Romeo ir Džiuljetos Verona

 (16)
Verona, Italija
Verona, Italija
© Shutterstock nuotr.

Verona pasaulyje žinoma savo turtinga kultūra, paveldu ir senoviniais pastatais, tačiau žmonės šį įstabaus grožio Italijos miestą dažniausiai sieja su Viljamo Šekspyro tragedija „Romeo ir Džuljeta“. Kiekvienais metais daugybė turistų aplanko Romeo ir Džuljetos namus (Casa di Giulietta), kurie yra netoli Piazza Erbe, Cappello gatvėje pažymėti numeriu 27.

Jūs vis dar galite aplankyti visas vietas Veronoje, kurios buvo paminėtos V. Šekspyro tragedijoje ir patekti į garsųjį balkoną, kuriame Romeo išpažino savo meilę mylimajai...

Iš tiesų šis balkonas prie namo pritvirtintas 1936 m., kad į Veroną pritrauktų kuo daugiau turistų, norinčių atkartoti romantiškas sceną iš „Romeo ir Džiuljetos“...

Veronai suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas, tad šiame mieste yra ką pamatyti.

Vasarą, naktimis, daugybė žmonių renkasi į romėnų amfiteatrą-didžiausią operos teatrą, visų vadinamą tiesiog arena, kuriame vyksta įvairūs koncertai ir kiti svarbūs renginiai. Arena talpina net iki 15 tūkst. žmonių.

Prie istorinio Veronos centro upė Adige kerta visą miestą. Upės pakrantėse yra daugybė gražių romantinių tiltelių, puikiai tinkamų fotografuotis.

Romeo ir Džiuljetos Verona
© Shutterstock nuotr.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
16
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Maskvos metropolitenas: šventyklas primenančios stotys (12)

2014 liepos mėn. 24 d. 00:01
Daugiau negu trys šimtai kilometrų po žeme. Kasdien apie 8 milijonus žmonių ir 190 įspūdingų stočių. 400 traukinių, kursuojančių kas 2,5 minutės. Maskvos požeminis geležinkelis apipintas nuostabiomis istorijomis, legendomis ir mistika.

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (10)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (9)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!

Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones

2014 liepos mėn. 22 d. 17:05
Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilniuje pristatyta spalvinga ir egzotiška Ievos Rutės knyga „Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas“. IEVA RUTĖ – keliautoja ir fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, kiniškų arbatų meistrė ir kelionių vadovė po egzotiškąsias šalis.