Mergina dalinasi savo keblios padėties istorija ir prašo specialistų patarimo. „Išvažiavus mokytis bendravau su vaikystės meile ir išdaviau savo vaikiną tik jis to nežinojo ir iki dabar dar nežino“, - prisipažįsta ji.
© Shutterstock nuotr.

Laba diena, mano mintys visiškai yra susijaukę ir noriu pabandyti viską sudėlioti į vietas. Turėjau vaikiną su kuriuo išdraugavau du su puse metų, buvom labai laimingi. Vėliau aš įstojau mokytis į kitą miestą ir išvažiavau ten gyventi susitikdavom tik savaitgaliais. Išvažiavus mokytis bendravau su vaikystės meile ir išdaviau savo vaikiną tik jis to nežinojo ir iki dabar dar nežino.

Pagal „Erasmus“ programą man reikėjo išvažiuoti į užsienį ir mes išsiskyrėme, nes nebegalėjau susitvarkyti su sąžine labai norėjau jam pasakyt ką padariau, bet neišdrįsau, todėl pasirinkau išvažiuoti ir išsiskirti.

Grįžus po keturių mėnesių sužinojau, kad jis turi merginą vėliau su ja susižadėjo, o dabar jau ir susituokė. Žinoma aš šiuo metu taip pat turiu vaikiną, tačiau buvusiojo niekaip negaliu pamiršti, negaliu užmigti negalvodama apie jį ir apie laiką praleistą drauge. Mes gyvenam netoli vienas kito ir dažnai matomės, bet vienas kitam sugebam ištarti tik labas nieko daugiau. Dabar jo mergina taip pat išvažiavo į užsienį ir aš galvoju ką geriau man daryti ar pabandyti vėl bendrauti su juo ar pabandyti jį pamiršti? tai bandau padaryti jau du metus bet man niekaip nepavyksta.

Žaneta

Pataria psichologė Kotryna Stupnianek:

Labas, Žaneta. Iš laiško matyti, kad atsidūrei keblioje padėtyje. Draugavai su vaikinu, kurį išdavei ir negalėdama pakęsti sąžinės graužaties jį palikai. Dabar jis turi žmoną, Tu turi vaikiną, ir nepaisant to, vis tiek negali išmesti jo iš galvos, dažnai galvoji apie laiką praleistą kartu. Dar labiau viską apsunkina ir tai, kad jis gyvena netoli Tavęs ir tu nuolat jį sutinki. Taigi, nenuostabu, kad Tau sunku jį pamiršti. Suprantama, kad tokioje situacijoje galima sutrikti.

Dabartinę Tavo būseną gali sąlygoti gailėjimasis dėl savo praeities veiksmų. Panašu, kad susiduri su kaltės jausmu.

Kaltės ir gėdos jausmai kyla tuomet, kai žmogus pasielgia blogai, kai jo veiksmai prieštarauja jo moraliniam kodeksui. Todėl žmogus vertina savo veiksmus kaip labai siaubingus, ir mano, kad jei jis apie juos kam nors papasakotų, jį pasmerktų. Tavo situacija yra panaši. Tu buvai neištikima. Apie tai pasakyti vaikinui neišdrįsai ir nusprendei tiesiog pabėgti, tačiau gailėjimasis dėl šių veiksmų persekioja iki šiol. Gal tai ir yra tavo ilgametės kančios priežastis?

Yra išskiriami tam tikri žingsniai, kurie gali padėti įveikti šiuos jausmus.

Savo poelgių įvertinimas. Visų pirmą reiktų įvertinti veiksmus, kuriuos padarei. Pamąstyk kuo šis poelgis yra svarbus ir kodėl. Kuo jis svarbus Tavo buvusiam vaikinui? Kaip Tu pati jaustumeisi, jei jis būtų taip pasielgęs su Tavimi. Pagalvok kaip galima būtų atitaisyti žalą.
Asmeninės atsakomybės įvertinimas. Kiek atsakinga už šį poelgį Tavo vaikystės meilė? Kiek prie to prisidėjo susiklosčiusios aplinkybės? O gal ir buvusio vaikino tuometinis elgesys galėjo prisidėti prie to? Koks yra tavo vaidmuo ir asmeninė atsakomybė už susiklosčiusią situaciją.
Tiesos atskleidimas. Nutrauk tylą, pakalbėk apie tai su artimu žmogumi, o dar geriau su buvusiu vaikinu – jis juk yra nusipelnęs žinoti tiesą.
Žalos atlyginimas. Manau Tavo buvęs vaikinas taip ir liko nesupratęs, kas tarp jūsų įvyko, kodėl jį palikai, todėl atviras pokalbis apie tai, kas įvyko gali funkcionuoti kaip žalos atlyginimas.
Atleidimas sau. Atmink, tobulų žmonių nėra, kiekvienas iš mūsų klysta, ir po to jaučia kaltę. Tačiau blogi poelgiai dar nerodo, kad esame blogi iš esmės, todėl svarbu pripažinti, kad suklydome ir atleisti sau už tai.

Tikiuosi tau pavyks išspręsti šią situaciją ir atrasti laimę ir džiaugsmą gyvenime.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (48)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (46)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (100)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (100)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1139)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...