Ar gali moteris gyvenime mylėti kelis vyrus, nėra jokios abejonės. Gali, ir dar kaip. Tačiau ar gali ji mylėti kelis vyrus tuo pat metu? Šiuo klausimu gali būti daug nuomonių…
Pirmiausia pažiūrėkime, ką reiškia žodis “mylėti”. Jei turime omenyje seksualinę aistrą, tai, greičiausiai tuo pat metu nei vyras, nei moteris jausti ją keliems skirtingiems žmonėms negali. Kodėl? Todėl, kad aistra taip aptemdo mūsų protus, kad vienas iš žmonių staiga pasidaro mums labai patrauklus- žymiai patrauklesnis už kitus. Jis ima traukti prie savęs, kaip magnetas.

Vadinasi, jis tampa išskirtiniu - o kiti tampa tik fonu. Tai reiškia štai ką: ateina moteris į vakarėlį ar į sporto sekciją, ar į svečius, ir po kiek laiko išskiria vieną vyriškį iš kitų. Tarkime, tik išskiria. Tik jis ją patraukia. Nueina ji į kitą žmonių grupę, ir vėl išskiria vieną iš kitų. Tarkime, viename vakarėlyje iš trijų vyrų ją labiausiai žavi vyras A. O vakare nuėjus į aerobikos klubą - vyriškis B.

Priklausomai nuo moters nuotaikos, šeimyninės padėties ir asmeninių savybių ji arba nerodo išskirtajam dėmesio, arba apsiriboja flirtu, arba siūlosi pabendrauti intymiau. Ir, žinoma, daug kas priklauso nuo to, kaip klostysis jos santykiai su A. ir B. Galbūt, ji tokia žavi, kad nuolat bus apsupta gerbėjų? Tuomet ji vis tiek tik mėgausis jų dėmesiu, o vieną prisileis arčiau už kitus…

Aistra
Aistra

Ar gali būti, kad ji tuo pat metu rodys seksualinį dėmesį keliems vyriškiams? Taip, jei ji yra ypatingoje sąmonės būklėje. Smarkiai išgėrusi, tarkime. Tuomet ji gali meilintis keliems iš karto. Aplinkiniai tuomet apie ją sako: “prarado galvą”. Arba: “hormonai siaučia”.

Ir šioje vietoje nėra ko gėdytis. Juk daug išgėręs žmogus tampa kita asmenybe – o ši asmenybė yra nuoširdesnė, pasikliauja potraukiais, mažiau išranki ir nesirūpina reputacija.

Tačiau štai ateina rytas, ir moteriškė prablaivėja. Ji jokiu būdu nekartos to, ką darė išgėrusi. Nes tuomet veiks ir jos blaivioji asmenybės dalis, į kurią įeina skonis. O skonis padės aistrai įgyti labiau kryptingą pobūdį: patinka vyriškis A. Arba patinka vyriškis B. Būtinai vienas iš kelių. Ir moteriškė tuo metu tiesiog negali galvoti apie kitus vyriškius. Ir jei kas nors jai papasakotų, ką ji darė smarkiai išgėrusi, kaip ji ten ant stalo, tarkime, striptizą šoko, kaip visiems vyrams į glėbį krisdavo, jai bus nemalonu tai prisiminti. Todėl ir mes geriau šių momentų neprisiminsime, ir skubiai nukeliaukime į priešingą polių – dvasinės meilės.

Dvasinė meilė yra meilė be objektų. Priešingai, nei aistra, tokia meilė ne išskiria vieną iš kitų, o, atvirkščiai, apjungia. Ar tokia meilė turi kokį nors objektą? Ne , nes objektu gali tapti bet kas, patekęs į šios meilės spindulį. Tai - dvasinė būsena, aplankanti žmones retsykiais, arba ypatinga dvasinė savybė, kai apie žmogų sakome “didelės širdies”. Kai tas jausmas ateina retsykiais, žmogus sako “mane palietė angelas savo sparnu”.

Meilė

Psichiatrams, žinoma, apie tokias būsenas geriau nepasakoti. Juo labiau neuropatologams. Tačiau ši būsena yra visai nekenksminga, ją pajutusi moteris su malonumu prisimena visą gyvenimą. Kartais šios būsenos siekia specialiai. Tarkime, tokią būseną patiria moteris, lankanti Krišnos sąmonės judėjimą, evangelikų bažnyčią, Satja Sai Babos grupę ar dar ką nors panašaus.

Jei tokios moters paklausi : ar tu gali mylėti du vyrus iš karto? - ji nusišypsos. Aišku,- pasakys,- ne tik du vyrus. Aš myliu ir du vyrus, ir dvi moteris, ir anuos praeivius, ir šį akmenuką, ir tą medelį… Aš tiesiog jaučiu savo širdyje viską apimančią meilę. Tai - šiluma ir spindulys, o kas į jį paklius - koks skirtumas? Tai - dievas manyje…

Nepatiks toks atsakymas psichiatrui. Tačiau nepatiks ir to nepatyrusiam klausiančiajam. Kaip tai,- pasakys jis - tu myli viską? Man tai tas pats, jei pasakytum: nemyliu nieko. Tuomet moteriškė, kuri jaučia dvasinę meilę, tik nusišypsos ir atsakys: tu dabar taip jauti. Ateis laikas, suprasi mane. Juk jos meilė neleidžia jai ginčytis ir įrodinėti: jos meilė ne atskiria, o apjungia, ne kovoja, o toleruoja, ne teisia, o atleidžia…

Tačiau palietus religinių judėjimų temą, visuomet pakvimpa sektomis, pinklėmis, magija, mistika ir kitais mūsų visuomenėje netoleruojamais dalykais. Tai yra, realiai jais tikima ir naudojamasi, o viešai - smerkiama… Todėl vėl palikime šią slidžią temą, ir grįžkime prie normaliai mylinčios moteriškės.

Normaliai mylinti moteriškė. Kas čia per žmogus? Manau, kad tai moteriškė, kuri taip papasakotų apie savo meilės išgyvenimus. Iš pradžių ji mylėjo savo mamą ir tėtį. Tėtį labiau. Po to jai patiko berniukas iš kiemo ar klasės. Tuo metu ji tarsi vėl mylėjo abu: tėtį ir tą berniuką. Tik skirtingai. Toliau atėjo pirmoji didžioji meilė. Bet kažkaip viskas nutrūko. Po to buvo kelios pažintys.

Meilė

Ir štai - būsimas vyras. Ji juo buvo susižavėjusi, po to atėjo vedybos, nėštumas, ir buitiniai rūpesčiai. Kažkur tarp vaikų gimimo ir namo statybų atėjo nusivylimas vyru. Tačiau neužilgo atsirado vaikai, o kartu su jais - meilė vaikams. Jei moteriškė turi mylimą vyrą ir sūnų - ji vėl gali pasakyti: aš myliu du vyrus. Čia atsiranda jau kitokia - motiniška meilė. Ji gimsta iš dvasinės ir aistringos meilės mišinio.

Iš dvasinės ji paima toleranciją ir apjungimą- vaikus myliu kaip savo pirštus: kaip vieną išskirsi? Iš aistringos - išskirtinumą: mano vaikai geresni ir gražesni už kitus. Kas lieka vyrui? Prieraišumas, pagarba - jei asmenybės brandžios. Pyktis, nusivylimas - jei ne. Šioje vietoje galima, aišku pasipiktinti: ką, jei moteriškė nusivylusi savo vyru, tai reiškia, kad ji nebrandi? Taip. Bet… juk jis alkoholikas, neištikimas, ir dar baisiai uždaro būdo? Jis juk pats nebrandus? Taip. Bet nebrandumas - visuomet ir jūsų, jei pasirinkote jį į vyrus. Vienodo brandumo asmenybės dažniausiai susitinka ir ima gyventi kartu.

Atleiskite, bet tai medicininis faktas. Tačiau šioje vietoje vėl atsiranda masė neaiškumų, dėl to grįžkime prie sėkmingesnio atvejo.

O sėkmingesniu atveju neišeina kalbėti apie moteriškę atskirai. Tenka kalbėti apie moterį ir vyrą kartu. Taip jau yra.

Taigi, moteriškė brandi, todėl ir jos vyras visai ne alkoholikas, ištikimas, ir normalaus būdo. Jie gyvena jau keliolika metų kartu, auga vaikai. Meilė tarp jų yra švelni, o kartais aistringa. Ši aistra nėra labai audringa, nes jie jau kiek pripratę vienas prie kito.

Pasitaiko, kad jiems kyla interesas kitiems priešingos lyties atstovams. Pasitaiko, kad jie abu - taip, neišsigąskite,- leidžia sau nedidelius meilės nuotykius. Po kurių jie su didesniu ar mažesniu kaltės jausmu grįžta vienas pas kitą. Nes jie puikiai žino, kad niekad neras kito tokio partnerio. Ir jiems visai lengva atleisti vienas kitam šiuos nuotykius. Nes jie žino, kad šie nuotykiai nepaliečia jų meilės. Kaip taip? Ar tuo metu, kai jie turi šiuos nedidelius nuotykius, jie myli vienas kitą? Jie sako, kad taip.

Mylėti vienam kitą yra labai natūralu. Metams bėgant - vis natūraliau. Tokia jau “c’est la vie”. Ir nieko daugiau šiuo klausimu aš paaiškinti negaliu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (201)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (51)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (113)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...