Davėjai ir ėmėjai

 (54)
Psichologai teigia, kad dauguma santuokų yra sudarytos iš vieno “davėjo” ir vieno “ėmėjo”. Davėjai jaučiasi mylimi, kai duoda, tačiau turi problemų imant. Ėmėjai jaučiasi mylimi, kai gauna; jiems patinka, kai juos garbina. Deja, davėjams pamažu kyla apmaudas, kad jie daro tiek daug ir nieko už tai negauna. Ėmėjui nusibosta imti ar atsiranda kaltės jausmas dėl visada ištikimo tarno. Kas jūsų manymu esate – davėjas ar ėmėjas?
Tai nustatyti jums padės atsakymai į šiuos klausimus:

1. Aš pavydesnis nei mano partneris.
2. Aš ramesnis nei mano partneris.
3. Mano partneriai yra negražiai pasielgę su manimi.
4. Mano partneris yra priekabus tipas.
5. Mano partneris mėgsta man dovanoti dovanas.
6. Aš nerūpestingesnis ir linksmesnis nei mano partneris.
7. Aš lengvai užsiplieskiu ir nurimstu, o mano partneris yra pastovus.
8. Aš patiklus; manim galima labiau pasitikėti, nei mano partneriu.
9. Manimi žavisi dauguma pažįstamų.

Davėjas:

Jeigu atsakėte Taip į 1,3,6,8 klausimus.
Jeigu atsakėte Ne į 2,4,5,7,9 klausimus.

Ėmėjas:

Jeigu atsakėte Taip į 2,4,5,7,9 klausimus.
Jeigu atsakėte Ne į 1,3,6,8 klausimus.

Jis ir ji

Didesnis rezultatas turėtų nurodyti, esate davėjas, ar ėmėjas. Davėjams reikia kažko, kam jie galėtų duoti, geriausia ko nors patrauklaus, ką jie galėtų garbinti. Ėmėjai ima su džiaugsmu. Ką daryti, jei pusė jūsų atsakymų yra kaip gavėjo, o pusė - kaip ėmėjo? Pusiausvyra yra visada gerai. Psichologai rekomenduoja vieną pagrindinę išeitį – davėjai turi išmokti imti, o ėmėjai – duoti.

Ar esate laimingi, jei gaunate iš santykių tiek pat, kiek įnešate?

Viena vertus, dauguma mūsų sako, kad naudos iš santuokos turėtų vienodai gauti abu lygiaverčiai partneriai. Kita vertus, egzistuoja kitoks požiūris (vadinamas teisingumo teorija), kuris teigia, kad susituokęs žmogus bus laimingas, jei jo/jos nauda ir indėlis bus toks pat kaip ir partnerio.

Indėlis ir nauda apima tokius dalykus, kaip fizinis patrauklumas, meilė, atsidavimas, seksas, pagalba namų ruošoje, rūpinimasis vaikais, sprendimų priėmimas, draugystė, socialinis gyvenimas, finansinė pagalba, supratimas ir palaikymas ir pan.

Tuo būdu jūs galite įnešti į santuoką mažiau nei jūsų partneris ir atitinkamai mažiau gauti iš santuokos, taigi, abu jausitės laimingi, nes gausite tai, ką užsitarnavote. Galite jausti pasitenkinimą, jei įnešite mažiau nei partneris ir gausite daugiau, arba būti nepatenkinti, jei daugiau įnešite ir mažiau gausite.

Pagrindinė idėja yra išlaikyti pusiausvyrą.

Psichologai perspėja:

Jis ir ji

1) jeigu nėra galimybių aptarti pokyčius, kad santykiai būtų proporcingi ar sąžiningi, kai kurie nesaugiai besijaučiantys žmonės gali surasti neteisingus ir netinkamus argumentus, kad pateisintų (savo atžvilgiu) nelygybę. Pavyzdžiui, gali įtikinti save, kad partneris nusipelno didesnės dalies, nes jis/ji yra “ypatingas”. Kita moteris gali pasakyti: “Be abejo, mano vyras gauna daugiau nei aš, bet taip yra daugelyje šeimų”.

Jei dėjote daug pastangų sukurti santykius, jūs esate linkę manyti, kad jūsų partneris yra tikra brangenybė ir kad santykiai yra būtini. Neapgaudinėkite savęs.

2) Tyrimas nustatė, kad vyrai ir moterys turi skirtingą supratimą apie teisingumą. Pavyzdžiui, moterys labiau linkusios visus galimus atlygius paskirstyti po lygiai, nepaisant to, kas jų labiau nusipelnė, o vyrai yra linkę suteikti didesnį atlygį tam, kuris jo labiausiai nusipelnė.

Kiekviena susituokusi pora turi retkarčiais apsvarstyti kiekvieno indėlį ir gaunamą naudą bei kiekvieno poreikius ir tada nuspręsti, “kas yra teisinga” kiekvienam. Jei dedate daugiau pastangų santykių išlaikymui, tikriausiai turėtumėte daugiau ir gauti. Neapgaudinėkite savęs.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Myli nemyli

Ar tuoktis iš meilės yra pernelyg didelė prabanga? (22)

Iš tiesų, laikai, kai vestuves švęsdavo vos aštuoniolikos sulaukę jaunuoliai, jau praeityje. Šiandien, pamatę susižadėjusius jaunus žmonės, dažnas slapta pamąsto, kad tikriausiai šiuos jau greitai aplankys gandrai – juk kam daugiau taip skubėti?

Teko rinktis tarp mylinčio vyro ir aistringo meilužio: sprendimo nesigailiu (331)

Žinau, kad mama ištekėjo jau laukdamasi manęs. Tačiau tik šiandien, vartydama tėvų vestuvines nuotraukas, kuo aiškiausiai pamatau jos bepradedantį ryškėti pilvuką. Skaičiuoti moku, suprantu, kad gimiau po vestuvių praėjus kiek daugiau nei penkiems mėnesiams.

Šeimos sodybą lankė paslaptingas svečias, jį išdavė paliktas raštelis (58)

Prieš dvejus metus nusipirkome seną vienkiemį Aukštaitijoje, netoli mano gimtojo miestelio, prie nuostabaus nedidelio ežeriuko. Ištrūkusi iš didmiesčio jaučiausi jame lyg pačiame tikriausiame rojuje.

7 moterys atvirai papasakojo, kokiomis sekso pozomis pagaliau patyrė orgazmą (163)

Daugelis merginų ir moterų pasakytų, kad reikia daug praktikuotis, kol supranti, kokie judesiai ir pozos padeda pasiekti orgazmą. Džiugi žinia – kartą tai patyrus, kelio atgal nėra, rašo womenshealthmag.com.

Pradėjau kalbėti apie rimtus santykius, bet iš jo nieko nesulaukiu (77)

Klausimas: Turiu draugą, jei jį taip dar galima vadinti. Jis yra jaunas našlys. Jo žmona žuvo prieš 3 metus. Jis augina 2 mažametės mergaites. Iš pradžių mes buvome draugai, tikrai ilgą laiką.