Jeigu į moters ir vyro draugiškus santykius „įsivelia“ seksas, kas seka po to: randate gerą meilužį ar prarandate ištikimą draugą?
© Shutterstock nuotr.

Psichologų tyrinėjimai skelbia, kad vyras niekada nesusidraugaus su jam nepatrauklia moterimi. O dauguma moterų prisipažįsta, kad į draugus renkasi tik seksualius vyrus. Štai jums ir uždelsto veikimo bomba, galinti sugriauti nusistovėjusius santykius. Kada ir kaip ji suveikia, sunku pasakyti, juk situacijų „draugiškam“ seksui ne taip jau ir mažai. Išgyvenate dėl mylimojo neištikimybės, o paguodos ieškote ant draugo peties arba kaip tik bandote jį paguosti po nepavykusio romano.

Be abejonės, „draugiškas“ seksas – dalykas pikantiškas. Jūs puikiai vienas kitą pažįstate, jus daug kas sieja. Taigi nieko keista, jei vieną dieną su draugu atsiduriate lovoje. Neretai po tokio įvykio draugai (ir vyras, ir moteris) jaučiasi nejaukiai. Tačiau, pasak psichologų, verčiau ne panikuoti, o pabandyti suvokti, ko jūs iš tikrųjų norite: likti draugais, tapti meilužiais ar kurti naujus rimtus santykius.

Seksologė Sandra Keron teigia: „Seksas su draugu primena skrydį lėktuvu. Jūs arba pakylate, arba nusileidžiate. Pakibti ore neįmanoma.“ Seksologė pateikia keletą tokios situacijos scenarijų.

Du viename

Mergina su bičiuliu neplanuotai atsidūrė lovoje. Įveikę drovumą jie pasidavė aistrai. Seksas buvo geras ir jie nutarė tai daryti reguliariai, tačiau be jokių įsipareigojimų. Abu partneriai nelieka nuskriausti: ir draugas išlieka, ir geras seksas garantuotas – kuo ne du viename?

Psichologo nuomonė: kartais tokios situacijos net baigiasi vestuvėmis. Deja, ne dažnai. Spontaniškas seksas su draugu retai kada išauga į rimtus jausmus. Geriausiu atveju bičiulių-meilužių laukia vienas iš dviejų variantų.

Kuo gali baigtis tokia situacija?

Jie grįš prie draugiškų santykių. Jeigu abu seksą įvardins kaip vienos nakties nuotykį ir išsiaiškins, kad draugystė jiems yra svarbesnė, sutars, jog daugiau tai nepasikartos. Todėl abu vengs dviprasmiškų situacijų.

Arba

Jie ir toliau neatsisako sekso, tačiau išlieka draugai.

„Seksas buvo geras. Mes vertiname vienas kitą, tad kam gi rašyti tašką?“ – svarsto bičiuliai. Tokiu atveju, pataria seksologė, svarbiausia susitarti, kad tai tik seksas ir abu yra laisvi bet kada užmegzti naujus santykius.

Žingsnis į priekį

Neretai ilgus metus bičiuliaudamiesi vyras ir moteris ima vienas kitam jausti ne tik draugiškus jausmus. Tačiau nedrįsdami to išsakyti, jie kankinasi. Tiesa, vėliau ar anksčiau tokia situacija išsisprendžia: kuris nors vienas vis dėlto atskleidžia savo jausmus. O toliau jau arba seksas, arba...

Kuo gali baigtis tokia situacija?

Išaugti į daug rimtesnius santykius. Tiesa, jei abu to nori.

Arba

Rizikuojate pasijusti kvailai. Žvilgsniai, atskiros frazės – nėra labai sunku suprasti, kad patinkame. Tačiau vargu ar galime būti 100 procentų tikri kito jausmų stiprumu. Todėl žengę žingsnį, galime būti atstumti. Jeigu jūsų draugas yra susaistytas kitų santykių arba tiesiog nežiūri į jus kaip į sekso objektą – tai jo teisė. Pasakykite jam, kad pajuokavote, kad norėjote pažiūrėti, kokia bus jo reakcija.

Fiasko

Buvote geri bičiuliai, kol bendri išgyvenimai ir pasipasakojimai dėl bjaurios uošvienės ar anytos vieną kartą nesuguldė jūsų į bendrą lovą. Nusivylimas nepaliko jokių šansų, kad draugystė gali tęstis.

Psichologo nuomonė: tokioje situacijoje niekas nėra kaltas. Tiesiog jūs netikote vienas kitam lovoje. Galimi ir kiti variantai: moteris gali pasijusti išnaudota, o vyras teigia, jog buvo verčiamas santykiauti.

Kuo gali baigtis tokia situacija?

Greičiausiai draugystė nutrūks. Jeigu, pavyzdžiui, moteriai gėda dėl to, kas nutiko, o bičiulis netgi tapo atgrasus, nieko gero tikėtis neverta. Geriausia variantas – viską palikti praeičiai: galbūt laikas ištrins negatyvius prisiminimus.


Skirtingomis kalbomis

Neretai moteris ryžtasi mylėtis su bičiuliu tikėdama, kad tai bus rimtų santykių pradžia. Deja, partneris apie tai net negalvoja. Nieko nepadarysi – daugelį dalykų vyrai ir moterys supranta bei jaučia skirtingai. Tiesa, būna situacijų, kai ir vyrai iš moters bičiulės tikisi daugiau nei vienos nakties nuotykio, o ji, deja, tik pramogauja.

Kuo gali baigtis tokia situacija?

Pasak psichologų, labai įvairiai. Draugystė nutrūks, mat vienam bičiuliui nusibos kito įkyrus asistavimas bei jausmų rodymas.

Arba

Apsvarstę situaciją nuspręsite likti draugais.

Arba

Vieno jausmai ir švelnumas privers kitą „kapituliuoti“.

Psichologo nuomonė: kad ir kokie susiklostytų santykiai, neverta vienam kito kamuoti. Jeigu negalite atsakyti tuo pačiu, atvirai pasikalbėkite su draugu. O jeigu jis nenori, kad jus sietų rimti santykiai, nesižeminkite.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą (1)

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (6)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (60)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (110)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (31)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (128)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (14)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (1)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...