Išsiskirti su mylimu žmogumi yra visuomet sunku. Jūs jaučiatės tarsi sutrypta ir paniekinta. Jūs nepasitikite savimi ir galvojate, kad esate negraži, nepatraukli, tikra pabaisa. Tačiau visas šis chaosas jūsų širdyje vieną dieną praeis. Kaip ir viskas gyvenime. Tik tuo iš pradžių gali būti sunku patikėti. Tačiau patikėkite – tai yra pergyvenusi beveik kiekviena moteris.
“Turbūt baisiausias dalykas, kokį kada nors esu girdėjusi per savo gyvenimą, tai buvo mano draugo pasakymas po septynerių metų draugystės. Jis pasakė: “Žinai, jeigu aš būčiau norėjęs tave vesti, jau seniai būčiau tau pasipiršęs.” Žinoma, aš apsiverkiau. Tačiau pasilikau su juo – dėl priežasčių, kurios sulaiko ir daugelį jūsų. Nuo to laiko aš perskaičiau daug protingų knygų, išklausiau daugybės draugų ir mamos patarimų, kuri visuomet man sakydavo, kad geriau neturėti jokio vaikino, negu turėti blogą (kai ji man tai sakė, aš galvojau, kad ji yra išprotėjusi). Ir štai ką aš išmokau:

1. Nepriklausomai nuo to, ar jūs turite užmezgusi santykius su vyru, ar ne, įsitikinkite, kad turite patikimą moterų draugių paramos tinklą. Pasitikėkite jomis.

2. Pasitikėkite savo intuicija. Daugelis moterų turi pakankamai tikslius instinktus, gebėjimą priimti teisingus sprendimus ir patikimą intuiciją, kurią didžiąją laiko dalį ignoruoja. Nesielkite taip.

3. Po mėnesio ar net po šešerių tikra meilė neatsiranda. Tai aistra, geismas. Ir nors aistra nereiškia nieko blogo, tikėtis ja paremti ilgalaikius sudėtingus santykius yra mažų mažiausia naivu.

4. Atsiminkite atgaivinamų santykių pavojus.

5. Tikėkite savo širdyje ir galvoje neklausinėdama (tačiau ir be nevilties), kad jis nėra vienintelis jums skirtas vyras. Jis nėra vienintelis, kuris galėtų kada nors jus mylėti (ar vienintelis, žinantis kaip jus seksualiai sujaudinti). Ir atminkite, kad pralaimite ne jūs, o jis.

Aštuoni žingsniai, padėsiantys jums išgyventi išsiskyrimą

Moteris

Kasdieną aš pastebiu, kad man jo trūksta vis mažiau, o dienos praeina vis greičiau. Ar aš jį jau pamiršau? Abejoju, tačiau einu teisingu keliu.

Ar jūs susitikinėjote keletą mėnesių, ar jūsų santykiai buvo ilgalaikiai, ar jūs buvote susituokę, išsiskyrimas visuomet yra sunkus. Svarbiausia yra tai, kad laikas užgydo bet kokias žaizdas. Palaipsniui jūs sugebėsite išlįsti iš savo seno chalato, jums nebereikės tonų servetėlių ir jūs po šimtą kartų per dieną nebežiūrėsite tų pačių “Pakvaišusios porelės” serijų. Daugelis mūsų puikiai žinome, kaip dabar jaučiatės. Paskaitykite mūsų patarimus, kurie galbūt padės jums užmiršti jį ir pradėti naują gyvenimą.

1. Išsiliekite. Verkite, šaukite, rėkite ir gailėkitės savęs. Tačiau vieną dieną, besivoliodama sujauktame kambaryje, verkdama ir gailėdamasi savęs jūs staiga suvoksite: “Ei, aš nebenoriu daugiau savęs gailėtis. Aš jaučiuosi jau daug geriau.” Ir kitą dieną jūs iš tiesų jausitės geriau ir jūsų savijauta gerės kasdieną. Staiga nutiks kažkas stulbinančio – jūs iš naujo atrasite savo šypseną ir pradėsite juoktis iš savęs. Staiga jūs tapsite dėkinga už tai, ko ši patirtis jus išmokė.

2. Sutelkite savo dėmesį į šiandieną.Kasdieną ženkite po žingsnį, niekur neskubėkite. Jeigu pradėsite žiūrėti į priekį, galvoti apie ateinančią savaitę, kitą mėnesį ar kitus metus, neigiami jausmai ir vėl jus užvaldys. Neieškokite plačių perspektyvų, kol kas apsiribokite šia diena.

3. Galvokite teigiamai.Jeigu galvojate, kad esate nugalėta, tokia ir esate. Jeigu galvojate, kad neišdrįsite, jūs ir neišdrįsite. Sėkmė prasideda nuo jūsų norų. Viskas priklauso nuo jūsų minčių. Gyvenimo mūšius ne visuomet laimi tie, kurie yra stipresni ar greitesni. Anksčiau ar vėliau pastebėsite, kad laimi tas, kuris galvoja, kad gali laimėti!

Moteris

4. Nebūkite nusiminusi. Ne visi žmonės yra vienodi. Po skyrybų aš tapau ypatingai pagiežinga ir pikta. Aš niekuo nepasitikėjau, ypač moterimis. Aš nuo visų izoliavausi. O kodėl gi ne – juk jeigu nėra kontaktų, tai jie ir negalės sukelti skausmo, ar ne? Leiskite man kai ką jums pasakyti – kai jūs izoliuojate save, jūs sukuriate salą. Pyktis, liūdesys yra normalūs jausmai – tai tiesiog stadija, kurią jums teks pergyventi. Tačiau pasistenkite ją pergyventi kuo greičiau.

5. Nepraraskite tikėjimo žmonėmis. Pasistenkite surasti pasitenkinimą kiekviename gyvenimo žingsnyje ir jis pasirodys šviesesnis. Svarbu neprarasti tikėjimo kitais žmonėmis. Visi turi mažiausiai vieną gerą savybę. Dėmesį kreipkite tik į gerus dalykus ir, svarbiausia, būkite stipri!

6. Nebijokite. Neleiskite, kad jūsų baimės jus suvaržytų. Dažniausiai tai, ko mes bijome, niekuomet neatsitinka. Labai dažnai mes savo baimes padidiname. Kuo labiau pergyvename, tuo baisesnė atrodo baimė ar kliūtis.

7. Pradėkite veikti ką nors nauja. Palaipsniui įsitraukite į ką nors nauja. Tai gali būti naujas darbas, savanoriška veikla, nauji kursai ar sportas. Būdama užsiėmusi jūs sutelksite savo dėmesį į tai, kad jaustumėtės laiminga kaip nepriklausomas žmogus pagreitinsite savo pasveikimo procesą.

8. Suraskite išmintingus žodžius – ir vadovaukitės jais. Vieną kartą perskaičiau protingą mintį. Ją išsisaugojau ir skaitau kiekvieną rytą prisėdusi prie darbo stalo. Pirmoji eilutė sako: “Pažadėk sau būti stipri, kad niekas negalėtų tavęs blaškyti ir tau kliudyti.” Man tai padėjo! Šiuose žodžiuose aš suradau gilią prasmę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (143)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų žudikų (238)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (580)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Ketinantiems nuomotis butą – teisininkės patarimai (3)

Planuojantys nuomotis būstą neišvengiamai susiduria su įvairiais teisiniais klausimais: į ką...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (151)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (92)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Karas su kurmiais: paprasti, bet labai veiksmingi kovos būdai (36)

Kai kuriems išpuoselėtų vejų ir gėlynų savininkams pasisekė – nepageidaujamas svečias kurmis...

Asmeninė trenerė: norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto (4)

Knygą „ Ideali figūra “ pristatanti asmeninė trenerė Rūta Beišytė sako, kad norint...

Miela princesės Dianos laikrodžių paslaptis: kodėl vienu metu segėjo net du? (5)

Paskelbus nuotrauką , kurioje princesė Diana užfiksuota su dviem laikrodžiais ant rankos,...

„Feel Felt“ prekės ženklą įkūrusio lietuvio sėkmė: kad uždirbtum, visai nebūtina emigruoti (8)

Prieš trejus metus veltinio ir odos aksesuarų prekės ženklą „Feel Felt“ įkūręs Karolis...