Šią ligą pavadino pagal jos pirmosios aukos – Adelės Hugo – vardą. Ji buvo įžymaus prancūzų rašytojo duktė, kuri degė iš beprotiškos meilės ciniškam anglų karininkui Albertui Pinsonui.
Nelaiminga moteris
Vargšelė persekiojo jį visą savo gyvenimą. Ji keldavo jam scenas viešose vietose. “Pirkdavo” susitikimus su juo, apmokėdavo jo skolas. Žinodama jo aistrą moteriškai lyčiai, pati jam samdydavo prostitutes, nes tik joms jo nepavydėdavo. Savo gyvenimą Adelė baigė beprotnamyje, būdama 85 metų amžiaus ir mirė su Alberto vardu lūpose.

Amerikoje buvo mėginama organizuoti terapiją moterims, kurios “per stipriai myli”. Kartais ši liga užpuola ir vyrus, tačiau su jais viskas paprasčiau. Pirma, jie rečiau “užsiciklina” ties viena moterimi, antra, visuomenė ramiai reaguoja į vyro įsimylėjimus nepaisant to, ar širdies dama jam atsako tokiais pačiais jausmais.

Kur reikėtų brėžti ribą tarp didelės meilės ir beprotystės? Viename populiariame amerikietiškame žurnale išskiriamos tokie pamišimo iš meilės požymiai:

Moteris

1. Neramus miegas. Mylimąjį sapnuojama ne rečiau kaip du kartus per savaitę. 2. Adelės sindromo auka neatsako į telefono skambučius ir laiškus, vėluoja apmokėti sąskaitas, sunkiai susidoroja su pareigomis darbe.

3. Visos mintys ir pokalbiai sukasi tik apie mylimą vyrą.

4. Depresiją (“jis manęs nemyli…”) pakeičia euforija (“Argi įmanoma tuo pačiu neatsakyti į tokią meilę?”)

5. Rūpestingai renka visus, netgi pačius smulkiausius daiktus, susijusius su mylimuoju: pašto atvirukus, gautus per Kalėdas, bilietus, likusius nuo atsitiktinės bendros kelionės, nuotraukas, kuriose vos vos pastebimas jo pakaušis.

6. Išrinktajam niekuomet nesuteikiama galimybė prieiti pirmam, pradėti pokalbį, paskambinti. “Adelė” visuomet yra aktyvioji pusė.

7. Ji, galiausiai, nesirūpina savo išvaizda, nes yra įsitikinusi: didi meilė nereikalauja banalių priemonių, padedančių atkreipti į save dėmesį.

Vis gi būtų klaidinga manyti, kad Adelės sindromas apninka tik nepatrauklias moteris. Merlin Monro, laikyta grožio ir seksualumo simboliu, buvo iki ausų įsimylėjusi Robertą Kenedį. Kad jį išlaikytų, ji buvo pasirengusi skandalui, pareikšdama, kad jeigu jis su ja nesusitiks, ji sušauks spaudos konferenciją ir pareikš apie jų ryšius…

Nelaiminga moteris

Štai patarimai, kurie skiriami amerikietiškų žurnalų moterims skaitytojoms, pastebėjusioms savyje pirmuosius Adelės sindromo požymius:

1. Organizuokite savo laiką taip, kad neliktų nė minutės svajonėms apie mylimąjį. Nusipirkite dviratį arba užsiimkite joga. Arba pradėkite lankyti kiniečių kalbos kursus.

2. Jei mintys apie jį ateina, kai jūs gulite lovoje ir žiūrite į lubas, tai stenkitės dienos bėgyje nebūti horizontalioje padėtyje. Jeigu jūs susimąstote apie jį stovėdama prie lango ir žiūrėdama į dangaus mėlynę, tai pasistenkite iš viso nepriartėti prie lango.

3. Venkite vietų ir žmonių, sukeliančių prisiminimus apie jį. Jokių vaikščiojimų po judviejų mėgiamas kavines. Jokios jam patinkančios muzikos! Nežiūrėkite filmų, į kuriuos jūs ėjote kartu!

4. Prieštaraudama savo norui prisiminkite apie jį tik blogus dalykus. Tuomet suprasite, kad jis nevertas jūsų kančių.

5. Nusipirkite bloknotą. Vienoje lapo pusėje parašykite, ką laimėjote ar įgavote jūsų romano dėka, o kitoje – tai, ką prarasite išsiskyrimo atveju. Nuolat pildykite šį sąrašą, kol neįsitikinsite, kad laimėjimų sąrašas nėra toks didelis, kaip manėte.

6. Užsiriškite sau ant riešo guminį raištelį ir kas kartą, kai tik pagausite save galvojant apie jį, patempkite jį iki skausmo. Šis paprastas būdas yra veiksmingesnis nei manote.

7. Jei visos priemonės išnaudotos, tačiau nieko nepavyksta – susigalvokite naują beprotystę. Tik jokiu būdu neįsimylėkite! Įstokite į judėjimą, kovojantį už aplinkos išsaugojimą ar pradėkite lankyti našlaičius globos namuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (372)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (67)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (6)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (62)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (321)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (9)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (40)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...