„Kai tau šešiolika, man – trisdešimt šeši“, - populiarios dainos žodžiai įprasmino vis dažnėjančias santuokas, kai partnerių amžiaus skirtumas yra akivaizdus. Nemažai žymių porų taip pat atitinka vadinamąjį amžiaus žirklių sindromą.
Pora, amžiaus žirklės
© Corbis/Scanpix
Tinkamiausias partnerių amžius – mėgstama mokslininkų tyrinėjimų sritis. Jie nustatė, jog vestuvės su vyresniu žmogumi keliamos ne tik dėl pinigų. Tačiau mokslininkai vieningai pripažino: kai amžiaus skirtumas tarp partnerių didesnis nei 10 metų, skyrybų tikimybė padvigubėja.

Rekordas – 99 metai

Klaipėdos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos juokėsi: „10 ar 15 metų amžiaus skirtumas jau nieko nebestebina“.

Uostamiestyje dažniausiai tuokiasi 22 – 27 amžiaus jaunuoliai. Tačiau kasmet įregistruojama ir tokių santuokų, kurios priverčia aikčioti iš nuostabos. Stebina ne tik metų skirtumas, bet ir jaunikio amžius ar net santuokos motyvai.

Dažnai jaunos klaipėdietės išteka už gerokai vyresnių užsieniečių. „Tokiu atveju viskas aišku. Merginas vilioja pinigai, galbūt būsimas palikimas“, - komentavo pašnekovės.

Jaunikiu rekordininku tikriausiai galima įvardinti vieną JAV pilietį. Praėjusiais metais 99 metų jaunikis vedė 58 metų klaipėdietę. Nuo šio senolio nedaug atsiliko ir kitas amerikietis. 95 metų vyras į žmonas išsirinko 64 metų klaipėdietę.

Moterys taip pat neatsilieka. Jos nesibaimina tekėti už vaikinų, kurios joms, švelniai tariant, tiktų į sūnus. Įdomu, kas verda devyniolikmečio vaikino, kuris veda 38 metų moterį, galvoje. Praėjusiais metais Klaipėdoje taip pat susituokė 22 –ejų sulaukęs jaunuolis ir 44 metų moteris.

„Kartą vienas vaikinas vedė moterį, kuri buvo vyresnė net už jo mamą. Po ceremonijos paklausėme, kas lėmė jo sprendimą. Vaikinas nuoširdžiai prisipažino, jog tai moteriai buvo skolingas nemažai pinigų. Negalėdamas grąžinti skolos, jis privalėjo ją vesti“, - santuokos užkulisius praskleidė Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos.

Seksualiai dera

Kodėl vyresni vyrai ieško jaunesnių merginų, o jaunuoliai – damų? Vaikiną traukia tikras moteriškumas, elegancija ir paslaptingumas. Be to, vyresnės moterys neretai kur kas geriau atitinka jaunesnio vyro seksualinius poreikius. Hormoniniai pokyčiai arba vadinamosios biologinės žirklės lemia tai, kad pagal seksualinį aktyvumą geriausiai dera 20 metų vyras ir 40–metė moteris.

Merginų nuomone, vyresnis vyras už jos bendraamžį pranašesnis dėl daugybės priežasčių. „Šaunusis pensininkas“ nesileis į finansines avantiūras, nerizikuos materialine šeimos gerove. Jo poelgiai ir elgesys yra lengvai prognozuojami. Svarbu ir tai, jog tokiai merginai negresia kitų moterų konkurencija.

Minėtosios biologinės žirklės taip pat gali stiprinti jaunesnės moters ir vyresnio vyro sąjungą. Ypač tuo atveju, kai mergina yra spėjusi nusivilti bendraamžių seksualiniu elgesiu, jaučiasi neįvertinta ir išnaudojama. Ji trokšta švelnumo ir supratimo, o ne skubaus sekso. Tai ir gali suteikti vyresnis partneris.

Kūrė formules

Tačiau iki šiol niekas negali pateikti atsakymo, koks sutuoktinių amžius tinkamiausias.

Taisykles, kurios padėtų pasirinkti tinkamą partnerį, mėginta kurti jau senovėje. Pavyzdžiui, Ganoje manyta, kad lytinės brandos sulaukusi mergina gali neigiamai paveikti svarbiausius derlingumo šaltinius: žemę ir saulę. Todėl ją uždarydavo tamsioje ir virš žemės iškeltoje trobelėje. Suprantama, genčiai taip laikyti merginas buvo nepatogu. Dėl to jos privalėjo per metus nuo pirmųjų menstruacijų pradžios ištekėti.

Senovės inkų imperijoje žmonės, nesusituokę iki 20 metų, buvo prievarta apvesdinami. Panašios tendencijos gyvavo ir Europoje.

Šiuolaikinėje visuomenėje nebeverčiama tekėti ar vesti, sulaukus tam tikro amžiaus. Be to, mokslininkai netgi siūlo specialiai parengtas formules, kurios padeda apskaičiuoti palankiausią vyro ir žmonos amžiaus santykį. Viena iš tokių – vyro amžių reikia dalinti perpus ir pridėti septynerius metus. Toks žmonos amžius būtų idealiausias: dvidešimtmečiui vaikinui puikiai tiktų septyniolikmetė, o trisdešimtmečiui – dvidešimt dvejų metų mergina.

Kiti mokslininkai teigia, jog optimalus sutuoktinių amžiaus skirtumas būtų toks: moteris - 18 metų, vyras – 23 metų, toliau atitinkamai 21 ir 27 metai, 28 ir 35 metai.

Nors dėl šių formulių pagrįstumo kyla abejonių, visi vieningai pripažįsta, jog vyras turi būti vyresnis už moterį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (23)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (33)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (136)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (30)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (229)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (200)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (12)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (99)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...