su kampuotu žandikauliu, didesne nosimi ir mažesnėmis akimis.

Dr. Lynda Boothroyd iš Durhamo universiteto psichologijos departamento papasakojo naujienų portalui „BBC Scotland“: „Šis tyrimas parodė, kad mes galime instinktyviai vertinti seksualinius žmonių lūkesčius. Mūsų pasąmonė moka vertinti protingai, nors gal ir ne visada teisingai.“

Ji paaiškino: „Mūsų rezultatai parodė, kad nors kai kurie žmonės gali įvertinti kitų seksualinę strategiją tiesiog žiūrėdami į veidą, žmonės ne visada pasitiki savo vertinimu, greičiausiai dėl to, kad požymiai paprastai būna subtilūs.“

„Tačiau kai kurių veido tipų pranašumas buvo išties stiprus. Tai parodo, kad šie pirminiai įspūdžiai galbūt yra dalis strategijos, kaip mes vertiname potencialius partnerius – arba potencialius (-ias) varžovus (-es), kai pirmą kartą juos (jas) sutinkame.“

„Vėliau, mes imame labiau domėtis tuo žmogumi, sužinome apie jį daugiau, taip pat tai gali keistis su amžiumi.“

„Nespręskite vien iš išvaizdos“

Dr. Benas Jonesas iš Aberdyno universiteto Veido tyrimų laboratorijos pasakė: „Daugybė anksčiau atliktų tyrimų parodė, kad galima labai daug sužinoti apie asmenį iš veido, pvz., tokius dalykus kaip sveikata ir netgi asmenybinius bruožus, tokius kaip intravertiškumas.“ „Tačiau tai yra pirmasis tyrimas, parodantis, kad žmonės taip pat yra jautrūs subtiliems veido signalams, liudijantiems apie romantiškų santykių tipą, kuris jiems patiktų.“

Profesorius Davidas Perrettas, psichologas iš St Andrews universiteto suvokimo tyrimų laboratorijos, pridūrė: „Nors veiduose tikrai atsispindi seksualiniai lūkesčiai, vyrai neturėtų vien iš išvaizdos spręsti apie tai, kokių santykių nori moterys, nes labai svarbus dalykas yra moters pasirinkimas“.

„Iš tiesų, moterys manė, kad vyrai, kurių išvaizda rodė, jog jie mėgsta meilės nuotykius, netinka nei trumpalaikiams, nei ilgalaikiams santykiams.“

Tyrimą, kuris buvo publikuotas trečiadienį leidinyje „Journal of Evolution and Human Behaviour“, finansavo Medicinos tyrimų taryba ir Ekonominių ir socialinių tyrimų taryba.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (113)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (26)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (22)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (1)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (799)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (40)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...