Romantiškiausios vietos pasaulyje: Mikelandželo aikštė

 (27)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
© Corbis

Mums visiems, kad ir kokie ciniški norėtume atrodyti, romantikos kartais trūksta. Kad šis trūkumas būtų kompensuotas, apžvelkime pačias romantiškiausias vietas planetoje. Pradėkime nuo Mikelandželo aikštės (Piazzale Michelangelo) Florencijoje (Italija).

Užkopkite ant kalvos ir grožėkitės kvapą gniaužiančiu Florencijos centro vaizdu – nuostabiomis katedromis, bažnyčiomis ir namais su raudonomis čerpėmis.

Iš Mikelandželo aikštės galėsite pamatyti žavingą Florencijos vaizdą, kuris bus puikus atlygis už kopimą iki aikštės vingiuojančiu Viale dei Colli keliu. Aikštė išpuošta Mikelandželo skulptūrų kopijomis – Dovydo ir keturių Naujojoje zakristijoje esančių alegorinių dekoratyvinių antkapinių akmenų, skirtų Didiesiems kunigaikščiams Giuliano ir Lorenzo.

Aikštė yra ant vieno iš Arno upės pakrantės kalvų. Iš čia galėtumėte pamatyti visą šlovingą miesto panoramą. Abipus Arno krantų plyti kalvomis apribota lyguma, kurioje yra alyvmedžių laukų ir kiparisų. Tvarkingas ir ramus peizažas, įamžintas XV a. Florencijos menininkų paveiksluose...

www.DELFI.lt
 
27
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (5)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (8)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!

Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones

2014 liepos mėn. 22 d. 17:05
Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilniuje pristatyta spalvinga ir egzotiška Ievos Rutės knyga „Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas“. IEVA RUTĖ – keliautoja ir fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, kiniškų arbatų meistrė ir kelionių vadovė po egzotiškąsias šalis.

Тailandas – šypsenų šalis. Ką iš tiesų reiškia tajų šypsenos? (8)

2014 liepos mėn. 21 d. 10:34
Šypsena – Tailando vizitinė kortelė, kurią galima vadinti savotišku prekiniu ženklu. „Tailandas – šypsenų šalis“ – taip sako patys tajai, o turizmo verslas mielai šią žinią naudoja siūlomų kelionių aprašymų antraštėse ir lankstinukuose.