Romantiškiausios vietos pasaulyje: kanalas Venecijoje

 (15)
Venecija
Venecija
© Corbis

Venecijos Grande Canal susisukęs į milžinišką raidę „S“. Norint pasigrožėti nuostabiais vienas prie kito stovinčiais rūmais, pastatytais XII-XVIII amžiais, rekomenduojame lipti į pirmo maršruto laivą „Piazzale Roma“ stotelėje.

Iš užpakalinės laivo dalies nesunkiai pamatysite Ka Pesaro, nuostabius gotikinio stiliaus rūmus Ka Doro, Ca’ Rezzonico, Rialto žuvų turgų ir Rialto tiltą.

Grande Canal padalina Veneciją į dvi dalis. Jo ilgis - apie 3800 metrų, o plotis – nuo 30 iki 70 metrų, forma primena apsuktą lotynišką raidę S. Kanalo gylis - 6 metrai, bet plaukiant laivu kartais galima išgirsti iš apačios sklindantį keistą garsą – laivo dugnas siekia dugną.

Grande Canal iki šiol yra pats prestižiškiausias miesto adresas. Visi verslininkai nori, kad jų patalpose bent pro vieną langą atsivertų vaizdas į kanalą (o bendras į kanalą atgręžtų langų kiekis - apie 20 tūkst.).

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Kur vasaroja Anglijos lietuviai? (1)

2014 liepos mėn. 25 d. 00:01
Vieniems vasara – nuotykių, atostogų, kelionių, maudynių, meilės romanų ir pozityvios nuotaikos metas, kitiems – tai žliaugiantis prakaitas, ilgos darbo valandos ir kuklios gyvenimo sąlygos. Tokia įvairialypė esti imigrantų realybė. Tačiau, kaip kasmet rodo statistika, didžioji dalis Lietuvos emigrantų vasaros sezono metu atlapoja pinigines ir gausiai perka lėktuvų bilietus, jog bent trumpam ištiestų darbo nuvargintas kojas.

Maskvos metropolitenas: šventyklas primenančios stotys (14)

2014 liepos mėn. 24 d. 00:01
Daugiau negu trys šimtai kilometrų po žeme. Kasdien apie 8 milijonus žmonių ir 190 įspūdingų stočių. 400 traukinių, kursuojančių kas 2,5 minutės. Maskvos požeminis geležinkelis apipintas nuostabiomis istorijomis, legendomis ir mistika.

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (10)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (9)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!