Romantiškiausios vietos pasaulyje: Mikelandželo aikštė

 (27)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
© Corbis

Mums visiems, kad ir kokie ciniški norėtume atrodyti, romantikos kartais trūksta. Kad šis trūkumas būtų kompensuotas, apžvelkime pačias romantiškiausias vietas planetoje. Pradėkime nuo Mikelandželo aikštės (Piazzale Michelangelo) Florencijoje (Italija).

Užkopkite ant kalvos ir grožėkitės kvapą gniaužiančiu Florencijos centro vaizdu – nuostabiomis katedromis, bažnyčiomis ir namais su raudonomis čerpėmis.

Iš Mikelandželo aikštės galėsite pamatyti žavingą Florencijos vaizdą, kuris bus puikus atlygis už kopimą iki aikštės vingiuojančiu Viale dei Colli keliu. Aikštė išpuošta Mikelandželo skulptūrų kopijomis – Dovydo ir keturių Naujojoje zakristijoje esančių alegorinių dekoratyvinių antkapinių akmenų, skirtų Didiesiems kunigaikščiams Giuliano ir Lorenzo.

Aikštė yra ant vieno iš Arno upės pakrantės kalvų. Iš čia galėtumėte pamatyti visą šlovingą miesto panoramą. Abipus Arno krantų plyti kalvomis apribota lyguma, kurioje yra alyvmedžių laukų ir kiparisų. Tvarkingas ir ramus peizažas, įamžintas XV a. Florencijos menininkų paveiksluose...

www.DELFI.lt
 
27
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (14)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.

Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį gal nori prisijungti ir tu? (58)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:39
Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį
Asmeninio archyvo nuotr.
Darius nuo pat vaikystės turėjo svajonę – praplaukti Kapitono Granto keliais. 30 metų brendusi svajonė įgavo milžiniško projekto ribas. Šiandien 48-erių metų laivų statytojas ir kapitonas Darius Vinkevičius, padedamas „Kapitono Granto klubo“, organizuoja 7 metus truksiančią kelionę, į kurią kviečia prisijungti visus, norinčius atrasti save šniokščiant vandenyno bangoms.

Palangoje vykstančio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju tapo vengras (3)

2014 rugpjūčio mėn. 26 d. 14:26
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Palangoje vykstančio Tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju paskelbtas menininkas iš Vengrijos Ferencas Monostori.

Konkursui „Prasitęsk savo atostogas“: romantiška meilės istorija, kuriai trūksta tik vieno (4)

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. 19:21
Konkursui „Prasitęsk savo atostogas“: romantiška meilės istorija, kuriai trūksta tik vieno
Asmeninio archyvo nuotr.
Ši istorija yra konkurso „Prasitęsk savo atostogas“ dalis. Kviečiame dalyvauti ir Jus!