Jūsų širdis pradeda plakti greičiau kiekvieną kartą, kai tik jis paskambina. O kai jis šalia jūsų, jūsų delnai visuomet prakaituoja. Jūs galvojate, kad jis galbūt ir yra tas vienintelis. Tačiau kaip sužinoti, ar visa tai yra tikra?
Dennis Neder, knygos Being a Man in a Woman's World (Ką reiškia būti vyru moters pasaulyje) (Remington Publications, 2000) autorius, teigia, kad meilė turi tris stadijas: susižavėjimo, ryšių įtvirtinimo ir familiarumo. Dr. Neder, įšventintas pastorius ir metafizikos mokslų daktaras teigia, kad nustatant, ar visa tai yra tikra, verta apsvarstyti šias tris stadijas.

Susižavėjimo stadija yra tuomet, kai jūs negalite sulaukti, kuomet susitiksite su savo žmogumi. Tai yra romantiškoji meilės stadija, teigia dr. Neder, kuris įspėja, kad tai yra stadija, kurioje žmonės mano, kad “tai yra tikra”. Tačiau ši stadija netrunka ilgai.

Meilė

Antroji stadija dr. Neder teigimu yra ryšių įtvirtinimo. Šios stadijos metu jūs pažįstate kitą žmogų ir pradedate planuoti kai kuriuos savo gyvenimo aspektus, susijusius su juo. Jeigu jūs išgyvenate šią stadiją, palaipsniui atsiduriate trečiojoje, kurią dr. Neder vadina familiarumo stadija.

Familiarumo stadijoje jūs būnate sukūrę šabloną, į kurį įeina ir kitas žmogus. “Jūsų gyvenimai susipina ir susilieja,” teigia dr. Neder. “Jūs iš esmės žinote, kad šis žmogus apie daug ką galvoja. Ir, įdomiausia,” teigia dr. Neder, “jūs iš naujo sutelkiate dėmesį į savo gyvenimą, jo kryptį ir tikslus.” Dr. Neder teigia, kad daugelis profesionalų yra įsitikinę, kad būtent čia prasideda “tikroji meilė”.

“Tikrosios meilės apibrėžimas”

Meilė

“Meilė reiškia tai, kad jums niekuomet nereikia apgailestauti ar atsiprašinėti,” kaip sakoma įžymiojoje frazėje iš filmo “Meilės istorija”. Tačiau paprašyti apibūdinti, kas yra tikroji meilė, netgi ekspertai turi stabtelėti ir pamąstyti. Galbūt todėl, kad tikroji meilė kiekvienam žmogui reiškia vis ką kita.

Dr. Neder apibūdina tikrąją meilę kaip rūpinimąsi kito žmogaus sveikata, gerove ir laime labiau nei savo sveikata, gerove ir laime. “Kai jūs atidžiai apmąstote savo žodžius, mintis ir veiksmus ir tai, ką jie reiškia kitam žmogui,” teigia dr. Neder, “jūs esate įsimylėję.”

Dr. Christiane Northrup, knygų Women's Bodies, Women's Wisdom (“Moterų kūnai, moterų išmintis”) (Bantam, 1998) ir The Wisdom of Menopause (“Menopauzės išmintis”) (Bantam, 2003) autorė, teigia, kad “tikroji meilė yra tuomet, kai kitas žmogus jums rūpi tiek, kad jūs suteikiate jam reikalingo laiko ir erdvės, kad jis taptų tuo, kuo iš tikrųjų gali būti.”

Priešingai, jeigu kažkas sako jums: “Jeigu myli mane, tu padarytum tai ir tai…”, tai nėra meilė, teigia dr. Northrup. Pagal dr. Northrup, tai yra “antrosios čakros” kalbos. O kuomet “meilė” kyla iš jos, čia svarbiausia tampa kontrolė. Tikroji meilė kyla iš “ketvirtosios čakros” ir ją lengva atpažinti pagal besąlygišką paramą. Dr. Kathlyn Hendricks ir dr. Gay Hendricks, netrukus pasirodysiančios knygos Everlasting Love (“Amžinoji meilė”) autoriai, teigia, kad tikroji meilė atsiranda tuomet, kai jūs pereinate nuo nesąmoningo atsidavimo prie sąmoningo.

Meilė

“Kuomet jūs girdite, kaip žmonės sako: “Tarpusavio santykiai iš tikrųjų yra sunkus darbas”, tai yra nesąmoningo atsidavimo išraiška,” teigia Kathlyn Hendricks. Sąmoningas atsidavimas, kaip teigia dr. Hendricks, reiškia tai, kad jūs savo partneriui atskleidžiate visas slapčiausias savo kerteles ir jį palaikote bet kokiomis aplinkybėmis. Dr. Laurie Moore teigia, kad meilė gimsta iš atviros širdies. “Kai jūs esate kartu, tuo pat metu galite jaustis ir atviri, ir saugūs,” teigia ji. Tačiau Moore yra įsitikinusi, kad tai nereiškia, kad jūsų mylimas žmogus būtinai yra jūsų gyvenimo partneris.

Tai kaip gi išsiaiškinti, ar jūs esate tikruose ir amžinuose santykiuose? Štai ką sako ekspertai:

Devyni būdai, padedantys nustatyti, ar jūsų meilė yra tikra:

1. Jūs jaučiatės gerai. Geri santykiai padeda jums jaustis gerai ir būti patenkinta savimi.

2. Jūs norite leisti laiką kartu su savo partneriu. Jums nereikia būti su kitais žmonėmis ar lankytis renginiuose, vengiant būti dviese. Jūs mėgaujatės kartu leidžiamu laiku netgi tuomet, kai tai darote ramiai ir tyliai.

3. Jūs gerbiate savo partnerį. Jūs giriate savo partnerį. Jūs sakote tokius dalykus kaip: “Mano vyras yra tikrai talentingas dainų kūrėjas.” Jeigu pastebite, kad nuolat kalbate apie save, jūsų dėmesys nėra sutelktas į jūsų partnerį ar į jūsų santykius.

4. Jums įdomu, ką galvoja jūsų partneris. Jūs klausiate savo partnerio nuomonės jums svarbiais klausimais. Nieko blogo, jeigu jis su jumis nesutinka.

5. Jūs priimate savo partnerio keistenybes. Visi jų turi. Netgi jūs! Jeigu jūsų partnerio keistenybės yra mielos ar toleruotinos, jūsų santykiai yra geri. Jeigu jos iš tikrųjų jus erzina ar kelia jums nerimą, jūs turėtumėte atidžiau pažvelgti į savo santykius.

Meilė

6. Jūs sugebate išspręsti problemas. Visiškai natūralu, kad kelyje į palaimą atsiranda rūpesčių ir problemų. Žmonės, esantys sveikuose santykiuose, žiūri į nesutarimus kaip į galimybę geriau pažinti savo partnerį. Tačiau jeigu jūs patys kuriate problemas arba manote, kad kiekvienas kivirčas yra “didysis”, vedantis į išsiskyrimą, jūs turėtumėte gerai pagalvoti apie savo santykius.

7. Jūs jaučiatės saugi. Jūs nebijote prarasti savo partnerį.

8. Jūs negalite paaiškinti, kodėl esate drauge. Daugelis žmonių tvarko savo gyvenimus taip, kad jie turi būti kartu. Tačiau paklauskite savęs, ar esate kartu todėl, kad iš tikrųjų to norite. Jeigu atsakymas yra “taip,” tuomet jūs greičiausiai ir būsite kartu. Jeigu atsakymas yra “ne,” tikėtina, kad susidursite su rimtomis problemomis, jeigu tai dar neatsitiko.

9. Jūs nelyginate savo partnerio su kitais. Visuomet atsiras tokių, kurie bus gražesni, protingesni ar atletiškesni nei jūsų partneris, tačiau tai jums nerūpi, nes jūs norite būti tik su savo žmogumi.

Jeigu jūs vis dar nežinote, ar jūsų meilė bus amžina, pamėginkite pasinaudoti šiuo paskutiniu dr. Moore patarimu: sudarykite sąrašą dalykų, kurių reikalaujate iš kito žmogaus, kad būtumėte laiminga. Jeigu gaunate tai, kas yra šiame sąraše, tikėtina, kad suradote savo “amžinąją meilę”.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (40)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (380)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: vyras įtariamas žmogžudyste (2)

Pirmadienį DELFI skaitytojas atsiuntė nuotraukas ir vaizdo įrašą iš įspūdingo sulaikymo. Kaune...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (7)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (698)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Tomas Vosylius. Superkova ar cirkas už didelius pinigus? (14)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (5)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris...

Lietuvoje įspėjama apie apgaulingą žinutę: neatidarykite „Facebook“ nuorodos (4)

Bendraujantys socialiniu tinklu „Facebook“ pastaruoju metu galėjo sulaukti žinutės, kuri neva...

5 patarimai, kaip supjaustyti svogūną be ašarų (16)

Be svogūnų neapsieina beveik nė vienas rimtesnis patiekalas, jie kaip niekas kitas papildo ir...

Darbdavys sugalvojo būdą tikrinti, kiek laiko darbuotojai praleidžia darbo vietoje (17)

Didžiosios Britanijos bankas „ Barclays “ įrengė įtaisus, per kuriuos stebi, kiek laiko...