Neskubėkite atsakyti iškart ir vienareikšmiškai: kad ir kaip stipriai žmonės mylėtų vienas kitą, jų bendrai laimei gali pakenkti net nereikšmingos smulkmenos. Ką jau kalbėti apie vaiką, kuris motinai visuomet bus pirmoje vietoje. Autorius vyras pasakoja, ar vyriškoji žmonijos pusė mano, kad moteris su vaiku yra tinkama partija.
© Corbis/Scanpix
Kai moteris turi vaiką iš pirmos santuokos arba išvis nesantuokinę atžalą, ji su vyrais elgiasi kitaip, nei moteris be vaikų. Ji atsakingesnė ir ieško patikimo vyro, kuris sugebėtų rūpintis jais abiem, rašo „Passion“.

Be to, ji turi mažiau reikalavimų vyro išvaizdai, tačiau įdėmiai žvelgia į jo materialinę padėtį ir vidines – galima sakyti, tėviškas – savybes. Bet ši moteris elgiasi ne kaip paskutinė niekšelė, o kaip tikra motina, trokštanti laimės savo dukrai ar sūnui.

Dauguma atvejų ji iškart nepapasakos potencialiam vyrui to, kad turi vaiką. Viskas dėl elementarios baimės „išgąsdinti“ vyrą.

Tiesa, yra ir išimčių, kai moteris nori iškart atidengti kortas ir pamatyti tikrąjį vyriškio veidą, o ne laukti nežinia ko.

Vyrų dilema

Kokia gi šiuo atveju vyro pozicija? Kokie jo jausmai, kai jis sužino, kad jo draugė turi vaiką, ir kaip jis elgsis toliau?

Kad ir kokius jausmus jis jaustų moteriai, pirmoji mintis, kuri kyla po tokio nuoširdaus žingsnio, skambėtų maždaug taip: „Ir kam man į tai įsivelti?“ Žinia apie vaiką – šaltas dušas vyrui, ir kuo anksčiau jis ištrykš, tuo, viena vertus, mažiau šansų, kad jis tęs santykius su ta moterimi (vis dėlto jis dar nespėjo jos pamilti ir sužinoti apie visas teigiamas jos puses).

Kita vertus, jei apie tai moteris pasakys ne iš karto, vyras susimąstys, ar jam tikrai reikalinga gyvenimo palydovė, kuri slepia tokias svarbias savo gyvenimo detales.

Situacija ir be išeities, ir kartu nuostabiai paprasta.

Juk jei vyriškio ketinimai rimti, jis negali nesuprasti, kad, visų pirma, moteris su vaiku ant rankų sutelks visas pastangas santuokai išsaugoti. Antra, ji jau gyvenimo pamokyta ir atsakingesnė nei jaunesnės, bevaikės „konkurentės“.

Vis dėlto ir čia esti šiokių tokių niuansų. Be tokių akivaizdžių privalumų, vyriškis negali nesuprasti, kad jam teks užkariauti ne tik moters, bet ir vaiko širdį.

Ir jei su penkiamečiu mažyliu neturėtų būti sunku, tai pasiekti šiuolaikinio paauglio palankumą gan sudėtinga.

Moters jėga

Moteris, kuri lieka viena su vaiku, labai greitai suranda savyje jėgų ir tampa nepriklausoma.

Tačiau kai ji randa vyriškį, trokšta, kad jis ją ir vaiką gintų, jais rūpintųsi. Todėl toks vyriškis gali būti tik stiprus.

Tai yra, toks, kuris ne tik gali pasiekti savo tikslą, bet kartais ir pripažinti savo klaidas, įsiklausyti į savo mylimos moters nuomonę.

Tokiu būdu šioje situacijoje vyriškis visai neatsiduria privilegijuotoje padėtyje. Suprasdamas, kad moteriai vis dėlto reikia stipriosios lyties atstovo palaikymo, jis privalo turėti omenyje, kad pirmoje vietoje jai yra vaikas. Ir būtent per jį tiesiasi kelias į moters širdį.

Ar jis ryšis eiti tuo keliu? Na, jei tik ras tam svarią priežastį...

Priežastys: nuo meilės iki išskaičiavimo

Pirmoji (pati svarbiausia) priežastis – meilė. Jei jis myli moterį, mylės ir jos vaiką. Ir savo elgesiu bei veiksmais tai parodys.

Jis apsups juos šiluma ir rūpesčiu, apipils dovanomis, tačiau nebandys pakeisti vaikui tėvo (gan paplitusi priežastis, dėl ko vaikai nemyli patėvio – jo noras tapti vaikui nauju tėvu).

Antroji priežastis – vyriškis prarado viltį rasti gyvenimo partnerę.

Jei ir motina išgyvena tokią pat neviltį, tuomet jis turi visus šansus užkariauti šią moterį. Tai labiau panašu į santuoką iš išskaičiavimo, tiesa, išskaičiavimas čia abipusis ir abiem naudingas.

Trečioji priežastis – didžiulė savimeilė.

Vyriškis, rinkdamasis į žmonas moterį su vaiku, sakytum daro geros valios veiksmą. Taip jis pakyla visų pirma savo akyse, visų antra, nuolat primena tai aplinkiniams.

Tiesa, toks vyriškis turi būti geras aktorius, kad sugebėtų nuslėpti nuo moters savo tikrąjį veidą ir ketinimus.

Ketvirtoji priežastis – „sportinis interesas“.

Vyriškiams patinka sunkumai, ir užkariauti iškart dvi širdis – stiprios moters ir jos vaiko – savotiškas „Grand prix“ konkurse.

Penktoji – tai grynas išskaičiavimas.

Čia, ko gera, viskas ir taip aišku. Tiesa, materialiai apsirūpinusi moteris vargu ar norės tokio gyvenimo partnerio, kuris vėliau pasikabins jai ant kaklo.

Tačiau svarbiausia – būtent pirmoji priežastis. Jei vyriškis įsimyli moterį, jis pamils ir jos vaikus. Juk vaikai – tai dalelė tos moters, kurią jis myli. Tai vyriškis, kuris nesibijo sunkumų ir nelaiko moters vaiko trukdžiu, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Ir įsimylėjęs vyriškis negali nesuprasti tų privalumų, kuriuos jam teikia ši situacija. Moteris visuomet dėkinga už meilę ir rūpestį. O moteris su vaiku ant rankų už tai dėkinga dvigubai.

Jei vis dėlto meilės nėra, vyriškis ims tiesiog ieškoti bet kokios priežasties, kad paspruktų nuo tos moters. O vaikas tebus patogus pretekstas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (754)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (214)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (8)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...