Žinai, kaip vadinamas grasinimas “Ak, šiandien grįši vėliau? Vadinasi, sekso negausi”? Seksualiniu šantažu. Geros mergaitės taip nedaro. Ir vyrai puikiai tai žino. Todėl mus šantažuoja mūsų pačių metodais. Neseniai paviešintoje gana keistoje Madonnos ir Guy Ritchie santuokos sutartyje, be gausybės įvairių idiotiškai skambančių punktų, buvo paminėtas ir šis: abi šalys neturi teisės naudotis seksu norėdamos įskaudinti partnerį. Sakai, Madonnai buvo kvankt, kai tą sutartį pasirašė? Nesistebėk.
Aistra
© Corbis
Pasirodo, kiekviena statistinė amerikietė (o Madonna kaip tik tokia ir yra) maždaug daugiau nei šimtą kartų per metus atsisako pasimylėti su savo vyru. Ne, ne dėl to, kad galvą skauda — priežastys būna gerokai įvairesnės. Ne ką geriau reikalai klostosi ir senutėje Europoje: čia net 90 proc. apklaustų moterų sąžiningai prisipažįsta: jeigu vyras prasikalsta, jam skelbiamas sekso boikotas.

Ką ten Amerika ar Europa, jei net ir Lietuvoje seimūnė Birutė Vėsaitė mėgino lietuves įtikinti neduoti savo vyrams, kol šie kariaus. O mes mielai politikei norime priminti: toks elgesys, kai sąmoningai neduodi (sekso) siekdama kokios nors naudos ar mėgindama nubausti už kokius nors prasižengimus, yra pati paprasčiausia psichologinė manipuliacija. Tiesiog seksualinis šantažas.

Jau pats žodis kvepia neskaniai, o kiekvienas santykių ekspertas dar ir pirštu pagrūmos: šantažas santykiams nieko gera neduoda. Nepatenkintas partneris tampa piktas, irzlus. O jei seksualinis boikotas kaip profilaktikos priemonė jam bus skelbiamas reguliariai, vieną dieną jis gali neištverti ir nugrybauti į kairę. Ten, kur ne tik sekso gaus, bet už tai ir šiukšlių išnešti ar išmėtytų kojinių susirinkti neprivalės. Sakyk, katras paskui jausis kaltas ir nusivylęs? Be abejo, tas, kuris nedavė.

Suprantama, tie mūsų bauginimai tau nė motais, jeigu žinai, kad vyrukas dėl tavęs kraustosi iš proto, myli, dievina ir į jokias kaires nesidairo — iš baimės tave prarasti jis dar ir ne tokius tavo kaprizus pasiryžęs kęsti. Bet vis tiek nebūk tokia tikra — lašas po lašo, kaip žinai...

Seksas po audros

Tris dienas nesulaukei iš mylimojo jokios žinutės. Arba jis pasišaipė iš tavo dievinamo Beigbederio. O gal Murakamio. Arba pernelyg meiliai kalbėjo apie savo naująją kolegę. Arba penktadienio vakarą paliko tave vieną spoksoti į televizorių, o pats parsivilko paryčiais, tvoksdamas cigaretėmis ir alumi. Ką manyti apie tokį vaikiną? Kad šią akimirką jis — tavo priešas Nr. 1. O kokia sveikai mąstanti moteris savo noru gulsis į lovą su priešu? Štai tau ir pretekstas skelbti sekso boikotą.

Nemanyk, kad vyras kvailas. Jis puikiai supranta, kokiais padariniais kvepia tokie poelgiai. Tačiau nieku gyvu neprisipažins prasikaltęs. Jis ką, nenormalus? Juk priešingu atveju privalės iš pradžių tau paskambinti mažiausiai tris kartus ir maldauti atleidimo/ perskaityti Beigbederį ar Murakamį/ išdėti į šuns dienas mieląją kolegę/ nupirkti tau puokštę gėlių/ vėl tapti tavo akių šviesa ir tik tada tempti tave į lovą.

Psichologo verdiktas. Net ir jausdami kaltę vyrai nelinkę atsiprašyti. Taip juos elgtis verčia ir savigarba (juk jie — medžiotojai ir nugalėtojai, visada randantys tinkamų pasiteisinimų), ir nenoras veltis į nemalonius pokalbius. Kiekvienas stipriosios lyties atstovas puikiai supranta: net nekalčiausias pokalbis apie neužsuktą dantų pastos tūbelę gali atskleisti nelyginamai rimtesnių problemų, kurios kvepia skandalais, atsiprašymais ir santykių aiškinimusi.

Be to, daugeliui vyrų lengviau savo jausmus pademonstruoti ne žodžiais, bet veiksmais. Ypač švelniais veiksmais lovoje. Draugas nori suteikti tau malonumą, o tai gali reikšti daug ką: jis tave myli, tavęs geidžia, jam gėda, jis mėgina išpirkti kaltę. Jeigu tu į tokias pastangas reaguoji šaltumu, vadinasi, mylimojo atsiprašymo nepriimi.

O toliau? Moterys klysta manydamos, kad vyrai supras subtilias užuominas. Tavo įsitikinimu, visa povyza sakai: “Aš įsižeidusi, atsiprašyk”, o jam tavo tyla reiškia visiškai kita: “Aš tavęs nebemyliu.” Todėl, mieloji, prasižiok ir aiškiai išdėstyk, kad esi įsižeidusi, todėl šiąnakt seksą jis matys kaip nuogą Angeliną Jolie. Nes kai pyksti, negali atsipalaiduoti ir mėgautis procesu. Mylėsiesi tada, kai pyktis atlėgs, o tarp jūsų įsivyraus taika.

Seksas už seksą

Jis baigė anksčiau nei tu, bet nė mažojo pirštelio nepajudino, kad ir tau padėtų pasiekti didįjį O. Įsižeidusi kitą naktį keršiji ir atsisakai patenkinti mylimąjį oraliniu būdu. Jis savo ruožtu atsimoka tau tokiu pat užmaršumu. Dar po poros dienų vaikinas mėgina išpešti iš tavęs spontanišką greituką, o tu jį pasiunti tolėliau. Jis įsižeidęs išeina miegoti ant sofos, o tu paverki į pagalvę.

Kitą dieną trenkęs durimis savaitgalį išdumia pas draugus/ mamą/ velniai žino kur. Galop po savaitės lyg ir susitaikote, pasimylite, bet kažkaip blankiai, be entuziazmo. O kam reikia tokio sekso? Nenorėdama sakyti tiesos vaidini, kad tau arba galvą skauda, arba PMS kankina. Nes jei nėra meilės, sutarimo, nenori ir sekso.

Psichologo verdiktas. Greičiausiai tikroji problema — ne mylimo žmogaus norų ignoravimas, o negebėjimas tų norų aiškiai išsakyti. Partneriai, kurie ilgai gyvena drauge ir vienas apie kitą žino beveik viską — nuo vaikystės ligų iki žalingų įpročių, — dažnai intymiai bendrauja beveik aklai, inertiškai. Drovesnysis tenkina kitą, tačiau apie savo nepasitenkinimą nutyli. Juk santykių pradžioje, kai siaučia jausmai ir emocijos, svarbiausia ne technika, bet artumas.

Tai, kad jauti, turi, glamonėji mylimą žmogų. Vėliau santykiai stabilizuojasi, atsiranda rutina — lyg ir nepatogu aiškinti vyrui, kad jis ką nors daro ne taip arba iš viso nesugeba tavęs patenkinti. O kodėl anksčiau tylėjai, kodėl nesiskundei? Todėl paprasčiau tiesiog liautis mylėtis: jei tu man nesuteiki malonumo, kodėl aš turėčiau stengtis? Deja, toks elgesys atrodo priimtinesnis nei pastangos ką nors keisti.

O toliau? Jei tau sudėtinga balsu aptarinėti intymaus pobūdžio problemas, siūlome pažaisti žaidimą, kurio esmė — apsikeisti erotiniais malonumais. Kitaip tariant, negatyvią situaciją (jei tu man ne, tai ir aš tau ne) keiskite į pozityvią: tu man darai taip, o aš tau — taip. Pavyzdžiui, jeigu jis nori, kad būtum viršuje, privalo palepinti tave masažu. Taip, visa tai irgi kvepia šantažu, tačiau bent jau abu liekate patenkinti.

Seksas vietoj padėkos

Kartu gyvenate senokai, seksas, net reguliarus, jau kurį laiką kvepia monotonija. Žodžiu, visiška nykuma. O tada vieną dieną iš darbo grįžęs vyras ima ir padovanoja tau... Gal ir ne žiedą su deimantu, bet ką nors panašaus. Ką nors toookio, kad tu, lengvai kvaištelėjusi iš laimės bei dėkingumo, nusitempi jį į miegamąjį ir karštai atsilygini. Kaip senais gerais medaus mėnesio laikais. Laimingas ir patenkintas vyras neria į sapnų karalystę. Tik štai kitą rytą jį gali apnikti abejonės.

Jeigu ne dovana, toookio sekso jis nebūtų gavęs? Kamuojamas abejonių bet kokį vėlesnį tavo laužymąsi dėl nuovargio/ migrenos ar prastos savijautos jis gali palaikyti bandymu išsimušti naują malonią dovanėlę.

Psichologo verdiktas. Šiuo atveju dovana — ne kyšis ar mėginimas papirkti. Tai — noras suteikti partneriui malonumą. O toks seksas — visiškai normalus reiškinys, populiarus net tarp laukinių gyvūnų. Todėl antropologijos požiūriu tavo elgesys gavus dovaną yra absoliučiai adekvati reakcija. Juk grobį partempęs patinas yra pats vertingiausias iš visų patinų. Seksas čia — ne padėka, o natūrali tavo susižavėjimo bei meilės išraiška. Tad kodėl jos nepademonstruoti?

O toliau? Kas trukdo tau imtis iniciatyvos ir ką nors padovanoti vyrui — ne Kalėdų ir ne gimtadienio proga? Nesvarbu, tai būtų audringas ir neplanuotas seksas ar koks nors mielas niekutis. Tegul mylimasis žino: tu nori suteikti jam malonumą. Šiaip, be jokios priežasties.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (28)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (19)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (71)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (120)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (236)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (91)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...