Romantiškiausios vietos pasaulyje: Mikelandželo aikštė

 (27)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
Florencija. Vaizdas iš Piazzale Michelangelo stebėjimo aikštelės Florencijoje (Italija)
© Corbis

Mums visiems, kad ir kokie ciniški norėtume atrodyti, romantikos kartais trūksta. Kad šis trūkumas būtų kompensuotas, apžvelkime pačias romantiškiausias vietas planetoje. Pradėkime nuo Mikelandželo aikštės (Piazzale Michelangelo) Florencijoje (Italija).

Užkopkite ant kalvos ir grožėkitės kvapą gniaužiančiu Florencijos centro vaizdu – nuostabiomis katedromis, bažnyčiomis ir namais su raudonomis čerpėmis.

Iš Mikelandželo aikštės galėsite pamatyti žavingą Florencijos vaizdą, kuris bus puikus atlygis už kopimą iki aikštės vingiuojančiu Viale dei Colli keliu. Aikštė išpuošta Mikelandželo skulptūrų kopijomis – Dovydo ir keturių Naujojoje zakristijoje esančių alegorinių dekoratyvinių antkapinių akmenų, skirtų Didiesiems kunigaikščiams Giuliano ir Lorenzo.

Aikštė yra ant vieno iš Arno upės pakrantės kalvų. Iš čia galėtumėte pamatyti visą šlovingą miesto panoramą. Abipus Arno krantų plyti kalvomis apribota lyguma, kurioje yra alyvmedžių laukų ir kiparisų. Tvarkingas ir ramus peizažas, įamžintas XV a. Florencijos menininkų paveiksluose...

www.DELFI.lt
 
27
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (1)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (10)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.

Kur vasaroja Anglijos lietuviai? (25)

2014 liepos mėn. 25 d. 00:01
Vieniems vasara – nuotykių, atostogų, kelionių, maudynių, meilės romanų ir pozityvios nuotaikos metas, kitiems – tai žliaugiantis prakaitas, ilgos darbo valandos ir kuklios gyvenimo sąlygos. Tokia įvairialypė esti imigrantų realybė. Tačiau, kaip kasmet rodo statistika, didžioji dalis Lietuvos emigrantų vasaros sezono metu atlapoja pinigines ir gausiai perka lėktuvų bilietus, jog bent trumpam ištiestų darbo nuvargintas kojas.