Romantiškiausios vietos pasaulyje: kanalas Venecijoje

 (15)
Venecija
Venecija
© Corbis

Venecijos Grande Canal susisukęs į milžinišką raidę „S“. Norint pasigrožėti nuostabiais vienas prie kito stovinčiais rūmais, pastatytais XII-XVIII amžiais, rekomenduojame lipti į pirmo maršruto laivą „Piazzale Roma“ stotelėje.

Iš užpakalinės laivo dalies nesunkiai pamatysite Ka Pesaro, nuostabius gotikinio stiliaus rūmus Ka Doro, Ca’ Rezzonico, Rialto žuvų turgų ir Rialto tiltą.

Grande Canal padalina Veneciją į dvi dalis. Jo ilgis - apie 3800 metrų, o plotis – nuo 30 iki 70 metrų, forma primena apsuktą lotynišką raidę S. Kanalo gylis - 6 metrai, bet plaukiant laivu kartais galima išgirsti iš apačios sklindantį keistą garsą – laivo dugnas siekia dugną.

Grande Canal iki šiol yra pats prestižiškiausias miesto adresas. Visi verslininkai nori, kad jų patalpose bent pro vieną langą atsivertų vaizdas į kanalą (o bendras į kanalą atgręžtų langų kiekis - apie 20 tūkst.).

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Pamukalės stebuklas Turkijoje (6)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:06
Ak, tos atostogos, atostogos! Taip ir norisi pakeliauti, įdomius kraštus pamatyti. Štai ne vienas kraštietis ir netgi kaimynas išvažiuoja į Turkijos kurortus, maudosi šiltoje jūroje, ilsisi. Kiek patinginiavus kyla noras ir apsidairyti, šį tą išskirtinio pamatyti, kad ir grįžus būtų apie ką papasakoti. Jeigu renkatės keliones į Turkiją, tikrai verta bus pavažiuoti pora šimtų kilometrų į šalies gilumą ir aplankyti gamtos stebuklą Pamukalę.

10 įdomių faktų apie Bulgariją (20)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.